hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Miljøet i stallen??
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 I stallen
 Miljøet i stallen??
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Neste side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 2

martinius

Norway
Innlegg: 27

Skrevet - 09/12/2003 :  18:09:38  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidemartinius  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressemartinius  Svar med kopi av melding
Hvordan er miljøet i din stall?
Er det mye kjøpepress/merkepress?
Stor stall/liten stall?
Hvordan er det?

Hos oss er det lite miljø! er 3 (snart 2) hesteeiere her og kun 4 hester på stallen. må ri masse på tur alene men rir to dager med en venninne som har hest på for på stallen.... Hesten går på et stort beite! (en tomt som faren min eier) som skal utvides til våren. Ulempen ved beite er at når det har regnet mye er det nesten en halv meter gjørme der ute! hesten mister da fort sko men vi overlever.
Ikke mye kjøpepress på stallen heller..! Hesteeiere kjøper det hesten trenger,(kanskje litt mer :P) men ingen som "ser ned på deg" hvis du ikke har det nyeste innen bucas osv... Ganske bra!



Martine & Bookie ;o)

Chatrine

» VIP

Norway
Innlegg: 46

Skrevet - 09/12/2003 :  19:12:45  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei !

Jeg har hestene mine på en liten privat stall, står 6 hester der nå. Det er ganske koselig der, men det blir jo alltids noe diskusjoner da. Er vel ikke til å unngå når alders gruppa er fra 10-24++

Men det er som oftes bare hyggelig :)

Kjøpe press finnes ikke ! snodig når jeg tenker over det...

Gå til toppen av siden

ToneKristin

» VIP

Norway
Innlegg: 2056

Skrevet - 09/12/2003 :  19:30:52  Vis profil  Svar med kopi av melding
miljøet i stallen min er det litt så som så med, vi er kun jenter så det blir litt baksnakking og krangling vi er 8jenter/damer i aldre fra 12til +-30 år, og da er det ikke mulig å få helt bra iljø, særlig ikke når nest yngstemann (mann?) er så vinglete som hun er. når det kommer nye folk i stallen så er hun veldig innsmigrende og hiver seg over dem, og er vi resten plutselig ikke der... ikke har hun så veldig bra hestevett heller, hun rir bare når det passer henne liksom... og hesten hennes, som liksom skal gå på utegang, har stått inne siden fredag nå..... jaja, bare for å få ut litt frustrasjon

stallen er vel på grensen til å være liten, det er ni bokser der, og nå er det jo kun 1 plass igjen da, så vi kan si at det er ganske fullt stallen er kjempefin, litt over 1 år gammel bare, og med store uteområder (kubeiter). vi har en kjempebra bane som ble ferdig i sommer, med bankett som er litt gjørmete... kjempefine turområder også, så lenge det varer (turfolk som legger bark overalt)

ikke kjøpepress i det hele tatt! det er to på stallen som har dekken, et hver. det ene dekkenet er gammelt og stygt, og det andre er hjemmelaget av strisekker (varmt og godt da) de brukes aldri, bare hvis hestene slippes ut når de er svette. ellers synes vi alle at merker er overvurderte, vi trives med utstyr fra Hööks og felleskjøpet vi og så selabua når vi er der da... og så skal vi prøve Horze nå... nei, vi kjøper der det er billig og god kvalitet vi (kvaliteten i Hööks er vel så som så da, men slik er det når vi ikke har andre steder...)

neiu, jeg trives på stallen jeg, og enda viktigere: det gjør hestene også


mvh lille meg

Mvh Tone Kristin


Gå til toppen av siden

Real Storm

» VIP

Norway
Innlegg: 1000

Skrevet - 10/12/2003 :  09:44:14  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideReal Storm  Svar med kopi av melding
Tja, hvor hoppa mi står nå, er miljøet relativt bra litt diskusjon blir det alltid når fem jenter er der fast hver dag, men det er ikke noe uvennskap ute å går.
Ikke noe kjøpepress, vi kjøper det vi har lyst på. Stallen er vel middels size, 14 hester. Vi har bane, men den blir jo oversvømt i dette vestlandsværet! Turmulighetene er så som så.

Gå til toppen av siden

Lyngen

Innlegg: 282

Skrevet - 11/12/2003 :  14:38:41  Vis profil  Svar med kopi av melding
Står på en "stor" stall, hvor vi har plass til 24 hester. Stallen er delt i to, Store stallen (14 hester) og lille stallen (10 hester). Står selv i storestallen. Føler selv at vi har et veldig bra miljø i stallen, i allefall inne hos oss. Vi er er alt fra 11 år til 40 år inne hos oss og i lille stallen er det fra 14-76år. Var litt tilfelle med baksnakking i høst, men det tok vi opp, og det er nå gitt seg (flere som "visste" hva som var galt med hesten og hvordan behandle det.)
Vi prøver å gjøre ting sammen utenom stallen, kinoturer, fester ect.
Føler ikke at det er noe kjøpepress, men vi gir hverandre råd ang utstyr hvis noen skal kjøpe noe nytt (hva vi syntes er bra og ikke)
Kan ikke tenke meg å gå tilbake til å stå på en liten stall igjen, er vant til å ha mennesker og dyr rundt oss hele tiden. Og hesten stor trives helt klart med det.
Gå til toppen av siden

colombus

Norway
Innlegg: 277

Skrevet - 11/12/2003 :  14:55:03  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressecolombus  Svar med kopi av melding
Miljøet i stallen er glimrende, kanskje ikke så rart med tanke på at det står to hester der, det er to ryttere der, og folk som eier hestene og stallen. Siden det er samme person som kjøper utstyret til begge hestene, blir det ikke noe press :-)
Hesten er en gave. Ta vare på den. Gå til toppen av siden

Astrid H

Norway
Innlegg: 114

Skrevet - 11/12/2003 :  17:09:51  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAstrid H  Svar med kopi av melding
Hei hei...

For et par år siden var jeg på en stall med ca 10 hester. Alle hadde eiere, hestepassere og det var alltid noen som rekte sundt i stallen uten å ha noe spesielt å gjøre. Det var en mann som hadde en hest der, og han klarte å irrtere alle der. Han nektet å ha dekken på hestene når han skulle slippe de ut, fôrte to timer før eller etter fôringstiden og ble etter hvert ganske vanskelig å dele stall med. Noen prøvde å snakke med han og lekte fredsmegler i noen måneder, men det gikk ikke mer. Senere flyttet han hesten fra stallen, og det ble noelunde fred og ro. Enn så lenge...Men med 10-15 svært forskjellige jenter, ble det alltid noen konflikter, baksnakking og drittslenging fram og tilbake. Da de hestene jeg hadde flyttet vekk sammen med eieren, begynte jeg å jobbe på en liten stall ca 45 minutters ridetur fra den stallen jeg hadde vært på.

På den nye stallen var miljøet veldig godt; bare tre-fire personer som jobbet der (terapistall). Men på den gamle stallen gikk ikke ting så bra. To og to rottet seg sammen og noen sto utenfor. Mange uenigheter osv. Her som jeg bor er rideklubbmedlemmene på forskjellige staller, og vi møtes bare innimellom på temakvelder, treninger og stevner. Frem til i sommeren i år syntes jeg det var kjipt å være med på klubbarrangement. Alle de på den stallen jeg var på før hadde forandret seg, blitt mye mer selvgode og selvopptatte og brydde seg ikke så mye om oss andre. Spesielt to personer var veldig høye på pæra. Etter at de to flyttet, ble alt plutselig mye bedre... For all del; begge to er greie jenter, men de ble litt vel overlegne til tider.

Viss alle bare kunne vært like hyggelige, blide og inkluderende, hadde hestemiljøet vært mye bedre. Jeg har ofte sett folk som som det ene øyeblikket smiler en person opp i trynet og er helt enig med den, og i den personen går sin vei blir den til de grader baksnakket. Må det være sånn?!
Gå til toppen av siden

elx

» VIP

Norway
Innlegg: 536

Skrevet - 12/12/2003 :  11:41:51  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideelx  Svar med kopi av melding
Står på en forholdsvis liten (11 hester) privatstall, og vil si at miljøet er godt!
De fleste hestene har ca 3 omsorgspersoner (eier/e og/eller forrytter), og vi har et stort aldersspenn med yngstemann på 6 og eldstemann på godt over 60. Hovedvekten er "fjortiser" og "førtiser" (dvs tenåringer og "damer" nærmere førti ), og alle kjenner hverandre...
Noen hester trener og konkurrerer, mens andre er hobby/kosehester på fulltid, så behovene er veldig forskjellige. Noen barberer, og de fleste bruker dekken etc.
Merke- og kjøpepresset er minimalt, men selvsagt påvirker vi hverandre. Hvis noen har funnet er bra produkt til en bra pris er det ingen tvil om at "smitteeffekten" er stor
I og med at alle har en mening om hvordan ting kan gjøres blir det avogtil diskusjoner, men her er vi flinke og det er lite baksnakking og tull.
Men selvsagt har alle folk de kommer bedre eller dårligere overens med og velger å være mer sammen med både på stallen og privat. Det har selvsagt litt med alder og interessefelt å gjøre også.
Vil si at når man møter folk en og en er ALLE like hyggelige, men at når vi er flere på stallen samtidig så blir det litt grupperinger, uten at noen blir holdt utenfor av den grunn.
Siden det er en liten stall blir det ofte til at vi hjelper hverandre, både med det praktiske og info. Mye og variert erfaring samlet på ett sted! Og det blir også lett å holde et øye med alle hestene, så hvis noe skjer - hesten ikke virker helt frisk, har fått et sår, mistet en sko eller et dekken er vått, ødelagt eller ligger på skjeive - blir noe gjort med saken. Betryggende og praktisk!
Et irritasjonsmoment - som helt sikker ikke er unikt for vår lille stall - er at det stort sett alltid finnes noen som gjerne vil være med på alle goder men ikke er så flinke til å bidra.
Sånne som gjerne låner av andre og ofte spør om hjelp til møkking, å slippe ut/ta inn hesten sin etc, men som aldri har tid til å hjelpe. Heldigvis har de værste "synderne" vært såpass late at de har sluttet med hest etterhvert...
Men som sagt har vi et godt miljø og mange er sosiale også utenfor stallen. Vi har stort sett etpar sammenkomster i året (julebord etc) og det er alltid hyggelig. Morsomt å se hverandre i sivilt pentøy avogtil også!
Det gode miljøet er klart med på å gjøre det triveligere å ha hest. En skrittetur en kald og våt høstkveld er en hyggeligere opplevelse i godt selskap. Men det viktigste er at hesten også stortrives der!

Gå til toppen av siden

troultey

» VIP

Norway
Innlegg: 282

Skrevet - 12/12/2003 :  19:59:03  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg har hesta hjemme. Eller, på nabogården. Den er slekta mi sin. Er bare mine to hester der. Den ene har fôrrytter. Hun har han så og si hver dag. Vi er venninner, så det er kjempekos =) Ingen som prøver å overgå meg eller venninna mi.
Vi er veldig enige om det meste, så det er kjempe lett!

Koser meg kjempe mye =)

TrOuLtEy Gå til toppen av siden

AnnaogTommy

» VIP

Norway
Innlegg: 343

Skrevet - 12/12/2003 :  21:14:56  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideAnnaogTommy  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnnaogTommy  Svar med kopi av melding
hey!
miljøet på sandnes og jæren er kjmpe bra.. litt baksnaking blir det med over 50 hester, men d jør ikke noe! alltid har noen noen å være med å alle er snille med hverandre.. det er bare "oldingsene" som er litt hissige;P hehe jj.... men det er kanon bra! stor kozer meg og hestene har dte også bra seff. stallen e rjo STOR! det er ikke kjøpe press egentli.. noen har mere enn andre men det gjør ingen ting!!!! =)=)=) hehe snakkiz

Team Sandnes, jepp. Gå til toppen av siden

elx

» VIP

Norway
Innlegg: 536

Skrevet - 13/12/2003 :  20:29:24  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideelx  Svar med kopi av melding
Skjønner ikke hvordan noen, ikke engang "oldingser", kan bli hissige på en liten "banan".
He he he
:)
elx (oldings fra en helt annen stall)
Gå til toppen av siden

AnnaogTommy

» VIP

Norway
Innlegg: 343

Skrevet - 14/12/2003 :  22:25:45  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideAnnaogTommy  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnnaogTommy  Svar med kopi av melding
hehe;) nei da di er ikke sure bare hmmm...... elelr di tøler ikke så masse. men di har ikke vert sure på meg da(bare en gang SKUMMELT!!! ) Hehe nei da. di er koselige di vett du!
Team Sandnes, jepp. Gå til toppen av siden

troultey

» VIP

Norway
Innlegg: 282

Skrevet - 21/12/2003 :  18:29:03  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hehe, "oldings" sur på en liten "banan". Hehe morro =)
TrOuLtEy Gå til toppen av siden

miss you Arioso=)

» VIP

Innlegg: 8

Skrevet - 29/12/2003 :  21:23:39  Vis profil  Svar med kopi av melding
hei!!

eg rir på sandnes & jæren...me har kjempe gått miljø asså..åki kan innrøma at d e litt baksnaking for d e litt sånne folk så ishe e heilt på "stasjonen"...men hallo nogen e jo litt sprø å sånn..
me har ganske stor stall me øve 50 hesta..
alle e me alle i alle aldere nesten då, de så e 20 e jo ishe me sånne så rir på baby ridning å sånnlol...
men eg trivs å har MANGE venna der å har hålt ud i 10 år nå så eg øveleve resten åg
SJR RULE VILT ASSÅ

hb alle staller/rideklubber har d lika gått...lol..

klemz kristine
Gå til toppen av siden

AnnaogTommy

» VIP

Norway
Innlegg: 343

Skrevet - 29/12/2003 :  21:28:17  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideAnnaogTommy  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnnaogTommy  Svar med kopi av melding
hehe banan ikke sur på en oldings;) nei da... olsingsene er de sure, det er jo kule oslingser også!!!!!!! hehe masse kule på sjr vertfall
klemz

Team Sandnes, jepp. Gå til toppen av siden

miliam

Norway
Innlegg: 203

Skrevet - 29/12/2003 :  21:54:23  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidemiliam  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressemiliam  Svar med kopi av melding
Hei Hei!
Jeg bor ved siden av stallen jeg da!! Pappsen eier en liten kosli stall med 3boxer! Ikke noe kjøpepress eller noe, det eneste som er kjipt er "ridebanen" som består av en innhegning med 1tonn gjørme *he he* + at det ikke er så masse stier å ri på i skogen osv
Men ellers så er det jo tipp topp da!! hestene har det bra, er jo det som teller!!

Godt Nytt År Folkens!!

http://archi.milady.biz Gå til toppen av siden
Side: av 2 Tidligere emne Emne Neste emne  
Neste side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.