hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - kjøpe hest usett?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Kjøp og salg
 Dine erfaringer!
 kjøpe hest usett?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side | Neste side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 4

utstyrselges
» VIP

Innlegg: 122

Skrevet - 16/08/2006 :  13:37:17  Vis profil  Svar med kopi av melding
Mm, jeg er veldig enig, men jeg når ikke frem til noen av dem akkurat nå. Hesten er uregistrert, finnes ikke papirer på henne, så det er vel egentlig ganske håpløst å legge et juridisk ansvar hvis hun ikke er oppført skriftlig med juridisk eier, eller?

argh, det er alt jeg har å si nå, tilfører mer senere
Gå til toppen av siden

utstyrselges
» VIP

Innlegg: 122

Skrevet - 16/08/2006 :  21:10:15  Vis profil  Svar med kopi av melding
Sånn, da har man fått ordnet opp i ting. Enden på visa er at hun skal fraktes dit hun i utgangspunktet skulle fraktes i går , til Oslo og ny eier. Så mye baluba for at hesten likevel skal til samme sted

Også måtte jeg bli kvass for å få klarhet og fortgang og SVAR på ting, jeg hater når jeg må bli kvass, da føler jeg meg som verdens dårligste menneske, blir lei meg og får så dårlig samvittighet etterpå

Men får håpe at dette er enden på visa nå da. Nyhesten er ihvertfall lastet og på vei nordover, og i morgen formiddag så er han på plass.

Det ordner seg for snille jenter! (det er derfor pappa lurer på hvorfor det alltid ordner seg for meg. mohaha. )
Gå til toppen av siden

*Showjumping*

Innlegg: 229

Skrevet - 20/08/2006 :  19:11:07  Vis profil  Svar med kopi av melding
Det er få som går med på prøvetid, netopp fordi man ofte får igjen hestene i helt anderledes stand enn når de dro. Og på en eventuell prøvetid, ser jeg det obligatorisk at det er den eventuelle kjøperen som skal betale både frakt fram og tilbake, og hele oppholde hos deg. I og med at det er du som eventuell kjøper som selv ønsker å ha hesten på prøve - og bør da ta kostnadene for det selv(inkludert transport begge veier!!) Gå til toppen av siden

TahiaPiken

» VIP

Norway
Innlegg: 120

Skrevet - 20/08/2006 :  19:25:43  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTahiaPiken  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTahiaPiken  Svar med kopi av melding
Men kanskje som det ble skrevet høyere opp her så går det ann og kontakte venninder rundt om i landet ( F.eks.) herfra. Her er det jo jenter som bor overalt ( og gutter) og det m¨å være bedre å gi dem litt transport penger til bussen 20 minutter unna hvis de er villige til å hjelpe til :) Da får de både sett på hesten, prøvd den osv.!
sooove ja takk Gå til toppen av siden

utstyrselges
» VIP

Innlegg: 122

Skrevet - 31/08/2006 :  23:37:54  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ja jeg er helt med på at kjøper sørger for tranport i prøvetiden, det er vel alt ettersom hva folk blir enige om.

Men det ble i hvertfall til at jeg kjøpte denne usette skjønnheten av en hest, ville aldri dog funnet på å gjøre det uten hjelpen fra venninde som prøvde han, og gjorde alt det praktiske i forhold til betaling og kontraktskriving for meg.

Nå må jeg vel lage meg ordentlig vip og vise frem skjønnheten
Gå til toppen av siden

mona_jeanette

Norway
Innlegg: 165

Skrevet - 18/09/2006 :  09:57:04  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg hadde skikkelig flax!
Kjøpte hesten min usett (bortsett fra 2 mørke bilder). Det var ikke snakk om å få noen prøvetid selv om det var det jeg ønsket.
Jeg bor i Finnmark og hesten stod i Rogaland.... MEGET langt unna!
Jeg tok en kjempe sjanse og betalte for hesten før jeg hadde møtt han.
Trodde vel egentlig at jeg hadde kjøpt katta i sekken, men det viste seg å være en hest som var verdt kjøpe summen.:)
..men jeg føler meg en smule lurt.. Fikk opplyst at hesten ikke hadde noen uvaner,men da han kom kunne man ikke unngå å legge merke til at han hadde store problemer med veiving.

Jeg anbefaler ALDRI andre til å kjøpe hest på den måten jeg gjorde, men som sagt så hadde jeg flax med gutten min:)
Gå til toppen av siden

utstyrselges
» VIP

Innlegg: 122

Skrevet - 18/09/2006 :  11:34:21  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg og hadde flaks, viste seg at jeg fikk verdens beste gutt! MEN, jeg ville neppe gjort det uten at jeg hadde noen som kikka på hesten for meg først, både bekjente og veterinær. Gå til toppen av siden

vivian_

» VIP

Norway
Innlegg: 26

Skrevet - 27/09/2006 :  18:33:33  Vis profil  Svar med kopi av melding
[quote]Jeg driver og skal kjøpe meg hest, og det dukker jo opp interessante emner, 150 mil unna. Jeg skal "bare" ha en hobbyhest i lav prisklasse, ikke noe konkurranseemne.
Det jeg lurer på er om det er noen som har noen som helst erfaringer med å kjøpe hest usett, positive og negative? Jeg stiller meg selv veldig skeptisk til å ikke se hesten live/prøve den først, men å bruke 2000 kr på flyreise bare for å se her og der blir fort dyrt når man skal kjøpe en rimelig hest.



Hei! Jeg har både kjøpt og solgt hest usett..
Da jeg solgte hesten min valgte jeg å gjøre det fordi av alle de som ringte var det de som bodde 140mil unna som virka mest seriøs (samt at både far og datter var interessert). Jeg passa på å være 100%ærlig om alt, så jeg var sikker på at det ikke skulle bli noe tull etterpå. Og det ble vellykket:)
Når jeg skulle kjøpe var det av samme årsak som deg, dyrt å skulle kjøre for å se. Men det handler vel egentlig på å få en god tone mellom selger å kjøper, så får du en oppfattning på om han/hun er ærlig.

Lykke til med kjøp:)

vivian J. S. Gå til toppen av siden

Stall Nakkim

Norway
Innlegg: 921

Skrevet - 28/09/2006 :  10:19:27  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideStall Nakkim  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseStall Nakkim  Svar med kopi av melding
Ta fly!!!
Man skal jo tross alt sjekke om kjemien dere i mellom er god....

Livet er bedre..... for den som er glad i hester!! Gå til toppen av siden

Harneshaug

» VIP

Norway
Innlegg: 1488

Skrevet - 28/09/2006 :  12:00:13  Vis profil  Svar med kopi av melding
Stall Nakkim; Å ta fly fra Finnmarka til Rogaland koster fort 10-12000! Det er ingen som skjønner HVOR LAAANGT det faktisk er....
Jeg er selv fra Lofoten, vet hva avstander er, 50mil er kaffebesøk-avstand (-;
Jeg kjøpte min Ulskaug usett og uprøvd, har ikke angret 1 sekund! MEN han har hatt samme eierne hele livet, jeg har nå 2 hester fra de, vi pratet på telefon og fikk god kontakt. De ville ikke sende han helt opp til Møre og Romsdal men vi fikk så god kontakt og jeg kjennte i magen at dette var MIN hest. 1/2 år senere fikk jeg ei varmblodshoppe med de. Ei de ikke ville selge, hun har en veldig spesiell historie, de kjørte henne fra Drammen til Dombås, jeg fikk ikke betale bensinpenger en gang! Da snakker du om folk som vil det beste for hesten sin (-:
Jeg er de evig taknemmelig og har fått verdens 2 beste hester! Tenk at de som er vokst opp på samme stall på Lier skulle ende opp sammen her ute på Harøy... åh.. sukk...
Her blir de til de vandrer heden, selger aldri hest!

Når Gubben er borte driter hestene på plenen Gå til toppen av siden

rusket

Innlegg: 1292

Skrevet - 28/09/2006 :  12:10:51  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg kjøpte hesten min usett. Ja, jeg kunne sikkert tatt fly, men da hadde jeg måttet dopes ned og ikke vært i stand til å ta en vettug avgjørelse lell (reeeedd for å fly)

I mitt tilfelle så fikk jeg ei venninde til å prøve hesten for meg, hu vet hva slag type hest jeg liker, så jeg stolte på henne. Hun tok og av seg det praktiske med betaling/kontrakt slik at både jeg og selger følte trygghet.


Absolutt en risk å ta uansett, men jeg har vært heldig og er overstadig lykkelig med klompen min

simsalabim - oppvask forsvinn! Gå til toppen av siden

Stall Nakkim

Norway
Innlegg: 921

Skrevet - 28/09/2006 :  12:31:42  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideStall Nakkim  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseStall Nakkim  Svar med kopi av melding
Harneshaug: Damn... er der sååå dyrt, det visste jeg ikke, he he. Kunne man jo kjøpt en hest for det jo, he he
Livet er bedre..... for den som er glad i hester!! Gå til toppen av siden

Harneshaug

» VIP

Norway
Innlegg: 1488

Skrevet - 28/09/2006 :  18:37:06  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ja det er helt sykt! Det er myyye billigre å fly til Usa eller tom Australia! for den del enn å fly innenriks. Skikkelig utnyttelse av at man ikke har noe annet valg )-:
Å fly rundt omkring i sørnorge koster jo ingenting i forhold... Men der har man jo mange nadre alternativ i tillegg som tog, buss osv. Nei, det koster å bo på landet he he (-;

Når Gubben er borte driter hestene på plenen Gå til toppen av siden

mona_jeanette

Norway
Innlegg: 165

Skrevet - 30/09/2006 :  12:21:04  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg bor i Finnmark, og betalte faktisk 12000 i frakt for hesten min!
Han hadde blitt ekstremt dyr dersom jeg skulle ha tatt fly - til Rogaland, i tilegg!
..dyrt å bo langt nord og kjøpe hest sørfra..
Gå til toppen av siden

Maximillian

Innlegg: 71

Skrevet - 04/10/2006 :  19:45:42  Vis profil  Svar med kopi av melding
Det er riktig som mona(Fatal-Attac) sier, det er veldig dyrt å kjøpe hest fra sør når man bor så langt unna som finnmark. det vet jeg nemlig noe om

kjøpte min hest fra horten,betalte faktisk "bare" ca. 6000kr fra oslo til varangerbothn(om noen vet hvor det er det er i finnmark iallfall)
usett selfølgelig.. MEN, fikk en utrolig fin hest som var ganske sur så masse bilder og fikk en film. Steila ved bøyeprøven og var i ok form(slappe muskler) men tok sjansen likevell. har nå funnet ut, etter å eid henne over 1år at vi er for like i oppførsel til å få bra kjemi.. Tror jeg blir å ha henne 1år til da, for å se om jeg ikke tar feil

~Tonje&Zerena~
Gå til toppen av siden
Side: av 4 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side | Neste side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.