hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - SUR HEST:/
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Problematferd
 SUR HEST:/
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Loona

Norway
Innlegg: 15

Skrevet - 03/01/2004 :  22:02:24  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLoona  Svar med kopi av melding
hei!!!
pllliiizzz hjelp meg....
hesten min er en 17 år gammel døl....han er ganske grei men han furter på en måte:/han legger på ørene og ser sur ut når vi er i boksen....
har noen forslag til hva jg skal gjøre

Lonna;)

Ara

» VIP

Norway
Innlegg: 124

Skrevet - 03/01/2004 :  22:31:04  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei.. Det kommer litt annpå!
Boksen er jo liksom hjemmet til hesten da, og det kan være den ikke liker at du bryter inn!
Du må bare gå rett inn til ham, uten å nøle og ta ham ut.

Jeg stellte en sånn hest i vår, og han var skikkelig ille. Men med en gang han kom ut var han guds barn!

Det er litt vanskelig å si når man ikke ser hesten, det kan jo hende at den ikke er trygg på boksen! eller at den ikke er trygg på deg!
Sånne forskjeller er veldig tydelige.

Har du hatt ham lenge?

Why do we kill people who kill people to show people that killing people is wrong Gå til toppen av siden

Astrid H

Norway
Innlegg: 114

Skrevet - 03/01/2004 :  23:08:36  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAstrid H  Svar med kopi av melding
Hvor lenge har du hatt hesten? Har han alltid vært sånn? Er han sånn mot alle?

Grunnen til at noen hester er sure, kan rett og slett være at de er "misfornøyde" med hvordan de har det. Kanskje blir hesten trent for lite, får gå for lite ute, får feil fôr eller kanskje den ikke er helt frisk. Enig med det som lilletass_gullet sier, boksen er jo hestens "hjem".

Enkelte hester kan jo faktisk være ganske sure av natur. Araberhoppen vår er skikkelig sur mot alle utenom jeg og eieren, men på tur osv er hun supergrei og i godt humør.

Tja...innlegget mitt var vel ikke stort til hjelp, men håper du finner ut av "surheten"!
Gå til toppen av siden

Loona

Norway
Innlegg: 15

Skrevet - 04/01/2004 :  10:31:42  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLoona  Svar med kopi av melding
heitakk for hjelpajg har hatt hesten i 2 år.....han trives i boksen...det er mest mot andre folk han er sur....han er oxo litt bortskjemt tror jg nokkjg får prøve å late som jg ikke merker d
Lonna;) Gå til toppen av siden

Ara

» VIP

Norway
Innlegg: 124

Skrevet - 04/01/2004 :  16:37:33  Vis profil  Svar med kopi av melding
En ting til -
Du sier han er bortsjemt? Da må du for all del ikke gi han godiser o.l fra hånden! Dette gjør at hestene forventer å få noe hver gang! Og når de da ikke får, kan det hende de blir sur! Etter jeg lærte dette har jeg sluttet totalt! Godbiter i krybben, basta bom!

Hesten min blir utrolig miserabel når han ikke blir brukt nok eller ikke får stå nok ute! Prøv å ha han ute med andre hester så han får være masse sosial og se om det bedrer seg!

Why do we kill people who kill people to show people that killing people is wrong Gå til toppen av siden

Loona

Norway
Innlegg: 15

Skrevet - 05/01/2004 :  16:21:00  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLoona  Svar med kopi av melding
hesten min står ute minst 4 timer om dagen på et stort beite med selskap av 2 hopper....
men han har faktisk bedret seg i det siste;D

Lonna;) Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.