hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Vitafloor
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hest og helse
 Vitafloor
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

DeeDee

» VIP

Innlegg: 131

Skrevet - 20/08/2006 :  14:25:27  Vis profil  Svar med kopi av melding
Lurer på om noen her har erfaring med vitafloor?(eg tror det er det det heter)
Det er en lastebil/hestehenger med gulv som vibrerer,meningen er at man setter hesten inn i bilen i en ca 20 min(?) mens gulvet vibrerer,den får være løs der inne og kikke ut,akkurat som i en boks.(bilen kjører seff ikke,den står helt iro.)
Mange som påstår at dette er godt for bena/muskene/senene/leddene til hesten,vet at dette er brukt i travmiljøet men vet ikke om det er brukt i ridemiljøet enda,da det er ganske "nytt".
Eg har en hest som i tidligere perioder har vært halt av uviss grunn,fikk derfor tips om vitafloor..men er ikke så helt sikker på om det virkelig er så bra som de sier,derfor eg lurer på om noen av dere har vært borti det,har erfaring med det?

joboe

Innlegg: 8

Skrevet - 21/08/2006 :  13:11:19  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei
Sjekk www.vitafloor.no for mer informasjon om Vitafloor. Opprinnelig er dette et gulv som bygges inn i en stallboks, men i Bergen var det ønske om et "mobilt" gulv. Derfor på hestehenger:) Hengeren er 4 meter lang og 2.50 meter bred så hesten har god plass på hengeren, og jeg har ikke hørt om noen som har fått "klaus" på gulvet. Kan love deg at du vil bli veldig fornøyd, og att hesten din etter bare noen få behandlinger vil elske behandlingen!! Men for at du skal få noe effekt av gulvet burde du bruke det MINST en gang i uka i en periode. Dette er jo ikke no hokus pokos produkt, men ett produkt som stimulerer blodsirkulasjonen i hele kroppen til hesten slik at kroppen selv setter igang en legningsprosess på skadeområder. Dessuten har det en oppmykende effekt på muskulatur. Jeg kan skrive massevis om gulvet...men det beste er egentlig at du og hesten din ringer Stig Havrevoll(vitafloor ekspress AS) og setter igang. Da får du selv erfare hva gulvet gjør, og du får selv erfare at hestene faktisk syns dette er skikkelig deilig helskroppsstimulanse ;) Det er nå ganske mange gulv i både norge og sverige, både innenfor trav, galopp og sprang.
Lykke til :)
Gå til toppen av siden

DeeDee

» VIP

Innlegg: 131

Skrevet - 22/08/2006 :  15:58:12  Vis profil  Svar med kopi av melding
Takker for svar! Gå til toppen av siden

mighty_spin

» VIP

Innlegg: 78

Skrevet - 22/08/2006 :  18:17:11  Vis profil  Svar med kopi av melding
Vi har vitafloor gulv i den ene boksen på bjerke og hestene liker det kjempegodt..har baree positive ting å si om det:)
gamle vipen min er mullert Gå til toppen av siden

LisaFi

Innlegg: 957

Skrevet - 22/08/2006 :  22:48:00  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseLisaFi  Svar med kopi av melding
Jepps.

Vi holder mange "plager" i sjakk ved å riste "likene" våre jevnt og trutt. ingen tvil om at de liker det i alle fall! =)
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.43 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.