hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Hvis du kunne krysse 2 hesteraser?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Avl/oppdrett
 Hvis du kunne krysse 2 hesteraser?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 9

Phantomstruck

Innlegg: 24

Skrevet - 27/04/2007 :  22:52:52  Vis profil  Svar med kopi av melding
Men Anneks: Hensons fjording ER jo en godkjent rase, så det er en lovlig kombinasjon. Tror den bare er godkjent i Frankrike, men du kan jo flytte dit. Gå til toppen av siden

Rude

» VIP

Innlegg: 73

Skrevet - 02/05/2007 :  20:47:44  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg for min del ville gjerne hatt en Frieserknabstruper
In riding a horse we borrow freedom Gå til toppen av siden

Lisa&wissy

» VIP

Norway
Innlegg: 178

Skrevet - 03/05/2007 :  18:06:17  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLisa&wissy  Send %s1% en ICQ meldingLisa&wissy  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseLisa&wissy  Svar med kopi av melding
jeg ville krysset en ponni for e.k.s: Dartmoor mot en Gotlandsruss
eller en Araber mot en Friser lurer på hvordan den ville sitt ut.:-)

Min hest e BEST<3 Gå til toppen av siden

moneypenny403

» VIP

Sweden
Innlegg: 5

Skrevet - 11/05/2007 :  15:49:54  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidemoneypenny403  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressemoneypenny403  Svar med kopi av melding
Nu har fölet korsningen Frieser/kallblodstravare äntligen kommit.
Moltas skall han heta och jag får säga att han är jättefin och har ett härligt sätt.
Påminner mycket om friesern. Men det kan säkert ändra sig.
Kika in på min vip så finns det bilder där.

http://vip.hestemarked.no/vip.asp?brukerid=22097
Gå til toppen av siden

Lopke

Norway
Innlegg: 5953

Skrevet - 11/05/2007 :  17:46:36  Vis profil  Svar med kopi av melding
synd og skam... Gå til toppen av siden

picazzo

» VIP

Norway
Innlegg: 611

Skrevet - 11/05/2007 :  22:12:56  Vis profil  Svar med kopi av melding
Etter å ha vært en tur i England nå og titta litt rundt der, har jeg fått litt sansen for Fullblods/Shire kryssningen, så ut til å være fine hester!
We`re just out of controll Gå til toppen av siden

SariaogWenche

» VIP

Norway
Innlegg: 73

Skrevet - 15/05/2007 :  12:35:07  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideSariaogWenche  Svar med kopi av melding
Jeg liker araberen slik som den er, så jeg har egentlig aldri tenkt på å krysse med noen annen rase med hoppen min, men hadde en araberhingst for noen år tilbake som rakk å bli pappa til noen kryssninger før han ble kastrert, de ble jo spesielle, men INGEN var planlakte eller gjort med vilje som jeg vet om ihvertfall. Alle som har disse hestene er vedig fornøyde med "uhellene" sine.

Alvano - Den første var en blanding mellom araberhingsten vår og en am.varmblodshoppe. Resultatet ble en aldeles nydelig hingst/vallak, med vakker bygning og holdning. Han ble desverre avlivet som 2 åring, og jeg har ingen bilder av ham på PCen . Han ble unnfanget da hoppen ble sluppet inn i gjærde av hingsten pga. en misforståelse mellom hoppeeier og ny hestepasser.

Nala - Den andre ble et resultat av en sprengkåt kaldblods hoppe som brøyt seg ut fra boksen sin og kom seg inn i gjærde til hingsten vår. Dette ble en hærlig liten hoppe med et supert gemytt og en fin fin tur ridehest.

Blæssi - Den tredje vet vi egentlig ikke hvordan ble til, ingen som har sett eller vet noe om hvordan de skal ha fått det til, men dette ble altså til ett søtt lite hoppeføll etter en islandshoppe. Ser godt at det er araber i henne og da det ikke var noen andre hingster i det området så er det helt sikkert at hingsten vår var faren.

Sir James - Den fjerde er blanding av fjording og araberhingsten vår, denne gangen var det hingsten som greide å finne seg en vei ut av sommerbeitet sitt og inn til nabohesten. Han ble kastrert etter dette. Dette resulterte i en flott liten hingst/vallak som har arvet litt av staheten til sin mor, men er lett til beins, modig og har en god holdning. Han har fjordingfargen, men er mye lettere byggd enn fjordinger.

Her er en link til en side med bilder av noen av avkommene:

http://pic3.piczo.com/wenchesingjeng/?g=13863738&cr=3
Gå til toppen av siden

**rebecca**

» VIP

Innlegg: 16

Skrevet - 18/05/2007 :  14:35:58  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg ville krysset araber og P.R.E eller lippizaner.
begge hesterasene har jo bra utholdenhet,bra steg og er veldig allsidige.tror det kunne blitt en veldig bra sportshest/poni:)

også ville jeg kanskje krysset araber og fjording:)mange av de blandingene som er fine:)tror også det kunne blitt en bra allroundhest:)
Gå til toppen av siden

SofusOgMarlene

» VIP

Innlegg: 80

Skrevet - 18/05/2007 :  16:12:09  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideSofusOgMarlene  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseSofusOgMarlene  Svar med kopi av melding
Har sett en araber/fjording og den var bare smellpen! Er ei stund sia men tror nok jeg aldri kommer til å glemme den!
http://www.piczo.com/EliasnesSofus Gå til toppen av siden

LineWara

» VIP

Norway
Innlegg: 199

Skrevet - 18/05/2007 :  23:23:36  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLineWara  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseLineWara  Svar med kopi av melding
jeg ville laget meg en welsh sport horse :D
paret en fin, stor, spretten welsh cob hingst med mye rasepreg og personlighet med en passe stor, skadefri fullblods hoppe fra gallopbanen med fine bevegelser og et rolig ikkealtforeksplosivt hode.. hehe :p foreks en hoppe som ikke har det beste løpstalentet, men fin beinbygning og hels trivelig gemytt, siden gemytt er veldig arvelig ;)

welsh sport horse er jo ikke registrerbart i norge, men i andre land er det det... *dummenorge..*

en eller annen whitaker vant faktisk et eller annet sprang derby ( hamburg tror jeg kanskje..) med en welsh sport horse (Buddy Bunn ellerno sånt..) som var halvt welsh og halvt et eller annet større og slankere :p

blir jo nesten som en slank og edel welsh cob med litt ponnipreg og masse ponnipersonlighet i størrelse XXL... XD

*** www.hesteliv.com ***
"the horse dosen't care what you know
till he know how much you care..."
Gå til toppen av siden

marcello

» VIP

Innlegg: 229

Skrevet - 18/05/2007 :  23:53:20  Vis profil  Svar med kopi av melding
Welsh Partbreed er det du tenker på Polo Sunshine(:
De jobber med saken men det går så tregt bare.Marcello på en stor ridehest av lett type kunne jeg tenke meg.

Ellers kunne jeg tenlke meg å bruke Appaloosa på Welsh Mountain,da får du POA(Pony Of America)
Gå til toppen av siden

LineWara

» VIP

Norway
Innlegg: 199

Skrevet - 19/05/2007 :  18:18:10  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLineWara  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseLineWara  Svar med kopi av melding
nja, tror jeg tenkte på den welsh sport horse, som er welsh cob x fullblods/fullblodsblanding, avlet for konkurranse ridning (sprang, dressur, feltritt osv..).
er jo egentlig partbreed, men de blandes med større, edlere ridehester for å få en sportshest.. partbreeed kan jo være welsh x mange forsjellige ponniraser og hesteraser, mens sport horse blir det vis man blander med fullblods eller andre store, edle sprang/dressur hester...

det sto litt om dette i hestesport/ridehesten for en stund siden...

jeg vill gjerne ha avkom etter marcello på ei fullblods hoppe om noen år ;) han er jo i broren til min lille solstråle<3
og så pen han er

*** www.hesteliv.com ***
"the horse dosen't care what you know
till he know how much you care..."
Gå til toppen av siden
Side: av 9 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.