hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Hvordan roe nervene på utstilling?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Generell ridning/trening
 Hvordan roe nervene på utstilling?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Mari^_^

Norway
Innlegg: 7634

Skrevet - 04/06/2005 :  15:54:56  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseMari^_^  Svar med kopi av melding
Hvordan roe ned en noe anspent ponni før en utstilling? Hesten er svært rolig og oppfører seg glimrende helt til vi tar henne ut av transporten. Da begynner hun å trippe fra side til side og knegge og styre. Dette skjedde ihvertfall i fjor. I år har jeg fokusert masse på miljøtrening og mønstringstrening, og nå virker hun roligere enn noensinne. På utstillingen om 2 uker skal hun ris sammen med mange ukjente hester. Noen tips til hvordan jeg kan roe henne ned såpass at hun kan ris (med leier, jeg skal leie henne)?
www.hestene.no

Irriducibili

» VIP

Innlegg: 827

Skrevet - 04/06/2005 :  20:17:23  Vis profil  Svar med kopi av melding
Det er litt sent nå da, du får ikke gjort så mye på 2 uker dersom du ikke har forberedt hesten skikkelig til nå. Du må nok bare fortsette å gjøre hesten vant til mye hester og mye bråk, ta henne med på stevner og slikt, bare for at hun skal bli vandt til mye bråk rundt seg. Etterhvert som hun får mer erfaring med mye hester og mye folk, så vil hun roe seg. Du må også passe på å være rolig hele tiden, slik at hun har noen å støtte seg til. Har hun tillit til deg som trener, vil hun også roe seg ned endel bare ved å se at du er rolig.

Jeg synes egentlig det høres ut som om du har gjort en god jobb med henne til nå. Det er bare erfaring og trening som skal til.
Gå til toppen av siden

Fröya

Norway
Innlegg: 897

Skrevet - 05/06/2005 :  16:16:34  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideFröya  Svar med kopi av melding
Du kan prøve med Hilton Herbs Response Valerian Free. Urteblanding uten doping som roer ned "tittete" og småstressa hester. Brukes av mange for å få hesten til å konsentrere seg bedre på stevner etc. Men du bør sikkert begynne å gi det så snart som mulig for å ha effekt til utstillingen. Gå til toppen av siden

Mari^_^

Norway
Innlegg: 7634

Skrevet - 05/06/2005 :  19:49:08  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseMari^_^  Svar med kopi av melding
Har vært på det samme en gang før, og da var hun helt på tuppa. Men da kom vi i siste liten, og måtte stresse veldig mye. Denne gangen skal det beregnes tid, og hesten er roligere nå enn før. Vil ikke gi henne noe som helst, jeg bare tenkte på om jeg skulle foreta meg noe spesielt med henne for at hun skulle venne seg til omgivelsene når vi ankom osv.
www.hestene.no Gå til toppen av siden

viblaa

Innlegg: 101

Skrevet - 06/06/2005 :  20:54:51  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideviblaa  Svar med kopi av melding
Ta deg god tid og gjer alt med stor ro. Kanskje du kan leie ho rundt litt før ho skal bli ridd eventuelt. eg vil nok tippe ho er rolegare denne gong, siden ho har vert med på det før og blitt eldre.

Men når ho er i utstillingsringen er det jo bra at ho visar seg litt då :)

Lykke til!
Gå til toppen av siden

Mari^_^

Norway
Innlegg: 7634

Skrevet - 07/06/2005 :  15:46:51  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseMari^_^  Svar med kopi av melding
viblaa skrev:

Kopi av melding:
Ta deg god tid og gjer alt med stor ro. Kanskje du kan leie ho rundt litt før ho skal bli ridd eventuelt. eg vil nok tippe ho er rolegare denne gong, siden ho har vert med på det før og blitt eldre.

Men når ho er i utstillingsringen er det jo bra at ho visar seg litt då :)

Lykke til!


Takk for det! Jeg håper og tror at alt går bedre nå, siden hun har blitt "voksen". (Tenk det, lille vennen min er blitt voksen hest!! ) og vet mer hva som forventes av henne. Har snakket med hun som skal ri, og vi har avtalt at om hesten er splitter pine gal utstillingsdagen, skal hun la være å ri. Da skal jeg ri henne selv. Men så lenge det ikke er farlig for rytteren, blir det jo bare litt fint med en fyrig og energisk hest som ikke bare subber rundt med hodet ned!! Takk for alle tipsene!

www.hestene.no Gå til toppen av siden

Mari^_^

Norway
Innlegg: 7634

Skrevet - 16/06/2005 :  13:42:09  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseMari^_^  Svar med kopi av melding
Søndag braker det løs da dere.. Hesten virker rolig, så jeg er optimistisk.. Ønsk meg lykke til!
www.hestene.no Gå til toppen av siden

beat

Norway
Innlegg: 436

Skrevet - 16/06/2005 :  13:59:15  Vis profil  Svar med kopi av melding
Har ikke noe å si om utstillingen, men utrolig fin pånni
How strange, that so often, it all seems worth it.

Redigert av - beat den 16/06/2005 13:59:54 Gå til toppen av siden

Mari^_^

Norway
Innlegg: 7634

Skrevet - 17/06/2005 :  10:56:03  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseMari^_^  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Har ikke noe å si om utstillingen, men utrolig fin pånni


Takk for det....

www.hestene.no Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.