hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Sette ned tilatt totalvekt på hestehenger
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Transport av hest
 Sette ned tilatt totalvekt på hestehenger
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Lucinda:

Norway
Innlegg: 2233

Skrevet - 06/03/2005 :  15:38:58  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLucinda:  Svar med kopi av melding
Nokon som veit om det er muleg å sette ned tilatt totalvekt på hestehengeren.

feks om tilatt totalvekt er 1300 kg kan man da sette den ned til 1200 kg når man omregistrerer til ny eigar.

Liwi

Innlegg: 171

Skrevet - 06/03/2005 :  16:16:17  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ingen aning hvordan det regelverket der fungerer. Når jeg kjøpte min sa selger at vi kunne sette ned TTV (Boj m TTV 2000 kg - kunne settes ned til 1600 tror jeg det var). Gå til toppen av siden

Guro
» VIP

Innlegg: 2031

Skrevet - 07/03/2005 :  10:42:33  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideGuro  Svar med kopi av melding
Ja, jeg tror man kan gjøre dette, ved feks å bytte fjærer (dette er iallfall en mulighet på vanlig bil).

Men det er en ide å tenke på at hengeren har jo en viss egenvekt, og om man setter ned TTV på hengeren så kan man plutselig ende opp med å egentlig ikke ha lov å dra hesten i hengeren.
Leste en gang et svensk hesteblad hvor dette ble uttalt som et problem at produsenter lar det være "range" på TTV på sine hengere, fordi om man velger den hengeren med minst tillatte totalvekt kan man iallfall se langt etter å frakte to hester i hengeren (og gjerne en også).

Guro
Gå til toppen av siden

Kajsa

» VIP

Innlegg: 767

Skrevet - 07/03/2005 :  13:25:42  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideKajsa  Svar med kopi av melding
Hvis det bare er 100 kg som skiller hva du har lov til å dra med bilen, så kan du jo heller sette ned TTV på bilen, slik at den kan økes på hva den har lov å trekke? Det er enkelt og svært vanlig å gjøre. Det er heller ikke noe heft å sette dette opp igjen om bilen skal selges eller om du ikke lenger har behov for å kjøre med henger men trenger å laste bilen tungt f.eks. Vi har gjort dette med en Ford Transit. Det er en vanlig varebil, men den er bygget som lastebil (ikke spør, jeg aner ikke) og har lov til å frakte enormt med last. Uansett, vi klasset den bittelitt ned, slik at den fikk lov til å dra dobbel Gaupen. Tror den var 80 kilo under tidligere eller noe. Ikke mye som skilte. Uansett, det lille du tar bort fra TTV på bilen for å kunne øke hengervekten, det er ofte så minimalt at det ikke merkes overhodet. Sambo kjører peisovner i denne bilen (det er hans firmabil), og aldri noensinne har han ligget på nippet til å overstige TTV`n selv med full bil...
Prøv min quiz om de kule gule HER

Gå til toppen av siden

Lucinda:

Norway
Innlegg: 2233

Skrevet - 07/03/2005 :  13:40:11  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLucinda:  Svar med kopi av melding
Hengeren eg tenker på har egenvekt på 500 kg. Det er ein enhesthenger så eg vil ikkje under nokon omstendigheter ha behov for å frakte 800 kg i den. Hesten min veier vel ca 450-500 kg.

Vist eg skal kunne køyre hengeren må tilatt totalvekt ikkje overstige 1240 kg som er bilens egenvekt. Dette for å kunne køyre med B sertifikat. Skal jo etterkvart få tatt BE, men blir ikkje enda.

Å sette ned bilens tilatt totalvekt hjelper ikkje meg i dette dømet.

Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.