hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - ute i snøstorm?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utegang/beite
 ute i snøstorm?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Anette&Ali&Aurello

Norway
Innlegg: 1273

Skrevet - 24/02/2005 :  12:39:08  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnette&Ali&Aurello  Svar med kopi av melding
Jeg har alltid vært for å slippe ut hestene så mye som mulig (nesten) uansett vær. De siste dagene har det vært skikkelig snøstorm og kulde her jeg bor, og idag må jeg innrømme at jeg lot hestene få være inne... Kanskje fordi jeg selv hadde lite lyst til å gå ut, og regnet med at de synes det samme...
Hva gjør dere i sånt vær? Slipper dere ut uansett, eller lar dere gradestokken og været bestemme?

~anette & ali & aurello~

www.haflinger.no

Horton & Renate

Norway
Innlegg: 2364

Skrevet - 24/02/2005 :  13:38:11  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hestene på stallen hvor min står er ute hver eneste dag. Er det skikkelig ille vær blir de tatt inn tidligere. Antall dekken blir lagt på etter type vær. Man kan jo være uheldig å få et par uker med "møkkavær" og litt dumt om de da må stå inne i to uker p.g.a. været.
"It’s really amazing what a horse will do for you if he understands what you want. And it’s also quite amazing what he’ll do to you if he doesn’t."

Bill Dorrance

Gå til toppen av siden

Opal

» VIP

Innlegg: 1101

Skrevet - 24/02/2005 :  14:03:56  Vis profil  Svar med kopi av melding
Slipper også ut uavhengig av vær, men tilpasser lengden på "utelivet" og antall dekken etter været.....
Pleier å drøye til litt utpå formiddagen før hestene slippes ut for så å ta inn litt tidligere på ettermiddagen. Blåser det som fy får man jo ikke foret gress ute heller og da er det ok å ta de inn å la da få spise inne.
Gå til toppen av siden

Liwi

Innlegg: 171

Skrevet - 24/02/2005 :  14:48:10  Vis profil  Svar med kopi av melding
På ridesenteret her har de fleste en øvre temperaturgrense på når hestene skal ut. Noen av oss ønsker derimot hestene ut uansett vær og vind, så får man heller ta inn litt tidligere. 30 minutter er jo faktisk bedre enn ikke noe tid ute. Gå til toppen av siden

Anette&Ali&Aurello

Norway
Innlegg: 1273

Skrevet - 24/02/2005 :  15:42:01  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnette&Ali&Aurello  Svar med kopi av melding
Egentlig er det ikke noe synd på hestene mine selv om de står ute, for den luftegården jeg bruker nå, har et skur som de kan gå inn i og der er det plass til begge to. De får også maten sin der, så den blåser ikke vekk :)
Vel, det endte idag med at jeg slapp de ut når jeg skulle fore middag, så nå står de ute med hver sitt vinterdekken på... Tror nok jeg fryser litt på dems vegne, for de storkoste seg når de fikk komme ut! Snø er jo kjempespennende - de har visst ikke sånt i Danmark ;)

~anette & ali & aurello~

www.haflinger.no
Gå til toppen av siden

Guro
» VIP

Innlegg: 2031

Skrevet - 24/02/2005 :  15:46:54  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideGuro  Svar med kopi av melding
Så lenge man følger med dem (slik at de ikke blir veldig kalde eller noe), og som Opal skriver tilpasser påkledning og lengde på utelivet tror jeg hester stortsett bare har godt av å være ute i noen timer selvom det er ruskevær!

Guro
Gå til toppen av siden

Natalie_S

» VIP

Norway
Innlegg: 1671

Skrevet - 24/02/2005 :  18:41:10  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseNatalie_S  Svar med kopi av melding
Holter står gjerne ute i all slags vær hun, så lenge hun har kompiser rundt seg. Selv om dyret har stått ute i 11-12 timer i skikkelig trønderdrittvær må jeg værsågod komme nederst på jordet og hente henne hvis hun skal være med inn. Her om dagen ble hun ved en misforståelse satt ut uten dekken (hun er barbert), var vel mellom 10 og 15 minus den dagen, og jeg kom ganske sent i stallen, så hun hadde stått ute i over 12 timer, og hun var superfornøyd over å slippe det teite dekkenet. Hester tåler mer enn vi tror:)
Mvh Natalie

Min hest er mit spejl, som uforfalsket gengiver mine dårlige og gode luner. Se din hest i øjnene og lad dig ikke skræmme af sandheden (Bent Branderup)
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.