hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - trenger hester frihet? Selvfølgelig!!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 I stallen
 trenger hester frihet? Selvfølgelig!!
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Isabel&Perla<3
» VIP

Innlegg: 4

Skrevet - 19/12/2004 :  13:00:33  Vis profil  Svar med kopi av melding
jeg vet om folk som ikke lar hestene stå ute, bare av og til!
det er jo direkte dyreplageri etter min mening!
hester som dulter rundt og rundt på en bane, blir fort lei!
hester trenger å stå ute mange timer om dagen. de trenger også sin frihet. tenk om du måtte sitte på rommet ditt dag inn, dag ut?! dette siere jeg ikke får å kritisere en viss person...
jeg bare synes at hester trenger å stå ute. og når det gjelder ridning, så synes jeg ikke folk skal kunne holde til en ting, eks sprang. hester trenger variasjon, for å ikke bli lei!
tren dressur, ta deg en ridetur.
hester trenger også en fri dag i blant, helst faste dager... tenk på alt den gjør for deg :):)
hva synes dere om dette?

Roxira

» VIP

Norway
Innlegg: 2272

Skrevet - 19/12/2004 :  19:17:00  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRoxira  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRoxira  Svar med kopi av melding
Er 110% enig med deg!!

La hest få være hest!! For dere andre som ikke vil la hesten være hest, hva med å anskaffe dere en gyngehest

*~Susanne~*

Sadness is not a crime. Making someone sad is!
Gå til toppen av siden

Eva V

» VIP

Norway
Innlegg: 2178

Skrevet - 19/12/2004 :  19:48:17  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseEva V  Svar med kopi av melding
Hvis vi skal "slippe hesten fri" må vi nesten slutte å ri den og sleppe den løs ut i skogen. Det kommer nok ikke til å gå så bra. Når vi først har temmet og gjort dyra avhengige av oss må vi ta oss skikkelig av de også. Så selv om jeg ikke syntes vi skal drive å snakke om å frigjøre hesten, må vi selvføgelig gjøre det beste ut av det og behandle hesten godt. En melomting er tingen ;)

Ellers har du rett i at hester bør ris variert. Har en "ikke to dager på bakkearbeid etter hverandre" prinsipp på Fabian, isåfall skal det trenes på helt forskjellige ting. Prøver også å ri forskjellige turer hele tiden så det ikke skal bli kjedelig.

At hesten ikke får stå ute en dag pga dårlig vær eller sykdom syntes jeg den overlever, selv om jeg nok er den mest "finnes ikke dårlig vær, bare dårlige klær" i stallen her, skal på tur uansett om det er storm eller solskinn jeg ;)

Gå til toppen av siden

Roxira

» VIP

Norway
Innlegg: 2272

Skrevet - 19/12/2004 :  22:15:10  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRoxira  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRoxira  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Hvis vi skal "slippe hesten fri" må vi nesten slutte å ri den og sleppe den løs ut i skogen. Det kommer nok ikke til å gå så bra. Når vi først har temmet og gjort dyra avhengige av oss må vi ta oss skikkelig av de også. Så selv om jeg ikke syntes vi skal drive å snakke om å frigjøre hesten, må vi selvføgelig gjøre det beste ut av det og behandle hesten godt. En melomting er tingen ;)


Opprinnelig postet av MissEva



Sto jo ikke noe om å slippe hesten fri da...

Ku n å gi den frihet... Mulighet til å være masse ute og slikt.

*~Susanne~*

Sadness is not a crime. Making someone sad is!
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.