hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Hest hvor forsikringen er hevet..
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Hest hvor forsikringen er hevet..
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Opal

» VIP

Innlegg: 1101

Skrevet - 07/10/2004 :  11:01:51  Vis profil  Svar med kopi av melding
En venninne av meg har kjøpt en hest hvor forsikringen er hevet (hesten er trekantmerket). Dette er en fhv galopphest og skaden oppstod under trening (er "friskemeldt" nå). Mener å ha lest at det uansett vil være en "restverdi" på slike hester slik at hun kan få forsikring (utover veterinær - kan vel ikke få refundert vet utgifter relatert til skaden det er hevet forsikring for) på hesten. Hun kan vel uansett ikke forsikre hesten for mere enn hun kjøpte han for?

Anne

Silje-og-Tindra

Norway
Innlegg: 4435

Skrevet - 07/10/2004 :  11:38:31  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseSilje-og-Tindra  Svar med kopi av melding
I Sverige vet jeg at det er slik at man kan forsikre triangelmerkede hester - hele hesten utenom det stedet som er skadet.
Om hesten fks. er skadet i venstre forbein, kan man få en forsikring som sier noe sånt som "Alt utenom venstre forbein".
Men hestene får ikke triangelmerket med mindre forsikringen allerede er hevet, så det er ingen forsikring igjen på hesten.
Gå til toppen av siden

eligj

Innlegg: 1294

Skrevet - 07/10/2004 :  22:10:10  Vis profil  Svar med kopi av melding
Er det ikke bruksforsikringen som heves når hesten blir merket? Eller ryker mulighetene for veterinærforsikring også?

Uansett: Ring forsikringsselskapene og spør, så får du vite nøyaktig. MEN OBS OBS: Hvis du ringer forsikringsselskapene med litt detaljerte spørsmål om hesteforsikring, så be om å få snakke med hesteavdelingen eller noe i den duren. Selgerne som sitter på telefonen har lite peiling på hesteforsikring, jeg fikk 3 forskjellige svar på et spørsmål hos samme selskap på et par ukers tid..
Gå til toppen av siden

Silje-og-Tindra

Norway
Innlegg: 4435

Skrevet - 07/10/2004 :  23:07:41  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseSilje-og-Tindra  Svar med kopi av melding
eligj; I Sverige mener jeg bestemt at alt ryker - i allefall på den delen som triangelmerket er satt for. Du kan mao. bruksforsikre/veterinærforsikre hesten, så lenge du ikke forsikrer hesten i det området den er skadet.
Godt og ha om hesten ødlegger venstre forbein og triangelmerket er der for ryggen, kjipt å ha om hesten må slaktes pga. rygg.
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.