hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - er jeg for sær i valget???
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Kjøp og salg
 Hestekjøp
 er jeg for sær i valget???
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

LivogZara

Norway
Innlegg: 1667

Skrevet - 11/03/2004 :  08:29:24  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseLivogZara  Svar med kopi av melding
hei!!
til daglig rir jeg en blanidng(islending og varmbl.traver)....
har hele tiden ønsket å kjøpe det dyret...men nå vil heller ha en renraset....
er det veldig rart???
har lyst til å stille ut hesten....og det kan man ikke med blandet...
vet det kan høres sossete ut men.....

elx

» VIP

Norway
Innlegg: 536

Skrevet - 11/03/2004 :  10:07:46  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideelx  Svar med kopi av melding
Til "hverdagsbruk" og vanlig konkurranseridning etc spiller rase overhodet ingen rolle, men når det nå engang er utstillinger (og evt også avl?) du ønsker å satse på har du igrunn ikke noe valg.
Der reglementet legger føringer for hvem som kan delta må vi bare føye oss etter det. Men du står ihvertfall fri til å velge hvilken rase du vil satse på...

Det er synd at Norge ikke kan tilby heste og ponnieiere de samme utstillings- og konkurransemuligheter som mange andre land. Feks i England kan man stille hester og ponnier (hopper, hingster og vallaker) "in hand" eller under rytter i klasser basert på høyde og type i tillegg til vanlige raseklasser.

Men når det ikke finnes et slikt tilbud her i Norge blir du nødt til å finne en annen hest for å kunne stille ut. Og å kjøpe en renraset hest for å satse på utstillinger er vel ikke mer "sossete" enn å kjøpe en hvilkensomhelst hest med egenskaper for det man ønsker å drive med?

Gå til toppen av siden

vixi
» VIP

Norway
Innlegg: 868

Skrevet - 12/03/2004 :  14:45:23  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidevixi  Svar med kopi av melding
Man kjøper vel gjerne hest etter hva man vil bruke den til + hva lommeboken sier selvsagt... Synes ikke det er spesielt sossete at du vil ha en renraset hest.
Blindheten er størst hos den som med vilje ikke ser...

Gå til toppen av siden

LivogZara

Norway
Innlegg: 1667

Skrevet - 13/03/2004 :  14:39:31  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseLivogZara  Svar med kopi av melding
=)
har lyst på renraset...=)
så det blir vel det =)
bare at muttern flyr i taket =)

Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.