hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Staller rundt Nittedal/Skedsmokorset
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 I stallen
 Staller rundt Nittedal/Skedsmokorset
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

sassi

Innlegg: 6

Skrevet - 07/01/2004 :  17:26:05  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg leter etter stall rundt Nittedal, også opp mot Skedsmokorset. Er det noen som kan gi meg noen tips på stall og hvordan jeg best kommer i kontakt med stallene. Ikke alle som står oppført i katalogen. Ønsker sted med ridebane (-hus), store bokser og mye utegang.

Cowgirlchris

» VIP

Norway
Innlegg: 1568

Skrevet - 07/01/2004 :  18:10:01  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideCowgirlchris  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseCowgirlchris  Svar med kopi av melding
På Mo (?) gård i Nittedal står de visst i ferd med å sette opp ridehus... Etter det jeg vet er det endel westernfolk der fra Wild Bunch, men vet ikke hvor mange og om det er noe ledig.
Et tips kan være å gå inn på nettsiden til Wild Bunch og sende dem en mail og spørre hvem man skal kontakte? Blide og trivelige folk, alle sammen!!! ;-)

Mvh Line.

Mark Rashid: "There is almost always a big difference between what is perceived and what is real."


Gå til toppen av siden

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 07/01/2004 :  22:25:25  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Ta en titt i Guiden her på Hestemarked. De jeg i farta kan nevne er Wærhaug, Nordre Hauger (mer Lørenskog) og Sørum Fritidsgård. De to førstnevnte er rene privatstaller, mens sistnevnte også har rideskole som benytter ridehuset på kveldstid. Alle stallene har flotte utebaner. I tillegg har du Stall1 som har egen VIP her på Hestemarked. De har ikke ridehus ennå, men det kommer.. Har vært på de tre førstenevnte stallene, og de er flotte. Ulempen er Sørum Fritidsgård siden det er rideskole. I Nittedal har du Rotnes Bruk, men de har ikke ridehus. Tror det er å regne for den største stallen der. Ellers har du Ellingsrud på innsiden av Oslo-grensa, men med lang venteliste. Og Øvre Fossum gård på Stovner, men de har også rideskole på kveldstid.
dressurblogg.no Gå til toppen av siden

xxxx

Innlegg: 2913

Skrevet - 31/01/2004 :  06:25:50  Vis profil  Svar med kopi av melding
Heisan!

I Skedsmo-området har du feks.,Aarås Gård v/Farbrot,Jølsen Gård v/bitte,Lilleputtstallen v/Henrik,Wærhaug Gård v/Vigdis,Enden Stall v/Henriksen,Stall Smedstad v/Smedstad,osv.det er mange staller i dette omr.som ihvertfall har brukbare ridebaner og org.treninger.

I Nittedals-området har du feks., Skøyen Gård v/Elin,Mo Gård v/Even,Nordre Holm Gård v/Holm,Rotnes Hestesenter,osv.Alle disse har gode utebaner,men nytt ridehus i Nittedal står vel klart for bygging i år,så der vil det bli folksomt! Lykke til!

Redigert av - xxxx den 02/02/2004 01:53:22 Gå til toppen av siden

sassi

Innlegg: 6

Skrevet - 22/02/2004 :  16:39:19  Vis profil  Svar med kopi av melding
Takk for svar!
Jeg har fått plass på Skøyen gård, hos Elin Skøyen.
At det skal komme ridehus i Nittedal visste jeg ikke...hvor skal det ligge?
Gå til toppen av siden

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 09/10/2005 :  20:22:12  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Gammel debatt, men tar opp tråden istedet for å stille spørsmålet på nytt.

Noen som kjenner til Nordre Holm gård? Kjørte forbi der i dag, og på avstand ser det veldig fint ut, med mange utegårder og flott stallbygning.

Og som sassi nevner.. Hvor er det ridehuset i Nittedal skal ligge? Hørt rykter om at det er noe på vei.. Noen som vet når det skal stå ferdig? Om det ikke er ferdig alt da..

dressurblogg.no Gå til toppen av siden

Josiva&Camilla

Innlegg: 168

Skrevet - 11/10/2005 :  14:15:24  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg står selv på stall Aaraas hos herr og fru Farbrot:) Den stallen ligger jo på grensa mellom Nittedal og Skedsmo. Hvor det første ridehuset i Nittedal blir er ikke akkurat godt å si. Men nå er nabogården til Aaraas kjøpt av familien Seierstad og de har planer om ridehus. Men vet jo ikke når de tar over, men jeg håper det står ridehus der til neste vinter!;) Ellers har vel Nordre Holm snakka om det, Lønnsvold og en annen jeg ikke husker hva heter. Men var på stevne i regi av Nittedal rideklubb i helga og prøvde å spørre litt om det da, men var ingen som viste noe egentlig. Jeg holder en knapp på familien Seierstad når de tar over Neskutu.:D Og da får jeg bare 10 min skritting til ridehus...:D Tror de har planer om å arrangere litt stevner også og det kanskje i samarbeid med stallen min. Gå til toppen av siden

Josiva&Camilla

Innlegg: 168

Skrevet - 11/10/2005 :  14:18:06  Vis profil  Svar med kopi av melding
Glemte å svare på det med Nordre Holm...

Har vært i stallen der noen ganger og vært på stevner der. Stallen er fin den og området rundt også. Men er vel litt mange hester der og bare en ridebane. Men samtidig er det jo nokså mange travere i trening der da. Jeg rir jo ofte forbi der og det ser ut som et rolig sted i forhold til antall hester. Miljøet der kjenner jeg ikke noe til.
Gå til toppen av siden

akj

Innlegg: 105

Skrevet - 22/10/2005 :  22:20:22  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ridehuset i Nittedal blir rett på øversiden av Mo Gård. Det bygges av naboene, og de driver også rideskole. Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.