hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - wintec 500 CAIR
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 wintec 500 CAIR
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

kristian

Innlegg: 27

Skrevet - 06/01/2004 :  13:02:08  Vis profil  Svar med kopi av melding
er det noen som har erfaring med wintec dressursaler? tenkte spess på den Wintec 500 Cair. hvordan den er å sitte i, å hvordan kvaliteten er å hvordan den passer på hesten? vet jo at den har utskiftbar bom.

anettex

» VIP

Norway
Innlegg: 722

Skrevet - 08/01/2004 :  18:30:24  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei.

Jeg har wintec 500 og er ikke helt fornøyd med kvaliteten!
Reimene for feste av bukgjord er lite slitesterke.
Når de har blitt slitte risikerer man at de ryker når det er kaldt, de knekker rett og slett
Vil nok anbefale wintec pro i stede om det er wintec du vil ha, de har lær-reimer.

Mvh Anette

Anette Gå til toppen av siden

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 08/01/2004 :  20:06:03  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Har ikke prøvd wintec's dressursal, men synes wintecsalene generelt kan bli litt glatte i setet siden de av er syntetlær. Vil tro dette er generelt for alle wintecsalene. Som anettex påpeker blir ofte gjordtestroppene lett slitt, men finnes de i lær bør du isåfall gå for det. Ellers ville jeg valgt å se etter en brukt lærsal istedet for å kjøpe en ny syntetsal, dersom det var økonomien som begrenset. Selvfølgelig er det uannsett viktigst at salen passer hesten. Men finner du ut hvilken størrelse og hvilke merker hesten din bruker/passer til ville jeg forsøkt å se etter en brukt Stubben, Hubertus eller Windsor sal. Disse får du brukt til samme pris som en ny syntetsal. Ellers er saler som Passier og KN også fantastiske, men disse koster sannsynligvis noe mer også brukt.

Selvfølgelig er det en smakssak om en liker syntetsaler eller ikke, men mener fremdeles at du får mer sal for pengene om du går på bruktmarkedet og finner en sal av høyere kvalitet enn om du kjøper en ny. En sal du kjøper brukt (som er av "merkesalene") vil være enklere å selge uten særlig tap senere også.

dressurblogg.no Gå til toppen av siden

eligj

Innlegg: 1294

Skrevet - 08/01/2004 :  20:18:42  Vis profil  Svar med kopi av melding
Uansett hva du velger: Husk å prøve den på hesten, helst mens du rir i alle gangarter, før du kjøper den! Den skal passe både hesten og deg selv.

En annen ting: Det er vel ikke at det hjelper å skifte bom på salen hvis den ikke lenger passer. Lærsaler pleier man jo ofte å stoppe om for å endre på putene og slikt. Jeg vet ikke hva som er inni disse wintec-salene, men det er vel kanskje ikke ull? Er det noen som vet hva det er og om det kan stoppes om?
Gå til toppen av siden

anettex

» VIP

Norway
Innlegg: 722

Skrevet - 11/01/2004 :  17:56:54  Vis profil  Svar med kopi av melding
Den wintecen jeg har liggende er ullstoppet og kan derfor stoppes om.
Men de nye har luftputer.

mvh Anette

Anette Gå til toppen av siden

xxxoooxxx

Norway
Innlegg: 659

Skrevet - 14/01/2004 :  10:45:49  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressexxxoooxxx  Svar med kopi av melding
Jeg har en Wintec 500 m/cair. den er fantastisk god å sitte i, og luftputene gjør at du ikke kan få trykkpunkter på ryggen til hesten. Stroppene mine er veldig gode, og ser faktisk ikke brukt ut i det hele tatt. Lurer på om du som skrev de var dårlige har en litt eldre sal som kanskje ikke har samme type stropper.

Jeg synes ikke den er glatt, faktisk er en godt brukt lærsal betydelig værre spør du meg.

Har også stigbøylereimer i syntet fra Wintec. De er kjekke da de ikke strekker seg slik lær gjør. Derfor vil de alltid ha samme lengden uansett.

At det er en bra sal er det lite tvil om. Den er meget populær i Storbritania.
Gå til toppen av siden

Royal135

» VIP

Norway
Innlegg: 57

Skrevet - 15/01/2004 :  14:00:02  Vis profil  Svar med kopi av melding
æ har en wintec isabell å den e helt fin å kjempedeili å z i. har hadd dn i snart et år å reiman e fortsatt like hel. å viktikst av alt så like begge av hestan mine saln kjempegått! Pete bruke svart bom å Trigger kvit... har opplevd at kvit bom me cair system passer bedre t trigger enn kvit bom utn... Nån wintec sala har dessutn sete som ikke e glatt! æ bruke rideboxe utn skinn, å d ekke litt glatt i min sal. Men rir æ i en vanli lærsal så e d rett før æ sklir av hele tia... kjennes d ut som værtfall.... å nu e d faktisk åsså kommen wintec lærsala... å wintec salan passe jo t alle, sia man kan bytt bom! værtfall de fleste... tel å me trigger!!! så æ førr min del anbefale wintec stært!!! Gå til toppen av siden

anettex

» VIP

Norway
Innlegg: 722

Skrevet - 15/01/2004 :  23:50:39  Vis profil  Svar med kopi av melding
Joda salen min er ca 3 år, men de bruker fortsatt akkurat samme reimene til deg som lurte på det...
Ikke er salen mye brukt heller.

Jeg vil definitivt IKKE ha wintec som sal når min unghest skal ha sal.

Mvh Anette

Anette Gå til toppen av siden

xxxoooxxx

Norway
Innlegg: 659

Skrevet - 20/01/2004 :  15:53:29  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressexxxoooxxx  Svar med kopi av melding
Da tror jeg virkelig du har fått en fabrikasjonsfeil for alle de jeg kjenner som har denne salen har en slitesterk sal som ser ubrukt ut etter lang tids bruk. Alternativt har du oppbevart den skikkelig galt, men det har du sikkert ikke. Wintec er et kjempegodt alternativ til lærsal. Altfor mange kjøper billig lærsal av ymse kvalitet. da er det myyyye bedre med wintec syntetsaler, du får mer for pengene.

Wintec saler av lær heter Bates så vidt jeg husker!
Gå til toppen av siden

anettex

» VIP

Norway
Innlegg: 722

Skrevet - 23/01/2004 :  13:33:02  Vis profil  Svar med kopi av melding
Er ikke interessert i å starte en diskusjon om wintecsalene, jeg bare fortalte om min (og andres) erfaring med dette merket.
Min sal har vært korrekt oppbevart, ikke for varmt eller kaldt og ikke fuktig.

Merkelig nok kjenner jeg til andre som har opplevd det samme, så det kan ikke være noe feil på bare min sal.

Kjekt at andre er fornøyde med sine, og det er mye dritt av billige lærsaler også.
Men som sagt, det blir ikke flere wintec på meg.

Mvh Anette

Anette Gå til toppen av siden

xasup3

» VIP

Innlegg: 119

Skrevet - 04/02/2004 :  18:08:25  Vis profil  Svar med kopi av melding
Nå må det jo nevnes at det er skitkaldt i Tromsø da...for dere som har opplevd at gjordstroppene har knekt...

Har akkurat solgt wintecsalen min. Den var av ny modell med cair luftputer(kan ikke stoppes om!) Kjøpte den for å bruke den til innridning av unghesten min, nemlig fordi det hender at man må bytte sal ofte..og slik ble det og jeg solgte den.

Nå har jeg stubben lærsal(sprangsal). Konklusjonen min er at med en lærsal får du ti ganger bedre grep i salen enn med en wintec som jeg syntes ble veldig glatt i setet. Skal du ha deg en sal til å ri tur og bittelitt baneridning er det en helt grei sal etter min mening. Jeg fikk ikke brukt salen mer enn 8 mnd før jeg måtte bytte, og gjordstroppene så ikke slitt ut overhode, ei heller salen. De nye eierne er ialefall veldig fornøyde med den!!Så må det jo også nevnes at du får en wintec til veldig bra pris i forhold til lærsaler..(ihvertfall hvis du skal ha en bra lærsal)
Gå til toppen av siden

Irriducibili

» VIP

Innlegg: 827

Skrevet - 05/02/2004 :  17:18:49  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg har også lurt litt på disse salene.

Siden det er luftputer, tilpasser de seg hesten da? Eller kan du bruke den på forskjellige hester? Jeg trodde det var slik at siden det var luftputer så ville den ikke forme seg etter hesten slik at den ikke passet om hesten forandret form eller de brukte den på en annen hest. Noen som kan fortelle meg mer om dette?

Jeg rir en kaldblods nå, og på han må jeg legge salen ganske langt bak, for ellers ligger den oppå skuldrene. Så jeg har litt problemer med å finne ut hvilken sal som kunne passe ham. Den han har nå er ok, men om vi kunne funnet noe annet så hadde det nok vært bedre.
Gå til toppen av siden

Royal135

» VIP

Norway
Innlegg: 57

Skrevet - 06/02/2004 :  09:54:32  Vis profil  Svar med kopi av melding
jeg har inntrykk av at luftsaler former seg godt etter hesten. Jeg har som sakt en kraftig fjording og en spinkel varmblods, og salen ligger kjempebra på begge to... Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.