hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Liker ikke bitt
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Liker ikke bitt
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

filur 5

» VIP

Innlegg: 45

Skrevet - 11/03/2007 :  17:28:40  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hesten min har aldri elsket bittet eller likt det noe særlig..
ridd med bittløst og hack i ca en uke. Red litt dressur med bitt idag og hesten stressa værre enn bare det!
Tror han hater bitt jeg;)hmm
Er like greit å ri han uten men er litt spesielt.. ikke noe galt md tenna

-RosaLind-

Norway
Innlegg: 421

Skrevet - 11/03/2007 :  18:00:42  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmeside-RosaLind-  Send %s1% en ICQ melding-RosaLind-  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresse-RosaLind-  Svar med kopi av melding
få en ridelærer til å se på det :) noen som har god erfaring med hester Gå til toppen av siden

Don-Pedro

» VIP

Norway
Innlegg: 1049

Skrevet - 12/03/2007 :  02:33:34  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseDon-Pedro  Svar med kopi av melding
Få gjerne en tannspesialist til å sjekke tennene. Har du sjekket for ulvetenner da? - dette kan veterinæren sjekke og trekker dem dermed ut om du ønsker - noe som er anbefalt. Få også gjerne noen til å sjekke str. på bittet ditt, det kan være for langt/kort, for tykt for munnen hans, eller det henger for slakt/stramt..
Hvilket bitt rir du med? Har du prøvd 3-delt, alle hester fungerer ikke på alt, men selv så synes jeg at 3-delt er et godt allround bitt, bedre en to delt-synes jeg, der den presser opp i ganen, noe som 3-delt ikke gjør.

Men nå syns jeg at bittløst er et godt alternativ også

EDIT; leif

Gud gi meg sjelefred til å godta de tingene jeg ikke kan forandre, mot til å forandre de tingene jeg kan endre og visdom til å se forskjellen.
Redigert av - Don-Pedro den 12/03/2007 02:37:56 Gå til toppen av siden

summer

Innlegg: 1167

Skrevet - 12/03/2007 :  08:57:09  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hesten må selvsagt ikke gå med bitt, men det er jo kjekt i forbindelse med dressurtrening osv ... så hvis du ønsker at han skal gå med bitt ,kan du jo utrede litt. At han stresser med bitt er litt spesielt ... med mindre det er en tidligere løpshest du har ?

Få en tannspesialist, altså ikke noen vanlig dyrlege til å sjekke tennene. tannspisser er bare en brøkdel av hva som lager bittproblematikk. Prøv deretter ut forskjellige bitt, og se om noe er bedre enn annet. Og at det passer, og ikke er for langt, eller for kort. utrolig mange hester går med alt for lange bitt ...

også må man liksom ta det derfra :=
Gå til toppen av siden

filur 5

» VIP

Innlegg: 45

Skrevet - 12/03/2007 :  11:10:57  Vis profil  Svar med kopi av melding
Har sjekket. Hodelag og bitt er tilpasset hesten!
rir med tredelt trinse
Har vært greit å ri med. hesten har jo tross alt gått middels dressur, går bra dressur uten bitt også og jeg er ikke noe glad i å starte dressur lenger. Så han funker jo på bittløst, da vi starter sprang!
Men var først da jeg lot han gå uten han ikke ville gå med lenger!;) fant vel ut av at det var trivligere uten den metall biten kanskje?
Gå til toppen av siden

Guro
» VIP

Innlegg: 2031

Skrevet - 12/03/2007 :  12:24:48  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideGuro  Svar med kopi av melding
Hvilke bitt har han gått med før da? Hvor plasserer du bittet i hestens munn?
Har du prøvd andre bitt enn dette tredelte trinsebittet? Feks et med faste ringer, et muffe, et som er rett? Eller, eller, eller :-) Det er mange muligheter :-)

Og før noen spør meg om hun -må- ri med bitt ;-) Så syns jeg ofte at bittet gir raskere respons enn mange bittløsealternativ (altså på ettergiften), samt at man kan ikke bøye en hest med hacken (så vidt jeg vet iallfall, men opplys meg gjerne hvis jeg tar feil)

Guro
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.