hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Tvilsom hovslager?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Høver og hovpleie
 Tvilsom hovslager?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Neste side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 2

Nefertiti
» VIP

Innlegg: 246

Skrevet - 09/01/2007 :  19:05:12  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg har akkurat flyttet hesten til ny stall, og tenkte å bruke den samme hovslageren som de andre har. Jeg ringte ham for første gang i dag for å høre om jeg kunne få skodd hesten min mot slutten av neste uke, det har ikke gått 5 uker enda engang siden sist skoing, så det var ikke noe hast ennå. Så sier han at jeg skulle ringe ham fredag og planlegge hvilken dag som passet best neste uke. Så får jeg høre da fra ei i stallen senere på dagen, at hun skulle sko hesten sin i morgen, og hadde ringt hovslager. Da hadde han sagt at han skulle sko både hennes og min hest samtidig.

Dette har ikke jeg hørt noe om, jeg ba jo om å ikke sko før neste uke, da det er ikke nødvendig ennå. Er ikke dette litt rart? Han har ikke sagt et pip til meg om dette som altså skal skje i morgen.

AinaVj

Norway
Innlegg: 588

Skrevet - 09/01/2007 :  21:00:59  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAinaVj  Svar med kopi av melding
Kan forstå at det er lettere for hovslageren å ta begge hestene på en tur framfor å komme to ganger. Men syns i hvertfall da at du skal få beskjed om det først dah.....
*Meg og min vakre Lydia*
Ja, det er lyd i a.
Gå til toppen av siden

T. Boysen

» VIP

Innlegg: 3062

Skrevet - 09/01/2007 :  23:28:18  Vis profil  Svar med kopi av melding
Kanskje han ikke rakk å gi deg beskjed, eller regnet med at den andre hesteeieren kom til å si fra til deg.
Hvis jeg hadde vært smed, ville jeg nok være glad for å spare tid og kjøring ved å ta flere hester på samme sted.
Vi har en meget travel smed, som fører logg over alle hester han skor, og kommer regelmessig som ei klokke. Da er det greit å ha en hest som er "med i gjengen" i samme stall, og komme i rute.

Da er det verre å ha en smed som ikke kommer når han skal - det er mye mer irriterende.
Gå til toppen av siden

Nefertiti
» VIP

Innlegg: 246

Skrevet - 10/01/2007 :  00:19:58  Vis profil  Svar med kopi av melding
Det er bare så kjedelig å sko hesten tidligere enn nødvendig, jeg taper jo penger på det. Men at det er for å få hesten i rute er jo sant, har ikke tenkt på det.


Redigert av - Nefertiti den 10/01/2007 00:22:58 Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 10/01/2007 :  00:36:36  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
tror du skal være glad for du har en smed som kommer, har sittet mang en gang og ventet forgjeves jeg før jeg byttet til en som er like sikkert som banken, nemlig den fantastikse stig haga
Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden

Nefertiti
» VIP

Innlegg: 246

Skrevet - 10/01/2007 :  00:42:01  Vis profil  Svar med kopi av melding
Han har jeg lest om i avisa:) Ja, man kan vel egentlig ikke være kresen, det er ikke lett å få tak i en god smed. Gå til toppen av siden

T. Boysen

» VIP

Innlegg: 3062

Skrevet - 10/01/2007 :  04:40:30  Vis profil  Svar med kopi av melding
I vår stall har vi to hovslagere - på 20 hester.
Den ene "har" de fleste hestene, og kommer altså som ei klokke. Men han har også et meget trangt tidsskjema, siden han har så mange hester, og ved "akutt-tilfeller", som feks. en laus eller mistet sko, får han problemer med å komme "på rappen".
Da kan vi kontakte "han andre", som - i godt samarbeide med han som skor den og den hesten fast - og får vite om evt. "ekstra service" og skoing, og våre hester har til enhver tid et meget godt tilbud om hovpleie.

Såvidt jeg har erfart, er det ikke "konkurranse" mellom de to hovslagerne, men et yrkesmessig godt forhold, siden dette er en ganske stor stall. Så det er meget fordelaktig å ha to hovslagere tilknyttet - en som tar de fleste fast (men som er fullbooket), og en som har noen fast, og som også kan kontaktes for "øyeblikkelig hjelp".

For å si det sånn: Da min hest måtte "bråskos" her i høst, før utesesongen uten sko var avsluttet, og før en utstilling, og hun ikke stod på lista for skoing, så ble ikke "fast skoer" sur for det. - Han bare spurte om jeg kunne la det gå 8 uker til neste skoing, så hun "kom i rute", og det var greit for meg, siden min hest ellers ikke har problemer med å ha skoa en uke eller to ekstra.

Nå vet jeg ikke så mye om "konkurransen" blant hovslagere i disse dager - og GODE hovslagere er "gull verdt". I vår stall har hovslager "Nr. 1" hatt engasjement i mange år, og han har faste avtaler og er meget etterspurt. Hovslager "Nr. 2" er "coming up" - er meget dyktig, og venn av "Nr. 1", så jeg tror at "Nr.1" bare er takknemlig for at "Nr.2" tar flere av våre hester, OG er den vi kan tilkalle når en sko faller av. Begge har MER enn nok å gjøre - for å si det sånn.

Begge hovslagere er forøvrig også meget dyktige når det gjelder barfot-verking, så alle heste-eiere her i stallen er fornøyde med "våre" hovslagere.

Vi har altså en "ønske-ordning" for å holde hestene våre "på beina"!
Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 10/01/2007 :  11:49:29  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
hvem har du lest om?
Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden

Nefertiti
» VIP

Innlegg: 246

Skrevet - 10/01/2007 :  12:38:02  Vis profil  Svar med kopi av melding
Stig Haga Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 10/01/2007 :  14:35:49  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
ååå hva sto det?
Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden

Nefertiti
» VIP

Innlegg: 246

Skrevet - 10/01/2007 :  17:15:36  Vis profil  Svar med kopi av melding
Var noe om en hovslager konkurranse eller noe som han var med på, han gjorde iallefall ganske bra:) Gå til toppen av siden

T. Boysen

» VIP

Innlegg: 3062

Skrevet - 11/01/2007 :  01:11:02  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ja, norske hovslagere gjør det godt i konkurranser, og om jeg ikke husker navnene i hodet, så har de vunnet både nordisk og mere til, som enkeltutøvere og som et lag.

For å si det sånn, den ene av våre hovslagere har deltatt både individuelt og på laget - og vunnet premier.

Jeg har det inntrykk at hovslageryrket er i oppgang, med "prestisje" og rennommè som mål.

Skal innrømme at det for noen år siden ikke var lett å få tak i en GOD hovslager, og det fantes mange som "slengte på sko" i hytt og pine. Den tiden er heldigvis over - i vår stall, ihvertfall.
Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 11/01/2007 :  02:30:43  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
vet om 2 hovslagere som de advarer mot på vetrinær høyskolen
Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden

Nefertiti
» VIP

Innlegg: 246

Skrevet - 11/01/2007 :  12:47:49  Vis profil  Svar med kopi av melding
Deter ikke lett å finne hovslagere. Er det noe sted de står registrert? Gå til toppen av siden

rusket

Innlegg: 1292

Skrevet - 11/01/2007 :  15:25:41  Vis profil  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
vet om 2 hovslagere som de advarer mot på vetrinær høyskolen

Opprinnelig postet av Tigull the best 4 life



Hvem da? send PM

simsalabim - oppvask forsvinn! Gå til toppen av siden

solanju

Norway
Innlegg: 634

Skrevet - 11/01/2007 :  17:38:46  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidesolanju  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressesolanju  Svar med kopi av melding
Hvordan bedømmer dere en hovslager da? For min del holder det ikke om han er flink med hoven og beinet til hesten, hvis han ikke i tillegg er flink med resten av hesten og respekterer min måte å jobbe med mine hester på. hadde "distriktets beste hovslager" her en gang, og han kjefta så fælt på hestene mine, at jeg ba han dra av den skoen han hadde begynt på, og pelle seg vekk. Hvis ikke jeg slår hestene mine er det f.. IKKE greit at vet og smed gjør det.. eller noen andre heller! Min hovslager er en dyktig hovslager OG hestekar, og skal aldri byttes ut!!
www.solanju.piczo.com Gå til toppen av siden
Side: av 2 Tidligere emne Emne Neste emne  
Neste side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.