hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Minishettis hingst på 1 1/2 år...........
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Foring
 Minishettis hingst på 1 1/2 år...........
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

*Skogli_Western_Riders*

» VIP

Norway
Innlegg: 1080

Skrevet - 09/11/2006 :  15:28:52  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmeside*Skogli_Western_Riders*  Svar med kopi av melding
Vi har en bitteliten minishettishingst hos oss nå på 1 1/2 år. Han rekker oss bare såvidt over knærne og er virkelig lita altså selv om han tror han er veldig stor og konge på haugen.. he he. Men over til spørsmålet mitt; Hvor mye for skal denne vesle tassen ha. Han går ute hele dagen og står inne om natta. Han er allreredet veldig veldig god og rund og trenger og slankes. Det er ca.3 uker siden han kom til oss og bare på den korte tiden har han synelig gått enda mer opp i vekt så det betyr jo at vi har gitt han for mye. Vi forer 4 ganger om dagen her og han har fått 1 kilo per måltid. Vi har også gitt han vitaminer med en liten neve havremix bare slik at han skal få i seg vitaminene sine. De andre hesta våres får ca.10-11 kilo hver i døgnet men de går på utegang. Hvor mye bør denne vesle tassen få per dag? Han blir foreløpig ikke trent men går bare ute i hestehagen sin.
FOLK & DYR PÅ SKOGLI STALLEN :)
*************************
Selv om forferdelige ting skjer i livet, behøver ikke livet være forferdelig :)

Anniken B.

» VIP

United Kingdom
Innlegg: 989

Skrevet - 09/11/2006 :  20:06:35  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnniken B.  Svar med kopi av melding
Det kommer an på høyanalysen deres, hvis dere har veldig næringsrikt høy kan det fort hende at 4 kg blir mye for en sånn liten tass. Problemet med å gi mindre er at han vil bli gående med en "sultfølelse" han ikke får tilfredsstilt. Har dere mulighet til å gi halm, eller få tak i høy med lavere næringsverdi? Har dere analyse på høyet forresten? Har dere ikke mulighet til å skaffe halm eller mindre kraftig høy kan det også være en ide å gi han greiner og kvister å tygge på. Om han går rundt og føler seg sulten er det en fare for at han begynner å tygge på andre ting, eller også sluker luft.

~Anniken

Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.