hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Pris?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hest på for
 Pris?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 5

aragorn

» VIP

Norway
Innlegg: 92

Skrevet - 11/03/2007 :  17:31:33  Vis profil  Svar med kopi av melding
Det er klart at prisen man betaler skal gjenspeile de faktiske utgifter.
Men - hos blir jo dette mere som er service til elever i rideskolen, og keg vil ikke at det skla være et "lettere" og billigere alternativ enn det å ri for instruksjon.
Misforstå meg nå rett; alle vet hva det vil si å ri for instruksjon,og vet at det koster.
Det jeg har bitt meg merke i er at; det er flere av de som har spurt om hest på for,som tenker å slutte å ri på time,og akkurat disse elevene nok har behov for å få fulgt opp ridningen sin.

Største forskjellen her er nok, at det ikke er privathest det er snakk om,men å ha en rideskolehest på for.
Gå til toppen av siden

channy

» VIP

Bahamas
Innlegg: 37

Skrevet - 21/03/2007 :  14:36:20  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidechanny  Svar med kopi av melding
Man betaler fordi det koster å ha hest!
Når du får en hest på halv for så har du jo den de dagene. Så det er rett ferdig:)
Ps. Jeg har en hest som skal settes ut på halvfor:) Det er en Kaldblods, den trenger forrytter ca. 3 dager i uken. Det koster bare 400-, i måneden:) Det er billig for 3 dager i uken!:)
Klem, Chanel
Gå til toppen av siden

gardskjerringa

Innlegg: 21

Skrevet - 21/03/2007 :  14:52:22  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg tar forresten 400kr i måneden. Da har hun hesten to valgfrie dager i uka og må møkke en av dagene (utegang). Vil hun en tredje dag så får hun lov til det.
Jeg passer på alt annet; fòr, vann og at hesten står her når hun kommer (han går i skogen)...det jeg krever av henne er at hun tar ansvar når hun er her, steller hesten godt og rir han så mye hun vil, etter hans helse. Det betyr ikke full fart og ingen hopping. Han er turhest. Men dette er en avtale hun villig gikk inn i med foreldrene sine. Nå får jeg en hest til og jeg regner meg at hun skal få en dag på han og en på han hun har forpliktet seg til. Han er en yngre og sprekere hest og trafikksikker i forhold til vallaken jeg har nå.
slik jeg ser det så gjør jeg henne en tjeneste ved å leie bort hestene mine slik at hun får ri. De står hjemme hos meg og kunne fint taklet å ikke blitt brukt disse dagene. Det er ikke slik at jeg slipper annet enn å møkke denne ene dagen (dog hun ofte hopper over det har jeg sett)..
Gå til toppen av siden
Side: av 5 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.