hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - horze.no - den nye nettbutikken
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 horze.no - den nye nettbutikken
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Prince Barclay xx

Innlegg: 88

Skrevet - 04/12/2003 :  22:29:57  Vis profil  Svar med kopi av melding


Jeg bestilte nettopp diverse utstyr fra horze.no, mye av det var tilbudsvarer, sinnsykt billig var det. Måtte bare ha!

Men jeg har ikke erfart hvor stor kvalitet det egentlig er på disse varene?

Hva mener dere om horze.no, er utstyret bra til å være så billig?
Og hva med servicen?
I forhold til Hooks, de fleste kjenner vel til de...

Utedekkenet til 249 kr har jeg selv, og det blir spennende å se hvor lenge det varer på unghesten min=)

vixi
» VIP

Norway
Innlegg: 868

Skrevet - 04/12/2003 :  22:36:30  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidevixi  Svar med kopi av melding
Har akkurat fått dekken og schabracker fra horze.no - virker greit nok, prisen tatt i betraktning. Et utedekken og to fleecedekken, samt to schabracker. Ble 1085 kr, levert på døren 5 dager etter bestilling. Det er bra!!!

Skal vurdere kvaliteten etterhvert, må bare få brukt noe av det først. Schabrackene er Finn Tack, og det skal vel være relativt bra tror jeg. Har hatt noen dekken fra FT, og de har holdt koken i mange år til tross for "ufine" hester.

Blindheten er størst hos den som med vilje ikke ser...

Gå til toppen av siden

Chatrine

» VIP

Norway
Innlegg: 46

Skrevet - 05/12/2003 :  00:24:24  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei ! Har bestilt noen varer der jeg også, billig og raskt !! eneste er at jeg syntes dekkenet var noe lite i str, var et 125 men virka ikke stort større enn et 115.... passe ikke en forholdsvis liten ponni på 125-30... han bruker normalt 125.... vi sammenligna med et han hadde, det var myyye større... men det er jo bare å bestille en større str da :) dette var et fleece dekken, et champagne farga finn tack. veldig fint !!!!
Gå til toppen av siden

LinnRenathe

Innlegg: 50

Skrevet - 06/12/2003 :  00:49:25  Vis profil  Svar med kopi av melding
Bestilte noe utstyr derifra jeg også..utrolig hvor fort de leverer. ;) Så er de billige! Har bestilt med hooks også før, men jeg foretrekker horze!!
-Linn-
Gå til toppen av siden

xxxx

Innlegg: 2913

Skrevet - 06/12/2003 :  06:00:48  Vis profil  Svar med kopi av melding
Heisan!

Bestillte noen dekken for en stund siden,og de var 2 str.MINDRE, enn det som var merket at de skulle være. Måtte bare selge de videre,men kvaliteten så grei ut i forhold til den latterlige lave prisen!

Ellers synes jeg utvalget er for dårlig,men de er jo "ferskinger" da,så vi får vel gi de litt tid...
Gå til toppen av siden

vixi
» VIP

Norway
Innlegg: 868

Skrevet - 06/12/2003 :  12:23:11  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidevixi  Svar med kopi av melding
Ja, den størrelsen på dekken.... vi fikk tre dekken. På siden ble man oppfordret til å bestille det utedekkenet en str større enn man trengte. Vel, som sagt så gjort. Det passer heldigvis akkurat - men 135 på en liten kaldblodsåring da... målte henne før bestilling, fra over manken til haleroten var hun 120. Bestilte også et fleecedekken til henne på 125, det passet akkurat. 2 åringen min fikk også fleecedekken (beregnet på 3 åringen). 145 cm passet akkurat der også, og 2 åringen "drukner" normalt i 135.
Blindheten er størst hos den som med vilje ikke ser...

Gå til toppen av siden

eligj

Innlegg: 1294

Skrevet - 06/12/2003 :  13:00:08  Vis profil  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:

Bestillte noen dekken for en stund siden,og de var 2 str.MINDRE, enn det som var merket at de skulle være. Måtte bare selge de videre,men kvaliteten så grei ut i forhold til den latterlige lave prisen!
Opprinnelig postet av chess


Husk på angrefristen da. Du har inntil 14 dagers angrefrist fra dagen du har mottatt varen. Dette gjelder forøvrig alle nettbutikker i Norge. Nå ser jeg at Horze faktisk har utvidet angrefrist nå rundt jul på 1 måned.
Gå til toppen av siden

Braga

Norway
Innlegg: 101

Skrevet - 06/12/2003 :  13:47:32  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg bestilte et dekken hos Horze. Kvaliteten var grei nok, men dekkenet var ikke helt vanntett. Også var det litt lite i størrelsen. Men en ting som irriterte meg litt, var at jeg fikk en annen farge enn jeg hadde bestilt. Bortsett fra det er jeg fornøyd.
Braga Gå til toppen av siden

Real Storm

» VIP

Norway
Innlegg: 1000

Skrevet - 07/12/2003 :  23:37:26  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideReal Storm  Svar med kopi av melding
Syns horze er supert jeg. Super service også. Produktene er i forhold til prisen OK. Har fire dekken derfra, et finntack og tre uten nhoe merke, og spess FT er supert. Og det kostet på tilbud 200... Har levd nå i to mndr på unghingst, og er vanntett og holder varmen godt. har også sjabrak fra FT, helt grei:)
Gå til toppen av siden

Ann Cecilie

» VIP

Norway
Innlegg: 79

Skrevet - 10/12/2003 :  18:08:54  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideAnn Cecilie  Svar med kopi av melding
Vel.... MIN erfaring med Horze er langt fra positivt...

Begynte med at jeg fikk pakke i posten fra de i postoppkrav (sefølgelig) Da jeg kom hjem fant jeg fort ut at det mangla et par ting. Tingene stod oppført på pakkseddelen, derfor er de også betalt
Blei også lova velkomstgave,- stod også på pakkseddelen, men den var heller ikke med..

Ringte nr som stod oppført på pakkseddelen som Horze sitt, men fikk beskjed at nr. ikke var i bruk..
Sendte derfor en mail, og fikk svar fort at de skulle se på saken..

Det tok over en uke før de tok kontakt med meg.. De beklaga seg masse over feilen, og de sa at de skulle sette pengene inn på min kundekonto, og jeg skulle få 50 kr ekstra i gavekort + en gratis frakt.. Flott tenkte jeg

Ville få det ut av verden så jeg la inn en ny bestilling hos Horze ganske kjapt.. Fant ikke pengene på denne kundekontoen min noen sted men jeg regna med de hadde styr på det der inne...
Den gang ei...
Da pakka kom hadde de trekt fra litt i underkant av 100 kr og de hadde tatt betalt for porto
Gadd jo ikke hente pakka da.. Prøvde igjen å ringe de, men fikk samme beskjed som sist :nr er ikke i bruk...

Nok en mail blei sendt og igjen tok det over en uke før de kontakta meg... Personen jeg snakka med innrømmet ingen feil å babla ivei så jeg nesten ikke rakk å henge med... Sa tilslutt at jeg ville ha pengene de skylte meg inn på min bankkonto... Og at jeg ikke var intressert i å verken hente pakken eller handle der igjen..
Sendte mail med kontonr og sånn kode man må ha for overførsel fra utlandet... Det har vel gått over en mnd nå... ikke sett noe til noen penger... og ikke hørt noe fra de.... Har skrevet en mail, og fikk tilsvar at de skulle se på saken...

Er så mye som skjer rundt meg nå, så jeg venter til over jul før jeg annmelder de.....



Ann Cecilie

http://www.geocities.com/fredriksb_hest/

http://www.geocities.com/fredriksborger/
Gå til toppen av siden

ToneKristin

» VIP

Norway
Innlegg: 2056

Skrevet - 10/12/2003 :  18:36:55  Vis profil  Svar med kopi av melding
huffda, så synd at du har hatt slike problemer med de. men slik er det vel med alle nettbutikker, du må være forsiktig. på nettet og i posten er det lett å lure seg unna, da er det bedre å kjøpe i butikken.

menmen, en dårlig erfaring mot 10 gode. det veier vel opp synes jeg, og har likevel tenkt å gi dem en sjans før jeg gjør meg opp en mening. men det er flott at du sier fra, så man husker å være obs!


mvh lille meg

Mvh Tone Kristin


Gå til toppen av siden

Guro
» VIP

Innlegg: 2031

Skrevet - 10/12/2003 :  20:01:29  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideGuro  Svar med kopi av melding
Om du ønsker å gå til sak så husk på å ta vare på all kommunikasjon du har hatt med dem og det er sikkert ikke dumt å skrive ned når du ringte etc også!! Og ta vare på pakksedler og lovnader!!

Er enig med Kristy, det er synd at du har hatt en så dårlig opplevelse med dem, håper det lar seg ordne, og at det blir løst i minnelighet.

Ellers er det jo kjempetopp med tilbakemeldinger på butikker, både de positive og de negative, slik får jo vi andre sjansen til å være "føre var" eller plukke opp noe som er bra

Guro

Ps Horze.no har vist meg upåklagelig service, jeg fikk tingene i kjempefart, det var hele og fine og velkomstgave var med Og siden jeg er lett bestikkelig syns jeg det var en bra ting, selvom jeg hadde null bruk for sånne ridehansker jeg fikk med da , men jeg kan jo gi dem bort

Guros hjemmeside
og
NTNUI-ridning
Gå til toppen av siden

Ann Cecilie

» VIP

Norway
Innlegg: 79

Skrevet - 17/12/2003 :  00:42:02  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideAnn Cecilie  Svar med kopi av melding
Etter at jeg skreiv forrige innlegg her, var det noen som tipset Horze om saken.. Det førte til at saken nå er løst på en veldig tilfredstillende måte

Det er jo kjempe flott!! Er jo veldig fornøyd med de varene jeg har fått fra de, og billige var de jo også


Ann Cecilie

http://www.geocities.com/fredriksb_hest/

http://www.geocities.com/fredriksborger/
Gå til toppen av siden

Guro
» VIP

Innlegg: 2031

Skrevet - 17/12/2003 :  12:49:09  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideGuro  Svar med kopi av melding
Så godt å høre
Innimellom tror jeg det er langt mellom de som sitter på "support" (jeg aner ikke hva jeg skal kalle det på når det kommer til hestebutikker..) og de som skal ta seg av selve klagebehandligen..og det går igjen utover oss som kunder.

Men ikke noe er bedre enn at det hele er ordnet opp i

Guro
Gå til toppen av siden

elx

» VIP

Norway
Innlegg: 536

Skrevet - 17/12/2003 :  13:58:17  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideelx  Svar med kopi av melding
Det reflekterer ihvertfall positivt tilbake på horze.no at de greide å ordne opp med "Weee".
Var innom og kikket, men det var gode priser. Men av det jeg synes så interessant ut var ingenting tilgjengelig i "mine" størrelser. Så da får det bli en annen gang... :)
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.