hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Svensk hesteeier reagerte ikke på brukket ben :(
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Debatter fra nyhetene
 Svensk hesteeier reagerte ikke på brukket ben :(
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Lopke

Norway
Innlegg: 5953

Skrevet - 27/06/2006 :  18:59:56  Vis profil  Svar med kopi av melding
http://www.heste-nettet.dk/nyheder/1903/

Sverige: Hesteejer ignorerede brækket ben

En svensk hesteejer blev i sidste uge dømt for dyremishandling, efter at hun lod sin hest stå i boksen i mindst seks uger med et brækket lårben. Det skriver den svenske landbrugsportal, ATL.

Kvinden opdagede en dag i slutningen af 2004, at hendes hest ikke støttede på et bagben. I stedet for at tilkalde dyrlægen gav hun hesten boksro, og i retten sagde hun, at hun troede, det hjalp.

Hesten blev kun opdaget, fordi en dyrlæge af sig selv besluttede at aflægge den et besøg. Dyrlægen forsøgte at indlægge hesten på dyrehospitalet i Helsingborg, men da skaden var mange uger gammel, kunne der ikke gøres noget, så hesten måtte aflives.


Går det an??? Hesten må hatt store smerter..

Ina_R

Norway
Innlegg: 2320

Skrevet - 27/06/2006 :  19:25:01  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseIna_R  Svar med kopi av melding
Stakkar hest
Ina og Løkken<3
Gå til toppen av siden

Silje-og-Tindra

Norway
Innlegg: 4435

Skrevet - 27/06/2006 :  19:52:46  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseSilje-og-Tindra  Svar med kopi av melding
Jeg synes det er like ille når dyrleger faktisk overser slikt. Det var det som ble svigermors hest bane. Gå til toppen av siden

Mie Ulrika

Innlegg: 271

Skrevet - 28/06/2006 :  18:06:49  Vis profil  Svar med kopi av melding
Nåja, man skal ikke være for strenge!

Leste en artikkel i et Engelsk hesteblad om en dame som var ute å red tur på hesten sin, hesten snublet, haltet et par steg og gikk så normalt hele veien hjem. Ved en tilfeldighet skulle de sjekke et eller annet og det viste seg på røntgen bildene at hesten hadde brukket hofte benet. Hesten ble helt fin igjen og ingen hadde merket noe om det ikke hadde vært sånn at de skulle røntge den uansett.

Men denne hesten..... det var jo kjempesynn at ikke eieren tilkalte veterinær sånn at hesten kunne få slippe å bli avlivd eller i hvertfall sluppet å stå med smertene.
Men hun mente det vel godt og trodde hun handlet riktig.... stakkars dame!

A life lived in fear is a life half lived Gå til toppen av siden

KarenG

» VIP

Norway
Innlegg: 870

Skrevet - 28/06/2006 :  23:05:12  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideKarenG  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseKarenG  Svar med kopi av melding
HERRE GUD....
Never give up on the things that make you smile! Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.