hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Bandasjer
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Bandasjer
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 2

Kristine-Ibrahim

» VIP

Innlegg: 332

Skrevet - 26/06/2006 :  18:47:09  Vis profil  Svar med kopi av melding
Nå får jeg vel juling, men jeg har aldri vært noen stor fan av varmebandasjer. Mulig det hjelper der og da for hester som fyller, men det skjuler jo bare problemet. Om hesten min fyllet hadde jeg latt han stått uten, for å ikke bli for ¨avhengig¨ av støtte hver gang noe er uregelmessig. Mange grunner til at en hest kan fylle, og de fleste av disse er ufarlige. Ser jeg tendenser til fylling ville jeg heller tatt med hesten ut og leid den til blodsirkulasjonen kom seg i gang og kroppen fikk leget seg selv.

Ikke vondt ment til de som velger, i mine øyne, den enkleste måten. Varmebandasjer gjør kanskje problemet mindre, men det gjør beina svakere. Jeg vet om de hestene som står innpakket 24/7 og som må bli leid med transportbeskyttere inne i stallen for å ikke ¨falle¨ sammen i beina. Da har hensikten blitt borte, for en hest skal ikke være avhengig av beskyttelse for å ikke bli halt. Da har noe gått galt i hesteholdet. I tillegg til at jeg synes det er unødvendig blir jeg sjokkert over hvor mange som ikke klarer å bandasjere riktig. De legger blant annet bandasjen slik at den strammer over senen, og i tillegg alt for hardt slik at det blir trykkskader. Om man først skal bandasjere med varmebandasjer mener jeg der er et must å kunne klare å gjøre dette riktig, hvis ikke blir ihvertfall virkningen borte.

For å få det på det rene så mener jeg de som bandasjerer i hytt og pine, ikke de som bruker beskyttelse av og til i harde treningsperioder, ved skade etc.

Selv rir jeg som oftest med beskyttere, men også med bandasjer innimellom. Og ja, jeg mener det er en vesentlig forskjell å la en hest stå med varmebandasjer på en boks enn å ri en hest med bandasjer. Jeg er heller ikke fan av stretchbandasjer, da disse ofte lager mer skade en nytte hvis man ikke bandasjer riktig.
Gå til toppen av siden

AnneSpotGinaOgHuldra

» VIP

Norway
Innlegg: 2870

Skrevet - 26/06/2006 :  19:07:53  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnneSpotGinaOgHuldra  Svar med kopi av melding
Nå får du vertfall langt i fra juling fra meg, men ros! Kunne ikke sagt det bedre selv! Overdreven eller unødvendig bruk gjør ikke saken noe bedre, tvert i mot.
http://vip.hestemarked.no/vip.asp?id=54


Anne, Spot & Gina
Gå til toppen av siden

Ingvild og Kenzo

» VIP

Norway
Innlegg: 1117

Skrevet - 26/06/2006 :  20:41:35  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideIngvild og Kenzo  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseIngvild og Kenzo  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Kopi av melding:
Ellers bruker jeg det hvis han fyller, men det pleier som regel å bli borte etter han har blitt ridd, etter bevegelse.

Opprinnelig postet av Ingvild og Kenzo



Litt OT men Kenzo er ikke så gammel er han?? Tenkte bare på at hvis han fyller i beina, hva er årsaken?

En eldre hest hos oss fyller om han står for mye inne, og mht utegang så lurte jeg bare.. Er det ikke bedre å finne årsaken til problemet med når hester fyller i beina ennå å legge bandager på??
(og dette er ikke kritikk på noen måte)


Opprinnelig postet av Lopke



Nei, Kenzo er ikke så gammel, han er bare 7 år. Han fyller aldri mye, men hvis det er noe er det gjerne litt i høyre bak. Jeg tror at noe av grunnen kanskje kan være at han har en ganske dårlig hov på det beinet, var pill råtten når han kom, og den er ganske dårlig enda så han mister ofte skoen der. Spurte smeden om fyllingen, og han sa at det kanskje kunne være derfor, eller rett og slett fordi han har tyngre for å bruke det bakbeinet under ridning, dermed presser jeg han mer der. Tenkte å spørre veterinæren neste gang jeg ser han

Kenzo&Buster
Diamantene<3
Gå til toppen av siden

Marte&Don:)

Norway
Innlegg: 1200

Skrevet - 27/06/2006 :  22:40:27  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseMarte&Don:)  Svar med kopi av melding
Jeg bruker stallbandasjer fordi Don ofte blir stiv, spesielt når det er kaldt ute og han har gått hardt dagen i forveien. Gå til toppen av siden

Wulfi

Norway
Innlegg: 495

Skrevet - 28/06/2006 :  09:00:58  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideWulfi  Svar med kopi av melding
På stallen hos oss er det ei som bruker bandasjer på bakbeina om natten, rett og slett fordi hesten hennes har en tendens til å få sår nederst på beina. Mulig han tråkker på seg selv, eller noe... Bandasjene beskytter han i allefall, slik at det ikke blir sår så ofte.
Min nye hjemmeside: http://wulfi.piczo.com Gå til toppen av siden
Side: av 2 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.