hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Utstyr
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Utstyr
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Welly
» VIP

Innlegg: 24

Skrevet - 21/05/2006 :  21:11:30  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei!
Hvor ofte vasker dere deres eget utstyr? som ridestøvler, ridebukse, gensere OSV (hvet at det kommer ann på bruk,men sånn ca)
Er salsåpe med glyserin det samme som med bivoks???
Hvor ofte skal en ny sal pussest?



(Eg mener SALSÅPE ikkje, salbalsm)










Takkitakkitakkitakkitakkitakkitakkitakkitakki.

Opal

» VIP

Innlegg: 1101

Skrevet - 21/05/2006 :  23:39:06  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ridestøvler; Vasker ikke da de er av lær og pusser de alt for sjelden...

Ridebukser holder 1-2 dager. Det samme med gensere. Er i stallen hver dag og har en hest som elsker gjørmebad så oftest må alt på vask etter en tur i stallen.

Glyserin finnes naturlig i vegetabilske oljer, animalske oljer og fettstoffer der det i forbindelser med fettsyrer danner estere. Det er ikke det samme som bivoks selv om bivoks inneholder noen av de samme stoffene.
Gå til toppen av siden

TORHILD

» VIP

Innlegg: 2595

Skrevet - 21/05/2006 :  23:54:16  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg bor i stallklærne mine, og bruker de hver dag.
Jeg vasker ridebuksene mine en gang i uken/annen hver uke, evt. oftere dersom noe skjer og de blir ekstra skitne. Ikke bra for skinnet å bli vasket for ofte. Gensere vasker jeg derimot ca annenhver dag, men det er jo pga hygiene og evt. svettelukt. Leggchapsene mine i lær (bruker sjelden støvler) vasker jeg bare en eller to ganger i halvåret, men som sagt skal ikke skinn vaskes for ofte.

Gå til toppen av siden

nn

Afghanistan
Innlegg: 1402

Skrevet - 22/05/2006 :  08:56:17  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ridestøvler i lær skyller jeg av etter hver bruk for å få bort urin, skitt og smuss. Smører de etter hver skyll for å holde de best mulig. (Nå er ridestøvlene lagt på hylla, jeg synes det er mer behagelig med sko og leggchaps.

Vasker buksene mine når de blir for møkkete, orker ikke å vaske meg i hjel... Et par ganger i uken vil jeg tro. Det er greit å ha to, så man har et skift.

Sal og hodelag pusser jeg etter behov, så det varierer hele tiden.
Gå til toppen av siden

Bente_og_Etanec

Norway
Innlegg: 2585

Skrevet - 22/05/2006 :  09:25:01  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideBente_og_Etanec  Svar med kopi av melding
Jeg har ikke ridestøvler, bruker sko og leggchaps/chaps.
Ridebuksene og gensrene vasker jeg etter behov, kommer alt an på hvor skitten hestene mine er og hvor svett jeg blir under trening o.l. Men syntes at hygiene er viktig da...
Om vinteren vasker og smører jeg ikke sal og annet utstyr så mye, syntes det blir fort mugg p det da ettersom det er så kaldt ute og balsamen evnt. oljen ikke får trekke ordentlig inn i læret. (Har det like kaldt i stallen som ute..)
Men når det blir varmere i været smører jeg oftere. Om våren og sommeren pleier jeg pusse over det etter hver bruk. (Vasker det ikke så ofte).
Men så skal det sies at vi elsker og grapse oss til på turene da... Ser hvertfall slik ut når vi kommer hjem, hehe.

- " I belive I touched an angels wings when I found you..." - Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.