hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Hva er polypads?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Hva er polypads?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 2

VictoriaTh

» VIP

Norway
Innlegg: 807

Skrevet - 17/04/2006 :  20:30:16  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideVictoriaTh  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseVictoriaTh  Svar med kopi av melding
Bra skrevet MBJS
Jeg tror kanskje jeg skal kjøpe meg en sån PolyPads, men hva er å anbefale på en litt kraftig hest?

Victoria & Vinnie - http://vip.hestemarked.no/vip.asp?id=13920
-
Gå til toppen av siden

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 17/04/2006 :  23:07:26  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Nå har du jo også disse nye Alca salpaddene som har kommet på markedet. De finnes ikke i så mange ulike varianter som Polypaddene, og de er nok noe tynnere, iallfall i forhold til de Hööks har, som er de eneste jeg har sett.

Noen som har kjennskap til disse i forhold til Polypad? Jeg har en sånn Alca salpadd, men opplever at den sklir for mye til at den er spesielt egnet til bruk på hesten jeg har nå. Men har brukt en slik padd også på en annen hest jeg har ridd, og den lå veldig godt. Derfor jeg ville ha en selv, men de er vel som polypads, de ligger ikke like bra på alle hester.

Selv om Alca er noe tykkere enn et vanlig salunderlag, er tykkelsen såpass liten at du antagelig fint kan bruke den på en sal uten at den blir for trang av den grunn.

Jeg har sett polypads brukt som underlag til longeringsgjorden ved longering. I England har jeg inntrykk av at mange bruker det. Har selv en vanlig sånn travselepute som utgjør samme oppgave, men som kanskje ikke er like fancy

dressurblogg.no
Redigert av - spoff den 17/04/2006 23:08:23 Gå til toppen av siden

sigyn,brauta og rubin:)

» VIP

Norway
Innlegg: 2627

Skrevet - 18/04/2006 :  00:13:17  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressesigyn,brauta og rubin:)  Svar med kopi av melding
kjempefin å bruke å ri barback på oxo.
men husk en ordentlig gjord,,hadde en littstrikkgjord,så hele greia sklei under magen på hesten min.å heldigvis så er han ikke kjilen,men hoppa av med en gang,å henta den med sånn åpen manke i stede:)

*This little light of mine, I'm gonna let it shine*
Gå til toppen av siden

Selameyjan

Innlegg: 164

Skrevet - 19/04/2006 :  13:34:21  Vis profil  Svar med kopi av melding
Takk for mange informative svar.

Det er nok heller en antiskli-pad vi trenger.

Kan dere anbefale noen merker og noen steder jeg kan få kjøpt en slik?

Problemet er en lånt dressursal, som sklir forover fordi ponnien har veldig liten manke (halereim er ikke et alternativ).
Salmaker har anbefalt å vente med å kjøpe sal til hun har fått litt mer muskler, for slik hun er nå er det veldig vanskelig å finne en sal.

www.selkie.no Gå til toppen av siden
Side: av 2 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.