hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - SnikkSnakk
 Mellom himmel og jord
 "The pit bull problem"

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Ina_R Postet - 02/03/2006 : 17:26:11
Film

Syns denne filmen sier veldig mye.
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Piaff =) Postet - 29/03/2006 : 14:46:27
Takk takk NinjaChristin=)..Nå vet jeg mye mer..
TORHILD Postet - 28/03/2006 : 23:33:21
Denne såg rar ut.... Mye høyere bak enn ved manken.... Salrygget??? *flirer*
NinjaChristin Postet - 28/03/2006 : 20:11:54
Hunder som er ulovlige, er vel helst hunder av kamphundtype, eller i amstaffens tilfelle, likner på en annen. Vet ikke alle, men de jeg komer på akkurat nå er jo pit, amstaff, dogo argentino og fila brazileiro (tror jeg den heter).

pit og amstaff har jo vist at de kan fungere fint som familiehunder, men at særlig pit'n er påvirkelig av feil folk til å bli skummel.
Dogo argentino er vel fortsatt avlet som tilnærmet ren kamphund og har visst et veldig ustabilt psyke. Dette er jo også såklart individuellt, og du finner sikkert fine hunder der også. Noe samme med filaen, og den er svær i tillegg, og da er det ikke så kult om det smeller..

Som en oppdretter har skrevet om fila brazileiro:
Some breeders breed the Fila to have a temperament in which they say is more like the original Fila Brasileiro temperament. One breeder who claims to breed to the original Fila type states, "You cannot socialize a Fila to like people. You can obedience train them so that you are in control, but you cannot socialize them to like people. A Fila WILL attack a stranger. Period. If they have the proper temperament, they WILL. "Ojeriza" translates to "Hatred and loathing of strangers". You do not make them mean and vicious... they ARE... and there is no doubt about it. They are not a dog for a person who has an active social life.

MP & Nehemyah Mulan Postet - 28/03/2006 : 20:07:22
Jeg tror at grunnen til at hundene er forbudt i Norge, er at de kan bli voldsomt aggresive hvsi de havner i feil hender. De er meget følsomme, og lett å påvirke i feil rettning. Derfor må og bør bare de som har erfaring med hunder og er bestemt, men samtidlig kjærlig, ha disse hundene.

Jeg kjenner ei rotweilertispe, hun var kjempesnill som valp, men var tre dager borte fra eieren pga. at eieren skulle bort en tur til utlandet eller noe slikt. Hunden ble behandlet så stygt av ene ungen til de som passet på tispa, at hun etterpå knurrer bare hun så unger. Hvis du var barn selv, måtte du treffe hunden flere ganger før den ble trygg på deg. Etter det kom hun å la seg i fanget på deg for å sove! Alle hunder kan være snille og trygge bare de behandles riktig fra begynnelsen! Det skal så utrolig lite til for å ødelegge følsomme hunder.
Piaff =) Postet - 28/03/2006 : 15:46:59
Hvilke hunderaser er egentlig ulovlig i Norge??Finner det ikke ut=(..
Mine yndlingshunderaser er bullterrier og amstaff..Kjenner til disse hundene,og de jeg har vært borti har vært verdens snilleste familiehunder,bokstavelig talt..
Det er virkelig sant som de sier,dyra blir som eierne..
NinjaChristin Postet - 05/03/2006 : 21:49:00
Kopi av melding:
Jeg er fullt og helt på det rene med at der ikke er hundens feil at den blir som den er, men så lenge slike hunder så lett havner i feil hender, er det etter min mening mye bedre å forby dem enn å la dem leve et "feil" liv.
Opprinnelig postet av batta



Derfor det absolutt også burde være en slags kontroll av mennesker, eller 'lisens' på å få holde dyr, og da særlig hund som lett kan bli såpass farlig..
NinjaChristin Postet - 05/03/2006 : 21:42:03
Kopi av melding:
Jeg skjønner heller ikke hvorfor folk på død og liv må ha "buller" når det finnes så mange andre raser.
Opprinnelig postet av Kine og Tassen



Hvorfor skal man ikke få lov? Fordi det er så mange 'fælinger' som har dem? Om man skal si sånn, så er det jo ingen raser man på død å liv må ha, siden det er så mange andre.. Hvorfor vil folk ha en spesiell hunderase?

Dessuten er en 'bulle' en bull terrier, ikke en pit bull terrier
batta Postet - 05/03/2006 : 21:05:01
Er helt for forbud av såkalte "kamphunder". Jeg er fullt og helt på det rene med at der ikke er hundens feil at den blir som den er, men så lenge slike hunder så lett havner i feil hender, er det etter min mening mye bedre å forby dem enn å la dem leve et "feil" liv.

Var nettopp en Amstaff som angrep og drepte en annen hund her jeg bor. Beit den i strupen og slapp ikke før det hadde gått en halvtime...
picazzo Postet - 04/03/2006 : 22:38:08
Statesikken ang hundeangrep der golden ligger høyt oppe er prosentvis og da har det ikke så mye å si hvor mange eks det er av rasen, derfor vil den ikke bli så missvisende.. Tror at mye av grunnen til at golden ligger så høyt er at den er "jo så snill så" det gjør jo ikke noe at ungen bruker den som klatrestativ, hest, kjøretøy drar`n i ører/hale osv..
Kine og Tassen Postet - 04/03/2006 : 22:32:29
Når det gjelder golden,tror jeg mye av grunnen er at de er så populære. Mange familier anskaffer seg rasen fordi de er kjent for å være godmodige,og "barnevennlige". Når det finnes så mange eksemplarer av rasen,blir statistikken litt missvisende,spør du meg..
Ina_R Postet - 04/03/2006 : 15:46:58
Golden retriver er vel omtalt som farlig fordi de ikke sier ifra før de biter.

Men hunder er som hester: De blir hva eieren(e) gjør dem til.
LivogZara Postet - 04/03/2006 : 15:08:32
der jeg bodde før var det en blanding av doberman/rotwailer..
en så snill hund har jeg ikke borti engang, samme med den andre nabo hunden som hadde pitbull i seg, så snill og søt atte..
sprettballen som den populært ble kalt, hoppet over alle typer gjerder..
flere hunderaser som har fått et stygt rykte på seg..tilogmed golden retriever har fått et dårlig rykte, noe som er veldig synd..golden retriever er min faovritt rase, og jeg skal ha en sånn når jeg blir stor
Kristine & Ibrahim K Postet - 04/03/2006 : 11:58:14
Favorittrasen min er Dobermann, og min store drøm er å ha en stor kraftig hannhund. De er de vakreste hundene jeg vet om, og selvom mine foreldre spøker med at da kommer ihvertfall ikke de på besøk, så er det ingenting som kan stoppe meg. Dobermann er jo også ofte misforstått, kanskje i noe mindre grad en Pitbuller, men allikevel. Flotte hunder, og de eksemplarene jeg har møtt er noen av de mest hengivne og trygge hundene jeg noen gang har vært borti.

Fikk tårer i øyne av å se på den filmen.
Kine og Tassen Postet - 04/03/2006 : 11:19:53
Har sett en del på Animal Planet,og "dyrepolitiet" i store byer i USA. Dopmiljøer og hundekamper går ofte hånd i hånd,og hundene blir behandlet deretter. Når de blir skadet,behandler de dem selv pga. at de er ulovlige. Helt sykt hvordan disse hundene holdes,de lærer å være agressive mot andre hunder fra de er små. Jeg vil ikke si at det er den sterke psyken som gjør de så farlige,men at de er psykisk nedbrutt og ødelagt. Problemet er at det er mulig å få de til å kjempe,i stedet for å gjøre det hunder normalt gjør,overgi seg når overmakten blir for stor.
Jeg har selv sett pitbull/staffordshire angripe en hund,og det skremmende var at den ikke leet et øyelokk før den hang seg fast.

Jeg er glad for at "bullene" er ulovlige i Norge,og jeg håper at myndighetene klarer å stoppe den ulovlige avlen som foregår i det skjulte. Hundene er selvfølgelig helt uskyldige,og det er trist at de må avlives,men jeg synes det er bedre enn at de brukes til ting et liv skulle vært spart for. Jeg skjønner heller ikke hvorfor folk på død og liv må ha "buller" når det finnes så mange andre raser.

MajaJ Postet - 04/03/2006 : 00:01:20
Fiin film
Likte ikke de bildene av de skadete og fryktlige tynne hundene. Den ene brune så ut som den hadde vært dø i noen år alt

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,08 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.