hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hestepsykologi og atferd
 Jeg har fått hesten min tolket!

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
hestefreek Postet - 20/08/2006 : 10:28:30
Først så trodde jeg litt mer på dette.. men forventningene mine ble ikke fulgt opp synes jeg.. Mye rart som jeg mener ikke stemmer.
Jeg hadde ett spørsmål, hva skjedde hos berideren? (Han ble feilforet til et beinrangel og var helt psykisk knekt, i følge forrige eier)
Det som er morsomt er at mens hun tolket hesten, så stod hesten min hos en annen berider, og der hadde han da vært i 2 mnd alene, og en til med meg. Så hvordan hun tok riktig berider, vet jeg ikke.

Her er en del av samtalen, og jeg som har lagt til noen ord;)

- Buddah - Buddapest - Buddah - Pest
???? betyr det at hesten min er buddhist eller?

- Det er noe alt med tennene, bittet
(godt mulig, for han har begynt å skjære mere tenner)

- Ryggen min er svai
Det er den absolutt ikke, han er overbygd, md en cm eller to bak. Men ingen svai rygg, og han har aldri vondt i ryggen (kjenner over hver dag)
Har slitt med låsninger, men mest i skulder og kryss/hofter

-Jeg er ikke perfekt, mn er glad fordet.
Godt å vite, trodde ikke hester tenkte sånn?

-Jeg er en røver, som gjør livet litt vanskelig innimellom. men jeg er flink også.
Han er ikke akkurat noen problemhest da, kan bukke og være litt stri, stoppe og stampe eller hoppe unna hinder, men aldri noe mer

Matmoms! Jeg spiser hva det skulle være.
Han kaster seg over det han liker, Men ikke banan og appelsin, hesteslikkeri e.l

Hva skjedde hos berideren?
Lekegrind
Store beiter, tatt på fersken, misforståelser med straff.
Trening på stive muskler, for høyt tempo, ting går for fort frem, Jg mister fotfestet, grepet om ting, alt blir tåkete, jeg føler meg omtåket, fortvilet og misforstått.

( Kan ikke si så mye på dette, men vet at hesten ble sultet og urettferdig behandlet. Dette var når han var 3)

Beskriv om det feiler deg noe:
Leddgikt.
Det går leddgikt i familien.
Følelsesmessig årsak: Følelsen av å ikke strekke til og å "jobbe seg ihjel" for å gjøre andre tilags
nøkkelordet er selvtillit og selvrespekt.

Og så står det at han sier at han er "tidsfordriv, fyller tiden min og gjør den meningsfull
Og at båndet mellom oss er forståelse.

Men han er jo ikke mitt tidsfordriv. Han er jo alt jeg vil holde på med, og hjelpe og ha det gøy sammen med. Jeg gjør det jo ikke for å slå tiden ihjel.
Synes det var litt merkelig.

Og at han klarer ikke, pga at bakbeina hans svikter.
Men sammen så kan vi!


Merkelige greier. Jeg forventa meg helt andre ting.
Som når han hadde stått 2 mnd alene i danmark, og jeg kom. Så lyste hele hesten opp.
Trodde det ville komme noe frem fra den siste tiden og slikt.
Og noe om historien o.l.
For ingen ting her tilsier at hun har tolket MIN hest liksom.
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
rusket Postet - 07/10/2006 : 00:28:11
Hestefreak; jeg spurte fordi jeg trodde tolkere måtte komme fysisk til hesten. Visste ikke at de tolket via tlf og mail..
SuuperTerna Postet - 07/10/2006 : 00:04:56
Jeg sitter å venter på brev ifra en dyretolk hver dag nå=) kommer sannsynlig i morgen, da jeg sendte mailen på mandag, å hun tok samtalen med en gang hun fikk bilde og tekst.. emnet var altså Terna;)

Gleder meg virklig
hestefreek Postet - 06/10/2006 : 22:51:35
Synes det er lettere ironisk at noen spør etter tolker, og lurer på om noen har gode erfaringer, når jg sitter her og forteller om det som skjedde med meg..

Hu her mente jo også at hester kunne snakke om en annen hest inne i en annen del av stallen der vi står uten å noen gang ha hilst på den. ( Hestene står i 2 etasjer i 4 forskjellige, totalt separerte staller)
Hvorfor skulle hesten min snakke om en annen hest den ikke kjenner til når dette er trolig den første muligheten den har hatt til å formidle det han mener til meg?
Milda+Tilla Postet - 06/10/2006 : 15:12:41
En dyktig dyretolk i Oslo området heter Sissel Grana. Hjemmeside: www.dyrekommunikasjon.no
Hun er kjempeflin, og kan absolutt anbefalles!
rusket Postet - 06/10/2006 : 06:23:48
Hvorfor skal du la være Lisa? Du trener jo ikke slenge ut navnet i debatten, men heller sende på PM
LisaFi Postet - 05/10/2006 : 21:22:00
kunne jo tipsa deg om noen du IKKE burde bruke, men skal la være.... :O
rusket Postet - 05/10/2006 : 11:22:31
jeg har blitt litt nysgjerrig på dette med å få hesten tolket, har hørt om noen som har god erfaring med dette, og kunne tenkt meg å prøve selv. For nysgjerrighetens skyld.

Har noen erfaring med noen "hestehviskere" i Trondheimsområde som kan anbefelas da?
RenateogKillan Postet - 02/10/2006 : 13:49:49
Dette høres spennende ut. Jeg har alltid hatt lyst til å finne ut av hva hesten min tenker og føler. Noe kan man jo finne ut av selv,men ikke alt. Er det noen her som har nr eller navnet til en dyktig heste tolker i Oslo området?
T. Boysen Postet - 29/09/2006 : 22:42:08
At det er forskjell i det intellektuelle hos dyr er det ikke tvil om.
Noen er "helt teite", mens andre kan være meget smarte.
Ikke for å skryte, men gammelbonden på gården sier ganske enkelt om min hest: "Det er HUE på den hesten."
Trenger ingen tolk for å være klar over det...
tebj0 Postet - 29/09/2006 : 12:38:48

Kopi av melding:
Eg trur ikkje på sånn eg, trur hesten bare går på instinkt og ikkje tenkar...Sånn!

Opprinnelig postet av aspøylisa




Om mennesker kan tolke dyr eller ikke hvet jeg ingenting om, men at hester/dyr kun går på instinkt og ikke tenker selv mener jeg er tull.
Hvorfor skal vi mennesker være den eneste "rasen" som kan tenke? Syns det blir litt vel trangsynt å tro det Hvordan og hva dyr tenker kan vi ikke vite, men jeg tror absolutt at dyr også har egne tanker som gjenspeiler seg i personligheten til hesten.
Hadde dyrene kun gått på instinkt så ville jo alle dyr oppført seg helt likt?
aspøylisa Postet - 26/09/2006 : 19:54:29
Eg trur ikkje på sånn eg, trur hesten bare går på instinkt og ikkje tenkar...Sånn!
hestefreek Postet - 04/09/2006 : 18:34:36
Vel.. tok en telefon til hu tolken her da..
Ho mente at hester kunne se inn i fremtiden, og at alt hesten sa kunne være om en veninne av meg.. eller om en annen hest på stallen som den kommuniserte telepatisk med..

Da vil jeg bare understreke at jeg betalte ho for å tolke hesten MIN. fikk ikke vite noe om hvordan han hadde det generellt eller noe, og ingen ting stemte,..
Fikk jo en eller annen fantasivenn tolket
richrobin Postet - 01/09/2006 : 21:17:11
hei!

jeg har brukt en slags dyretolk på hesten min, og når han "vendte seg mot meg mens hu prata med han", og han sa at han ikke likte stellet mitt, så begynner jeg å lure. Hesten har hele den tiden jeg har hatt han satt pris på det jeg har gjort, vært blid og arbeidsvillig. Men jeg tviler ikke på at noen er flinke, men hu her har jeg ingen tro på.. Kan noen derfor sende meg en prigvat melding med navn på noen som er seriøse og flinke? Skulle likt å tolke fremtidige hester, og se om de mener det "samme"
Hanna & Lukas Postet - 31/08/2006 : 23:21:05
oj, så skummelt med døde.. veldig interessant egentlig..
Don-Pedro Postet - 31/08/2006 : 22:35:11
I mitt tilfelle er det ikke om å tro på dette, men det er rett å slett er mulig - det fins like mye som å kunne komunisere.

Jeg får dyr/mennesker tolket via telepati, nå sist fikk jeg en kamerat av familen som døde tolket, - menneske. På det brevet stod det ingenting annet en sannheten ...

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.