hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utegang/beite
 Hei dere der!

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
LilleMint Postet - 02/09/2005 : 14:23:01
Hvor mange timer i døgnet lar dere hestene dere's stå ute?
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
lillelinda Postet - 15/10/2005 : 11:02:50
Kopi av melding:

Burde vært en lov om hvor mye hester minimum skulle fått vært ute per dag, vet om plasser der hestene kun får en time eller to alene i en liten paddoc før det er nestemanns tur, for sammen skal di jo ikke stå..
Opprinnelig postet av Speedy As A Bullet



Det finnes en!!!:):):) Det er en lov som sier at hesten skal være ute minimum 2 timer per dag! Men det er altfor mange som bryter den loven. Selv har jeg ikke hest, men om jeg hadde hatt det hadde den stått ute hele døgnet! Hadde bare tatt den inn om det hadde vært så dårlig vær at den absolutt ikke kunne stått ute. :)
VerIng Postet - 08/10/2005 : 13:37:38
Hestene mine står ute mellom 10 og 14 timer på vinteren, ellers går de på beite fra begynnelsen av mail og minst ut september. Da tilleggsförer jeg dem den siste måneden.
Kine og Tassen Postet - 14/09/2005 : 22:42:26
Hele døgnet..
Leikas Postet - 14/09/2005 : 15:04:37
Våre hester står ute så mye så mulig...
I hvertfall hoppene går ute hele dagen når det er greit nok vær, og ikke blåser og pøsregner noe vannvittig...
Hingstene bytter på å stå ute siden vi bare har to luftegårder for dem..
Skal snart få en til da ;)
Ina_R Postet - 09/09/2005 : 07:38:28
Forhesten min står ute hele døgnet enda og ser ut til å trives m det.
Asbjørg Postet - 08/09/2005 : 16:46:43
Mine har tilgang til boksene sine, og bruker dem ganske mye for tiden. Hvor mange timer de står inne vet jeg ikke, men de klarer å produsere nok til at jeg får fylt en hel trillebåre med møkk og våt flis hver dag
Lene. Postet - 08/09/2005 : 14:20:24
Som jeg har svart før(på samme emne... ;) Mest mulig...
Nå står de ute med tillgang på åpen boks fra 0700 til ca 2000
Olithyon Postet - 08/09/2005 : 13:30:15
Forhesten min er ute ca 8 timer om dagen, 10 -18 ca. Han står oppstallet på ridesenter der hver hest har egen paddock. Om sommeren får han stå lengre ute. Da slippes de ut før, og tas inn en time eller to senere.
Speedy As A Bullet Postet - 08/09/2005 : 11:38:03
Hestene mine går foreløbig ute hele døgnet på beite, det har di gjort siden mai, men er vell snart på tide å ha di inne om natta. Sommersesongen er litt kort her oppe..
Ellers er de mest mulig ute om vinteren også. Fra 06:00 - 21:00, Med værforbehold da, men de har god ly ute i innhegningen så det er sjeldent di er inne på dagen.
Synes også alt under 12 timer ute i døgnet er FOR LITE!!
De hestene som er ute bare 6-7 timer per dag synes jeg synd i, di tilbringer jo 17-18 timer inne i boksen/spiltet. Det er altformye.

Burde vært en lov om hvor mye hester minimum skulle fått vært ute per dag, vet om plasser der hestene kun får en time eller to alene i en liten paddoc før det er nestemanns tur, for sammen skal di jo ikke stå..
rapplilja Postet - 05/09/2005 : 01:06:25
Hestene mine er ute døgnet rundt fra april-mai til sept-okt. Vinterstid er de ute fra 7-8 til ca 22, eller hele døgnet hvis de vil det. Ser ut til at de trives med det.
Brum Postet - 03/09/2005 : 23:03:54
Hestene mine går ut når de vil og inn når de vil..hele året.
Lene23 Postet - 03/09/2005 : 20:08:07
Hesten min står ute fra 10 på morran til ca 20 00 det varierer noe men...
Bustetrollet Postet - 03/09/2005 : 19:51:51
Rosita står ute så og si hele tiden.. Jeg har ikke isolert stall, så det er jo som ute.. Bare når det regner mye og det blåser så har jeg henne inn.
ShyBoy Postet - 03/09/2005 : 19:34:37
Kopi av melding:
mine hester står inne fra 23-23.30 til 07.30 Altså 7-7 1/2 time inne pr natt.
alt under 12 timer ute synes jeg er for lite!

Opprinnelig postet av rohna



Enig

Jeg prøver å ha hesten ute så mye som mulig. Dette er en stall på en gård, så står det bare to hester der, så jeg bestemmer selv hvor mye hun skal stå ute.

Nå har jeg henne på fôr, men eieren fortalte meg en gang at dyrevernet hadde kommet på døra og sagt at hesten stod for mye ute osv. Men så tok dyrlegen en kikk på ponnien, og hun var i helt fin form!

Og en gang når eieren hadde hatt henne med til byen, for hun skulle studere, så ble hun syk! Og grunnen var fordi hun stod inne. Så jeg synes hester skal gå ute så mye som mulig!
rohna Postet - 03/09/2005 : 16:35:34
mine hester står inne fra 23-23.30 til 07.30 Altså 7-7 1/2 time inne pr natt.
alt under 12 timer ute synes jeg er for lite!

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.