hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Generell ridning/trening
 Dyretransport(hører vel egentlig ikke til her)

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
tebj0 Postet - 29/11/2005 : 15:54:49
Jeg har funne meg en ponni som vi skal låne, men den står ganske langt unna og eiger har ikke mulighet til å transportere hesten et stykke av veien. Har derfor blitt enige om å få sendt den med travtransport/dyretransport. Noen som vet hva prisene ligger på her? Strekningen den skal transporters er fra kristiansand til stavanger og det er en liten ponni under 1m det er snakk om.


(Dette innlegget hører vel egentlig ikke under ridning/trening, men jeg viste ikke helt hvor jeg skulle legge det inn så jeg prøver her)
4   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
rapplilja Postet - 01/12/2005 : 23:07:46
Jeg har fått pris på transport mellom Røldal og Oslo(ca 30mil) med Travtransport Vest, de tar 1600kr.
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 01/12/2005 : 11:15:32
Jeg kjøpte en hest fra Østlandet i sommer, den stod helt oppi Kløfta, og vi holdt til litt utenfor Haugesund. Vi hadde heller ikke mulighet til å hente, men jeg hadde litt "kontakter" i travmiljøet og fikk ordnet det slik at en travtransport skulle frakte den til Forus(Stavanger), og så hentet vi hesten der. Det betalte jeg 1500,- for.

Men vil minne deg om at du må være litt obs, for min del tror jeg hesten min desverre kan ha vært litt uheldig og fått seg en ubehagelig reise desverre. Det hadde seg nemlig slik at han jeg snakket med kunne plutselig ikke hente hesten der oppe, og ga "Gav" oppdraget videre til en annen person uten at verken den daværende eieren eller jeg visste noe om det! Så sånne ting må man være obs på.. Så tror ikke jeg velger Travtransport med folk jeg ikke kjenner skikkelig igjen..
Bustetrollet Postet - 29/11/2005 : 16:46:05
Om du finner travtransport så blir det ikke så dyrt, eller? Har hørt noe sånt.
Snakk med noen som skal på travløp i nærheten av der ponnien står, og som skal samme vei som den. Så får du frakten den til en stall i nærheten av deg isåfall!

Jeg skulle egentlig kjøpe en hest fra laangt nede i norge, å da snakka vi om å få den transportet sånn, fikk pris også, men husker ikke. 4 år siden ca.
Lopke Postet - 29/11/2005 : 16:39:26
hmm.. en 1500-2000?? se om det er mulig og komme på en felles transport.. (evt trav)
Jeg ga 6000 fra DK til Norge (vestlandet incl ferge)

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.