hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Generell ridning/trening
 I form til å ri?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
caoperia Postet - 19/08/2004 : 19:39:25
Jeg lurer på om noen der ute vet om det finnes treningsformer/øvelser/metoder for å styrke musklene man bruker når man rir?

Jeg har hatt en "pause" fra ridningen i ca et halvt år, men nå har jeg tenkt å satse for fullt igjen... Problemet er at der jeg tidligere hadde musker, finnes nå kun fett, (he he..[:/]) og jeg vil gjerne kvitte meg med dette for å få bygd opp musklene igjen!

Jeg red en vanlig dressurtime for noen dager siden, og trodde jeg skulle dø da jeg var ferdig. Jeg var helt utslitt eller bare 3 kvarter!!

Da jeg bare får sjans til å ri en gang i uka inntil jeg får hesten min tilbake, ønsker jeg å komme i form fortest mulig, men jeg er redd jeg ikke vil merke nok progresjon bare ved den ene timen i uka..

Så dersom dere har noen øvelser e.l som dere har positive erfaringer med, så fyr løs!!
4   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Cowgirlchris Postet - 24/08/2004 : 18:53:30
Sykling er også en grei måte å styrke lår og legger på!

Line.
Mari^_^ Postet - 24/08/2004 : 13:53:28
Hei du!!!

Jeg sliter med det samme som deg. Ble kneoperert i april og i juni og har ikke ridd på 6 måneder... Mitt tips til deg er at du lager deg en liten treningsplan. Ta en joggetur før frokost og spis sunn mat etterpå. Prøv å få til tre treningsøkter om dagen, en om morgenen, midt på dagen og om kvelden. Midt på dagen kan du for eksempel gå stavgang (ja, det hjelper faktisk! Du får sterkere muskler i rygg og lår) eller sykle/jogge. Om kvelden kunne du ta et par situps eller liknende og trene ryggmusklene. Svømming, aerobic, stavgang, jogging og styrketrening er det som skal til!

Lykke til!

Klem fra Mari
AnnaogTommy Postet - 21/08/2004 : 23:31:35
heija!
har hørt at svømming er veldig bra for du bruker omtrent de samme musklene som når du rir:)
lykke til!
Hege J Postet - 19/08/2004 : 21:16:49
Du kan jo begynne med noen lette joggeturer i uken, samtidig som du tar noen push/situps om dagen. Dette styrker jo både kondisjon og styrke!
Er lurt å trene seg opp rolig slik at man ikke overbelaster seg, og vær nøye med uttøying. Videre kan du også trene styrke og slikt i treningsstudio, men har du ikke tilgang til det er jogging (eventuelt sykling) og enkle "hjemme" strykeøvelser lurt.
Dette er jo forøvrig noe man bør fortsette med ved siden av ridningen:)

 Image Forum 2001 This page was generated in 1,17 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.