hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Jobb/utdanning
 Skal du på Fjordane til høsten?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Nicko Valtin Postet - 16/03/2007 : 16:56:16
EHeisann!No tenkte eg at eg skulle starta ein ny liten lek
Og då vil eg at alle som skal gå på Fjordane Folkehøgskule til høsten skrive inn litt om seg sjøl og evt. hesten dei skal ha med segSå får me ein liten mulighet til å bli litt "forhandskjendt" med kvarandre!

Får prøva å setta et godt eksempel eg då

Eg hette Irene Tveit Sæverud og skal ha med meg min egen fjording te høsten:)Har ei søster som har gått der to år og skryt veldig!
Eg har hatt hesten min,Nicko Valtin i 7år til høsten,2 og eit halvt av dei var på for,før foreldra mine kjøpte han.Før eg fekk han på for tok eg ridetimer/stelte han i eit halvt år.Eg har for da mesta ridd tur i løpet av desse åra,men har vore på nokre få kurs.Er først no da sista året at eg har begynt å interresera meg for dressur,itte god øvetalelse fra søster mi.Det er ho som har undervist ossSå no begynner det å løsne litt,men blir utrulig bra for både meg å Nicko å få oss eit år med masse undervisning Heilt fra eg var liten har eg kasta meg opp på alt av hesta,og har nok hatt nokre tøffe slag i bakken,for å sei da sånnHar vore masse hestar innom stallen eg har Nicko i no,kan i fleng nevna; Arabera,nordlandshesta,blandingshesta av ulike slag,dølahest,varmblods,welsh mountain,shettlandsponnia mm. Og eg har lært utrulig masse av å kunna få ri så masse forskjellige hesta. Eg var ganske pysete dei første åra med hest,fordi eg i eit "overmodigt" øyeblikk i begynnelsen av "ridekarrieren" min,hadde eit ganske så stygt fall.Etter dette vart eg veldig skremt nokre mnd. Men så gjekk det oppover igjen. No er eg nok ganske dumtøff,som eg liker å kalle det. Liker nye utfordringar,og tåler ein smellSom då eg var å rei i Frankrike på våren i fjor og hesten staila så eg smalt i bakken hehe..Men ikkje misforstå,eg e ikkje heilt blåst,ein plass går grensa mi og for kva eg vil setta meg opp på

Er utrulig glad i sprang,og må innrømme no,at dressuren begynner å bli veldig gøy den og. Interreserer meg for horsemanship,og les ein del om dette. Men som eg seier "Eg rir med dressurpisk på trening likevel."

Nicko Valtin:

Nicko er ein snart 15år gammal fjording,som har levd nesten heile livet sitt i den stallen der han står no.Der kom han til då han var 2,5år, fra oppdrettar Ola Djuv i Sauda.Etter 5,5år kom eg tumlande i stallen og starta det som kom til å bli ei reise mot egen hest.Når eg kjøpte han fekk eg kontrakt på stallen,så han har endo ikkje måtta flytta.Snakker med dei "gamle" eigarane kvar dag,dotter deiras er ei av mine beste venniner. Men til høsten må det jo snu,når eg og Nicko fer til EidMen han har no kjendsfolk med seg og eg trur han kjem til å like seg veldi godt

Ein ting eg liker veldig med Nicko er at han tilpasser seg til kven som set på ryggen hans.Har eg typen med på tur,luntar han avgårde,men set ein meir erfaren rytter seg på ryggen hans,kan han prøve å teste grensene til de graderMen han er utrulig snill med unger,har to jenter som kjem og tar ridetime på han ein dag i veka kvar,samt ei jente på 11år som steller han kvar tirsdag(ho får ikkje ri han aleina,det er han for sterk for)så det er vel unødvendig å sei at han kjem til å verta vel savna til høsten...

Dette var litt om meg og Nicko,håper andre følger opp,så me kan lera litt

Enn så lenge - me snakkes til høsten
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Nicko Valtin Postet - 23/08/2007 : 13:43:38
Då var alt pakket og klart til å lempes i bilen før vi reiser tidleg i morgen! Skal opp i kveld å flette halen til Nicko så eg får minst muligt å gjere i måro tidleg Då snakkes me på Eid folkens!
Maren-Celina Postet - 21/08/2007 : 19:13:28
Hadde vært kjempe greit å fått BE`en der oppe så kunne jeg kjørt han hjem igjen selv Men har aldri kjørt med en henger så trenger nok mange kjøretimer som betyr at det kommer til å koste! Håpet derfor på noen som vi muligens kunne øvelsekjørt med jeg
Nicko Valtin Postet - 21/08/2007 : 11:16:22
Eg tenkte å ta hengarlappen når eg kom heim i mai,men kanskje eg kan ta han i løpet av året då:)
miiamora Postet - 20/08/2007 : 21:30:19
Hei :) veit ikkje om d e nåke tilbud om øvelseskjøring via skulen, men d va en go ide! Kanskje vi skal prøve å få det til!:) der e en lokal kjøreskule da, monge ta mine venna som tok lappen mens dei gjekk på folken. Mindre kø på Eid enn i store bya :)
Maren-Celina Postet - 20/08/2007 : 17:44:52
Jeg har allerede vært oppe med hesten jeg. Så håper han har det greit. Men savner han da..

Men det jeg egentlig lurte på var om noen vet om det er mulig å øvelsekjøre med henger der oppe(på selve skolen), eller om der er et tilbud om å kunne ta oppkjøring med henger(BE)?
miiamora Postet - 19/08/2007 : 16:32:44
Litt greit å flytte inn me hest på fredag, so fe dei venne sej litt. Ej å mamma tenkte å gå tura me hestane på fredagen. Ej ska ringe til skulen ette mandag å høre om en fe flytte inn på fredag, va visst monge so ha spurt. Meeen d ekje krise da, ej bur en haltime frå skulen so d e fort gjort å svippe heim en tur :)
Nicko Valtin Postet - 19/08/2007 : 14:20:06
Eg reiser oppover på fredagen og flytter Nicko på plass på senteret då:) Så bruker eg lørdagen til å flytte inn på paviljongen..Har leigd oss hytte på Skipenes gård den natta..trur de er litt strenge på å sleppe folk inn før tida,men det går jo an å høyre
miiamora Postet - 19/08/2007 : 14:12:34
Trukje folk ska bekymre sej om tjukk hest, berre vent til dokke ser ho Samuela.. Ho he et lite overvektsproblem :p Berre ho ser på gras so esa ho ut. Men no blir d andre boller på eid!!:) Sku ønske hestane mine va i bedre form, men d e travelt å rekke over 4 hesta i tillegg til jobb å fjøs.. :/ Fe berre ta d litt pent i bjøndelsen! =)
No e d søndag.. Trur ej må bjønde å pakke litt. Ej e so spennt!

Nåken so he plana om å flytte inn på fredagen? Ej vurdera d om d e i orden me skulen.. d e d sikkert da.. he brukt å gå greit ette d ej kan huske. He selt hengaren vår, so d e kun fredag d passa.. åso skal dei skoast oppå senteret om ettemiddagen.

Nicko Valtin Postet - 17/08/2007 : 09:49:22
Eg har fått trent mykje i sommar,heilt til ponnis mista sko:( så sto han to og ei halv veke uten til smeden kom...(resultat: tjukk ponni!) So vart han sømstukken,og no går han på antibiotikakur...Menmen..så får eg humpe rundt på tjukk ponnis i timane eg då;)Det viktigaste er at han vert bra til me reiser:)
miiamora Postet - 15/08/2007 : 13:49:37
No ekje d lenge igjenn! *Stressa*, he trent altfor lite i sommar.
gleda mej sånn til å flytte tilbake. sommerfulga i magen.
Ser dokke snart :)
Balge i lia Postet - 12/08/2007 : 19:54:05
Heisann Hoppsan;D

gud æ gler mæ te å møte så mange spennanes menneska ætter det æ har læst hær..

Kilbopiah e venninna mi og e den som har frista mæ te fjordane. kommer fra nord-norge og fyller 20 år i desember=) har hadd hæst så længe æ kan huske og har også gått landbruksskole med hestelinje. Har per idag ikkje no hest som er brukbar til å ta med til eid. Ellers opp gjennom årene har æ vært med å avlet lyngshester og dæretter da trent opp unghestene. Når det gjelder ridningen min tror æ at den træng en god opprustning... så det skal bli deili å få korreksjon=)

jess.. da har æ kommen med en kort kort oppsummering av meg selv. er det noe dåkker lure på så må du ikkje nøle me å ta kontakt;D å gud dette blir spennende..


PS. dåkker må unnskylde mæ den gode blandingen av bokmål og nord-norsk.. har bodd i bergen ett år, så da blir det en salig blanding.
Kjersti&Cha Postet - 12/08/2007 : 19:38:35
Hei:)

Jeg heter da Kjersti, blir nitten nå i år, og er fra Gjøvik;) Har kommet inn på første året på Fjordane, og nå er det litt under to uker til skolestart.

Selv har jeg ridd i snart ni år, hele tiden på rideskole, minus et halvt år nå, siden jeg fikk meg egen hest for et år siden.

Hesten heter Lille Jeanette, men går under navnet Cha. Hu er 22 år, og av rasen norsk varmblods. Jeg har vært hestepasseren hennes siden 2004, så jeg har kjent hu ei god stund nå. Trener dressur så godt vi kan, men ikke noe veldig seriøst. Sprang er det helt slutt på, etter at vi var på Biri og sjekka hu opp. Beina var ikke så veldig bra lenger, men holder til tur og dressur;) Hu er en veldig snill og rolig hest, og finner seg i det meste jeg gjør med hu.

Det var littegrann om meg. Gøy å lese om andre som skal på skolen også:)
Marit og Ninrosa Postet - 11/08/2007 : 21:50:24
hei alle sammen :)
no e de berre tto veke i gjen til skulestart:D
ej sitte i barcelona no, he vaar paa cruise i middelhavet ei veke, sammen me kjeresten min og familien hans. Heeilt fantastisk tur. Men ej savna ponnien min, aa gler mej til aa komme heim til ho i maarga! Ser daakke snart:D
Rina1987 Postet - 05/08/2007 : 21:52:32
Hei:)

Da var det vel min tur til å skrive her da:) Er ei jente som blir 20år i desember, noe je gleder meg til:) er da fra Biri, som ligger midt mellom gjøvik og lillehammer, for dem som veit hvem det er hen;)
Gleder meg kjempe mye til å begynne der nå, og er utrolig fint og vite hvem andre som skal begynne også:) Ellers så har je da ridd en del hovedsaklig på islandshester ei stund. Valgte å slå over fordi je interesserer meg like mye for de litt "større" hestene:) Har egentlig itte så mye erfaring så håper at det er andre enn meg som kanskje itte veit altfor mye:P Men det finner man ut av:)

Utrolig kos å sjå at det er mange andre hesteentusiaster som også skal begynner:) Og det med at vi kunne spørre de som går andre året er kjempe fint:)

Ja det ble da en ganske lang bit om meg! Gleder meg kjempe masse:D Da ses vi i hvert fall om 20 dager:):) (Nedtelling pågår;))
kristii Postet - 02/08/2007 : 19:25:31
hei:)ej heite Kristi-Anne, å kjøme frå havets perle,næmli åram;)
ej he gått 2år på Gjermundnes VGS, me hest som fordjupning..å no t høsten ska ej gå på Fjordane;)gleer mj kjempe masse...
ej he likt hesta i heile mitt liv, mn bjynde først m d når ej va 13 trur ej?
fekk min første hest når ej va 14,mn solgte o ette 2 år=(angra som faen på d...so ej he no altso ikj hest,so må låne innpå skulen....
ellers so ekje d so masse å sei,spørr heller vist d e nåke dåkke lure på..
kan godt legge mj t på msn:kristianne_aasvik@hotmail.com ;)

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.