hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Kan jeg legge ut fullt navn?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Ragnhild E Postet - 12/10/2005 : 23:55:22
De fleste vil vel si nei, men jeg spør allikevel.

Jeg bruker en smed som alle på stallen (av de som bruker han) er veldig fornøyde med. Men jeg vet ingen ting om andre hester han skor, da han i hovedsak holder til et annet sted enn Vestfold. Også var det ei på stallen som uttrykte litt mistillitt til smeden vi bruker fordi selv om vi synes han er flink, og ingen av oss har vært misfornøyde/merka noe unormalt har vi ingen andre referanser på han. Nå har jeg veldig lyst til å "bevise" overfor henne at han faktisk er flink, for det er jeg sikker på at han er. Men jeg vet ikke om andre (helt nøytrale) måter å gjøre det på enn å spørre dere. Hvis han er mye rundt å skor, bør jo noen av dere ha hørt om han. Og det er jo noe stress å legge igjen spor i gjesteboka/sende mail til alle dere som bor i det aktuelle området for å høre om dere har hørt om han.

Kan jeg legge ut navnet hans? Sånn i utgangspunktet kan jeg vel egentlig ikke det, men..? Det er jo ikke for å henge han ut (på ingen måte, jeg kan ikke annet enn å snakke varmt om han!), jeg vil bare vite.
9   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Ragnhild E Postet - 16/10/2005 : 22:14:06
S~G&B: Nei, det veit jeg jo selvsagt. Men ved å høre andres meninger kan man jo danne seg et eget bilde. Hører man mest negativt blir jo bildet negativt. Hører man mest positivt blir jo bildet mer positivt. Jeg var ikke intressert i å høre positive ting om smeden, men å høre erfaringer med han.

AneBlida: Hva mener du med det?

Og ellers så har jeg fått noe respons fra Beat, så tusen takk for det :)
AneBlidaBranaTindra Postet - 15/10/2005 : 23:12:57
I mine øyne kommer det litt an på om han er en "offentlig person" eller en "privat person"
Gomp1 Postet - 15/10/2005 : 14:01:32
Man får nok ikke en hovsmed som ALDRI har gjort noe feil, som ALLE er fornøyde med
beat Postet - 14/10/2005 : 09:11:50
Done
Ragnhild E Postet - 14/10/2005 : 00:35:30
beat: Mulig det er samme, han bor i Oslo. Veit ikke om mora hans bor i Vestfold, men tror han har en gård her. Kunne du sendt meg en mail på hva han du bruker heter? Mailadressen min ligger på vip-siden min.

Anette: Jeg har litt lyst til å høre fra andre enn han selv, for man gir (selvfølgelig) ikke ut dårlige referanser om seg selv. Og jeg spør ikke for å få høre andres misnøye, jeg spør for å få både positive og eventuelt negative erfaringer med han. Og det er ikke bare for min egen del, men jeg har litt lyst til å ha noe å slå i bordet med hvis hu på stallen skulle uttrykke skepsis igjen. Det er egentlig mest derfor jeg vil vite :)
anettex Postet - 13/10/2005 : 11:41:13
Hei.

Jeg ville ikke lagt ut navnet her.
Om du er usikker, ta det opp direkte med hovslageren, be om referanser.
Ikke ta det i et forum der folk har 1000 forskjellige meninger og enkelte ikke har et snev av betenkeligheter til å slenge usakelig dritt...

Vi er alle forskjellige, det er hestene våre også.
Om skoinga fungerer, hesten din er frisk og arbeidet ser bra ut, hvorfor høre på andres missnøye?
For man vet jo aldri hva som ligger bak...

Mange steder i landet er en god hovslager nærmest umulig å finne.
Har du en god en, ta vare på han for han er gull verdt i mine øyne!

Mvh Anette
beat Postet - 13/10/2005 : 10:48:02
Jeg vet ikke med spørsmålet ditt. Men min hovslager skor her i Oslo, men jeg vet han er mye i Tønsberg for hans mor bor der. Kan det være samme, eller bor han fast i Vestfold?
Bustetrollet Postet - 13/10/2005 : 00:09:13
Spørr hovslageren om tillatelse da ;)
ikke i bruk!!! Postet - 13/10/2005 : 00:00:43
jeg ville ha gjort det... men jeg er jo noe for meg selv da!

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.