hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Hvordan gjør dere det med Swich Pour On

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
*Skogli_Western_Riders* Postet - 17/08/2007 : 23:12:01
Hvordan gjør dere det når dere legger Swich Pour On på hesten ders når den går på utegang med flere andre hester. Om man legger dette på langs mana og ut til halen så vil jo de andre hestene få dette middelet i seg når de klør hverandre. Hvordan gjør dere dette? Tar dere noen forhåndsregler for at andre hester ikke skal få dette i seg?
Hilsen Hønemor på Skogli Stallen
3   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
*Skogli_Western_Riders* Postet - 18/08/2007 : 08:58:34
He he Trine. Ja du veit sånn kronisk "Hønemor-syndrom" er ikke lett å kurrere det veit du. Tror faktisk ikke det er mulig å bli frisk i fra det jeg
Ja det stemmer at dette middelet skal påføres langs mana og helt ned til halepartiet. Og det er viktig som du sier "Bitten&Betty" at det ikke påføres ved salområdet hvis hesten skal ris. Det kan gi reaksjoner.

Jeg har blitt fortalt at dette middelet ikke skal påføres mens hesten står innendørs i stallen (uvisst hvorfor).

Et insektdekken over natta kan jo være et alternativ om ikke det kan skape samme reaksjon som om man skulle ha påført det ved salleiet da? (jeg har det med å henge meg opp i det meste som kan gå galt da, he he)

Trine: Om hesten liker å ha på seg dekken veit jeg nå ikke helt, men han godtar det iallfall

Hilsen Tuppelura på Skogli
Bitten&Betty Postet - 18/08/2007 : 02:06:14
Bare pass på å ikke hell på middel der hvor salen ligger. Det kan føre til irritasjon hos noen hester...
T. Boysen Postet - 18/08/2007 : 01:45:15
Asså - du "Skogli" - du tenker nå på det meste!
Skal nå prøve å huske hva jeg har hørt/lest om dette. Altså - middelet påføres hesten langs ryggraden fra manken til halen - og det skal da resorberes, dvs. trekkes inn i kroppen. Mener å vite at dette skjer i løpet av kort tid.

Vil tro at hvis middelet blir påført en ettermiddag/kveld, og så at hesten står inne over natta, vil jeg tro at medisinen er kommet inn i hesten neste morgen og kan trygt sendes ut. Evt. kan den medisinerte hesten få på seg et dekken hvis den år ute om natta - ehh - hvis den liker å ha på seg dekken, da.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.