hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Tynne hester?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Sassy69 Postet - 29/06/2006 : 15:25:32

Jeg får stadig kommentarer om at hoppa mi er så tynn.
Det er ikke særlig gøy. Føler at folk tror jeg ikke mater henne.

Hun har vert slik helt siden jeg kjøpte henne, har prøvd alle mulige måter for å feite henne opp, men hun er og blir tynn.
Egentlig er hun ikke tynn heller, bare veldig slank.
Er hvertfall lei av komentarene "ååå, se så TYNN golden er, stakkar"..

Synes dere hun er tynn?





15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Sassy69 Postet - 04/07/2006 : 08:22:26
Kopi av melding:


den er jo fin og blank (også så ren?? hvordan får du det til) he he

Opprinnelig postet av Goytil



Hehe, hun er bare veldig renslig av seg.
Legger seg aldri ned en plass hvor det er litt møkkete
Goytil Postet - 03/07/2006 : 11:04:45
når gamla er i trening kan man gjerne se ribbbeina uten at det noe galt i det.. med blesen er det værre.. men jeg er redd det er blandingen som gjør mye av det

at denne hesten var vannskjøttet vill jeg nå ikke si akkurat ikke spesielt tynn heller.. har sett mye værre.. den er jo fin og blank (også så ren?? hvordan får du det til) he he

veldig pen hest synes jeg...
Sassy69 Postet - 01/07/2006 : 08:55:30

Jada, både ormekurer og tannrasp er nøye fulgt opp
SuperSabrina Postet - 30/06/2006 : 23:45:26
Den kunne gjerne ha lagt på seg litt, men den så ikke så ille ut. Jeg likker nå bedre litt mer ''kraftige'' hester. Har den fårr ormekur??
T. Boysen Postet - 30/06/2006 : 00:44:37
Slutter meg til de som mener at hesten din er riktig lekker!
Ser at hun har godt med muskler i bakparten, og det er jo der de skal være - ikke rundt magen ihvertfall...

Men kan jo sammenligne med hunderaser - en FEIT greyhound? Hjælp!
Og en radmager bulldog - staaakar.

Har gjennom årene ridd alt fra arabere som var som gaseller - og nå har jeg altså 23 års erfaring med små gompegamper (nl-hester) som eser ut bare de ser et gress-strå - he he.
MagicHoneyEye Postet - 29/06/2006 : 22:47:00
syns heller ikke at hesten din var tynn..Ser ut til å være "spinkel" av natur...man kan vell ikke forvente at en sånn type hest skal se ut som en kaldblods ;) hehe...

Men som nevnt her, hadde vell ikke gjort noe om den hadde lagt på seg litt...kanskje i muskler? nei jeg vet ikke..Kjempe nydlig hvertfall:D
Norm Rigel Postet - 29/06/2006 : 22:37:34
Jeg synes ikke hesten var tynn, men hadde ikke skadet med bitte litt mer på ho. Jeg har nevnt det tidligere her, men nevner det igjen. En spise skje malt ekstrakt i døgnet gir større appetitt:) Og hesten din var vakker:)
sigyn,brauta og rubin:) Postet - 29/06/2006 : 22:30:49
synes det ikke er så pent med utstikkende ribbein uansett rase jeg da.men hun kan da ha det bra og få all den maten hun trenger for det.ormekur og alt sånnt er i orden regner jeg med..?
men jeg får til og med kommentret på at kaldblodsen min er litt tynn da..lit matlei da.
crusabell Postet - 29/06/2006 : 22:07:25
synes hun ser litt tynn ut,men LANGT fra vankjøttet. de som antyder noe sånt har ikke peiling. riktig så fin var hun
KarenG Postet - 29/06/2006 : 18:49:02
Kopi av melding:
Hei!

Tusen takk for svar alle sammen
Godt å høre at dere hvertfal ikke synes at hun ser helt avmagra ut.

Jeg har også tenkt at ja, om man tar en tur på travbanen, så ser vel de fleste hestene ut som henne. Men ikke så gøy når man stadig får kommentarer om at hun nesten ser "vannskjøtet" ut..


munti: WOW! for en forskjell på den hesten din.. På det første bildet så han jo veldig tynn og lite muskuløs ut, men på bilde nr 2 så han jo helt fantastis ut!

Ja, hun trenger nok å "kles på" litt, hadde litt mer muskler tidligere, men nå når hun går med føll, og de siste mnd før følling så har det ikke blitt så mye trening, og hun har blitt mer kantete..

Da jeg kjøpte henne for 1,5 år siden hadde hun den typiske traverkroppen, synes hun er litt mer ridehestaktig nå..

Slik så hun ut da:






Beklager for store bilder, vet ikke hvordan jeg forminsker


Opprinnelig postet av Sassy69




åååhh, så fiin hest=)

fine steg




Start degen med et smil,
så er det unnagjort
belinda1982 Postet - 29/06/2006 : 18:10:41
Synes hesten din var flott!
Hestene er vel som oss mennesker.Alle er ulike..
Noen har rett og slett super forbrenning og kan ete til de ser mannen med ljåen,mens andre kan ikke engang kikke på feitendes mat før kiloa strømmer på..
Sassy69 Postet - 29/06/2006 : 18:02:31
Hei!

Tusen takk for svar alle sammen
Godt å høre at dere hvertfal ikke synes at hun ser helt avmagra ut.

Jeg har også tenkt at ja, om man tar en tur på travbanen, så ser vel de fleste hestene ut som henne. Men ikke så gøy når man stadig får kommentarer om at hun nesten ser "vannskjøtet" ut..


munti: WOW! for en forskjell på den hesten din.. På det første bildet så han jo veldig tynn og lite muskuløs ut, men på bilde nr 2 så han jo helt fantastis ut!

Ja, hun trenger nok å "kles på" litt, hadde litt mer muskler tidligere, men nå når hun går med føll, og de siste mnd før følling så har det ikke blitt så mye trening, og hun har blitt mer kantete..

Da jeg kjøpte henne for 1,5 år siden hadde hun den typiske traverkroppen, synes hun er litt mer ridehestaktig nå..

Slik så hun ut da:






Beklager for store bilder, vet ikke hvordan jeg forminsker
jameho Postet - 29/06/2006 : 17:52:57
Ribbeina synes, men altfor tynn er hun vel ikke. Sant som flere sier her at noen bare ikke legger på seg. Min hest er også tynn, men skjønner nå at hun ikke er av den typen som legger best på seg. Så lenge de er sunne og friske tror jeg ikke vi skal bekymre oss, men heller konsentrere på det å bygge muskler, og det tar tid ja..

Her er snuppa mi:


Enig i at du har en flott hest.

Redigert for å applaudere Munti for å ha gjort en kjempejobb med sin hest.
nn Postet - 29/06/2006 : 17:03:52
Hei og hopp! Jeg synes hesten din er tynn, men den er ikke FOR tynn. Jeg sliter med det samme selv på min. Hun er likedan som din. Jeg kan se ribbeina, men de stikker ikke faretruende ut - enda...

Hun går nå på sommerbeite, så jeg følger nøye med henne for hun kan ikke bli tynnere enn det hun er nå, da må hun få tilleggsfòr. Det tar lang tid å fòre opp en hest, og du må nok regne med hvertfall 4 uker før du ser resultatet.

Selv vurderer jeg å tilleggsfòre med Champion oppdrett og byggpellets, 2 ltr av hver 2 ganger dagen. Dvs 4 ltr pr dag. Dette er fòring som er tilpasset min hest og hennes "timeplan". Om jeg ikke begynner med det nå når hun går på beite, så begynner jeg med det fra høsten av når hun kommer inn.

Hun skal fetes opp det er helt klart, for selv om man har en slank rase skal ikke ribbeina synes. Men du har en utrolig vakker hest!!!
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 29/06/2006 : 16:38:53
Tynn? Jeg syns hesten ser veltrent og flott ut! Skulle gjort mye for at mine to firbeinte hadde klart å blitt like strøkne midt på sommeren!
Nei, trøst deg med at du har en vakker hest! Hun ser akkurat ut som hun bør være! Hva andre måtte legge seg oppi trenger du ikke å bry deg om, det har mye på rasen og si også!

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.