hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Avl/oppdrett
 Når kan hoppen forsiktig begynne å bli ridd på.

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Tolando Postet - 21/04/2008 : 12:01:02
Jeg har ei hoppe som fødte for to uker siden. Når kan jeg begynne å ri henne litt gjen.
Vet det må gå sakte å lite av gangen den første tiden,men jeg lurer på hvor lenge etter fødsel kan jeg begynne?
4   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Mararia Postet - 25/04/2008 : 12:10:39
Det du må huske, er at følling og drektighet ikke er noen sykdom. Så hopppa tar ikke noe skade av å bli ridd kort tid etter fødsleen. Husk at i vill tilstand løper hoppa med flokken rett før hun skal følle, så trekker hun seg bort ca 1 time før hun er tilbake å løper i flokken igjen. Så normalt kan du ri den med en gang.

Selvfølgelig er hopper forskjellige og du må se ann din hoppe, men jeg ser ingen grunn til å vente altfor lenge. Du må heller minske treningen litt i stede for å kutte den helt ut.
Tolando Postet - 21/04/2008 : 16:02:50
Ja hun min syns det nesten ikke på at var drektig hehe.. så henne rei jeg fram til uka før føllingen. Hun er kjempe glad i å jobbe å jeg tror hun vil i aktivitet igjen. Vi har en kjempe fin ride bane på stallen å den er det gjerde rundt. Så tenkte å begynne med å si der pga det er så mye saue netting på veiene bort v stallen der som jeg er redd føllet skal gå på.
Hirsaluohkka Postet - 21/04/2008 : 14:05:38
Jeg lar hoppa få bestemme det. I fjor fikk hoppa ridefri 2 mnd før termin (ho ble så sliten av å bli ridd) og ble ridd ca 3 uker etter følling. Dessverre ble jeg tvunget til å gi henne fri hele juli mnd pga hingsten som sto her, han ble helt fra seg av å miste "damen sin".

I år rir jeg enda hoppa mi 6 uker før termin, ho er ved godt mot og i god form (ho er ikke så gedigen som ho var i fjor). Og jeg antar at jeg fint kan ri henne kort tid etter følling.
TiaogJamie Postet - 21/04/2008 : 13:20:11
I stallen hos oss har hoppene blitt ridd etter noen uker. Føllet som "fothest" og ridd i trygge omgivelser. Men jeg har aldri hatt føll på min enda (men venter i disse dager).

Selv har jeg sagt at mine ikke skal ut på tur før folen har lært å ha grime på, og at en rir hoppa, og jeg leier folen, så det kan nok gå litt tid.... :) Har ikke noe hast me å begynne å trene den vordende mamma... :) Går ute å koser seg hele dagen uansett..

Men her bør nok noen andre uttale seg.. :)

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.