hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - SnikkSnakk
 Hestemarked.no
 Gjesteboka= søppelkasse?

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Horton & Renate Postet - 18/12/2005 : 16:10:30
Når det er lite aktivitet her inne pleier jeg å "cruise" litt rundt på forskjellige vip - sider, skikkelig morsomt å plutselig finne igjen hester og/ eller personer en ikke har sett på lenge.
Men...har lagt merke til i den siste tiden at gjestebøker på forskjellige vip- sider har blitt rene søppelkassene i form av drittslenging og uthenging av personer det ikke er noe problem å finne ut hvem er.
Min mening er at har man noe negativt å si om en person så får man enten konfrontere denne personen med problemet/ misnøyen eller holde kjeft


15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Anette&Ali&Aurello Postet - 20/12/2005 : 20:24:04
Det behøvde jo ikke være mer enn en e-post eller sms som opplyste om at du har fått et nytt innlegg i gjesteboka. Så får det være opp til hver enkelt om man ønsker sjekke gjesteboka med en gang og evnt slette innlegg...
spoff Postet - 20/12/2005 : 10:34:24
Kanskje man heller selv burde kunne definere en ignoreringsliste over brukere man ikke ønsker innlegg fra? Man setter vel ikke 100% stopper på dette, da folk kan opprette nye kontoer, men det gir endel merarbeid, og kan kanskje hjelpe litt.

Jeg er vel blant dem som neppe vil ha en slik liste, og vet ikke hvor plaget de som virkelig er plaget er. Men kan det være en ide?

Burde man evnt bli lettere varslet når det kom nye innlegg? E-postvarsling er jo en ide, men fungerer ikke helt i dag. Ville det vært nok? Kanskje varsling på SMS også? Hvor man evnt også kan slette innlegg ved å svare på SMSen med en bestemt kode? Problemet ligger i at en SMS begrenser seg meg antall tegn, og at innleggene kan være lange. Men ved å ha med første del av innlegget får man kanskje en inntrykk via SMS likevel.
Olithyon Postet - 20/12/2005 : 00:38:02
Enig med spoff og cowgirlchris når jeg får tenkt meg om;) Det er opp til den enkelte å holde styr på sin egen gjestebok; men det bør være en rapporteringsfunksjon generelt for usakelige / falske viper, samt reklameviper. Viper som denne tar jo bare opp unødig plass.
Guro Postet - 19/12/2005 : 16:48:43
Cowgirlchris: Smart du :-)

jeg bruker å spamme hestemarked med mail når jeg kommer over viper jeg lurer på sannhetsgehalten i, men om man har en rapporteringsfunksjon så havner de jo på samme sted alle sammen kanskje, og blir litt lettere å rydde opp i med ujevne mellomrom :-)

Guro
Ina_R Postet - 19/12/2005 : 14:00:46
Kopi av melding:


I stedet for å ha en knapp for "upassende innlegg" i dagbøkene så burde det være en rapporteringsfunksjon på framsiden av VIP'en slik at når vi snubler innom "jukse-vip", butikk-vip eller vip som ikke har vært besøkt av innehaveren på over et år, så har vi faktisk mulighet til å si fra til moderatorene om det. Med tusenvis av registrerte brukere er det garantert endel VIP'er som kunne fjernes fordi de tar opp plass på serverne...?

Line.

Opprinnelig postet av Cowgirlchris



Dette syns jeg var en kjempebra ide:)
Cowgirlchris Postet - 19/12/2005 : 13:50:48
Jeg slettet helt enkelt innlegg fra en spesiell person som trakasserte meg. Han hadde ikke VIP engang, men registrerte seg bare for å kunne skrive i gjesteboka mi. Jeg slettet innlegget og han skrev et nytt. Måtte smile da han skrev "og dette innlegget sletter du IKKE"... og så slettet jeg det også.. Og skrev på framsiden av VIP'en min at alle innlegg fra denne personen (ikke navngitt) ville bli slettet etterhvert som de ble lagt inn. Da ble det slutt på det.

Det er fint at vi kan rydde i gjestebøkene våre sånn. Og det bør vel de fleste kunne holde styr på selv? Jeg ser jo på framsiden om det er nye innlegg i gjesteboken, og da leser jeg og evt. svarer den som har skrevet.

Det er koselig med gjestebøker selv om noen kanskje ser mere ut som en oppslagstavle med masse små personlige beskjeder i.. ;-)
Prøver å bruke "message" funksjonen hvis jeg skal spørre noen om noe eller avtale noe osv. siden det er litt mere personlig enn å skrive en hilsen.

I stedet for å ha en knapp for "upassende innlegg" i dagbøkene så burde det være en rapporteringsfunksjon på framsiden av VIP'en slik at når vi snubler innom "jukse-vip", butikk-vip eller vip som ikke har vært besøkt av innehaveren på over et år, så har vi faktisk mulighet til å si fra til moderatorene om det. Med tusenvis av registrerte brukere er det garantert endel VIP'er som kunne fjernes fordi de tar opp plass på serverne...?

Line.
Guro Postet - 19/12/2005 : 11:09:16
Så lenge man selv kan slette innlegg i sin egen gjestebok bør jo det holde. Jeg ser likevel hva Renegate mener, men om man skjønner hvem det er snakk om gjennom innleggene, så syns jeg at man like godt kan skrive et innlegg som inneholder den andre siden av historien i gjesteboka til denne personen. Slik at man får belyst saken fra mer enn en side.

Ellers leser jeg i hovedsak ikke så masse i gjestebøker med mindre jeg har noe å skrive til denne personen. (og ikke engang alltid da skriver jeg så masse, eller leser så masse *håpløse Guro*)

Guro
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 19/12/2005 : 00:26:50
Enig med Spoff! Man må klare å holde orden på dette selv. Syns ikke at hestemarked skal måtte inspiserer gjestebøker for å få bort useriøse brukere sånn sett, en bør kunne gjøre opp med dette selv.
spoff Postet - 19/12/2005 : 00:18:39
Jeg vil egentlig si at man får holde orden på egen VIP. Og andre f.eks. synes et innlegg i min gjestebok er upassende, og melder det upassende, ville jeg uannsett ønsket å ha siste ordet dersom det faktisk var snakk om min gjestebok. Både fordi jeg ville sett hva dette var selv først, og fordi det kun er jeg som selv vet at et innlegg i min gjestebok er upassende.

Jeg har vært lite plaget med stygge innlegg, men har iallfall en gang, fått uholdbare beskyldninger på ting jeg ikke har gjort. Nå tror jeg jeg omsider slettet innlegget. Men da dette var fakta, ønsket jeg å la vedkommende som hadde "driti på draget" få sitt innlegg hengende oppe, slik at jeg kunne gjøre rede for at de beskyldningene jeg var utsatt for faktisk var falske anklaginger jeg ville ha med frabedt om. Fordi dette ble hengt ut i et tagboard på en ekstern side, og det der var linket opp til min VIP, så så jeg det som nødvendig. Mange ville nok meldt fra om dette som upassende dersom de leste gjennom dette, men dette var faktisk noe jeg ikke ville ha slettet så lenge beskyldningene ble gitt som de ble. Heldigvis skjer dette sjelden, men det skjer..

Om man ikke har anledning til å overvåke sin egen VIP, får man nesten la være å ha VIP. Evnt ta kosekvensene av at man ikke får overvåket selv.
Eikdokka Postet - 19/12/2005 : 00:14:38
Har ikke fått noe negativt i gjesteboka mi, som jeg vet om eller husker.

Men hvis noen hadde slengt dritt i gjesteboka mi hadde jeg ikke sletta det, hadde nok vært flauere for dem at jeg har det "sort på hvitt" i gjesteboka mi hvor patetisk de er.

Edit for å si:

Ja til "upassende" funksjon i gjestebøkerne også.
Lucinda: Postet - 18/12/2005 : 22:43:32
Støtter no mest det med upassende funksjonen eg da, men gjestebok innleggene kan jo kvar enkelt vip"eier" slette sjølv. Men folk som driver med slik skitt kasting bør man jo eventuelt gi ein advarsel og deretter om det ikkje hjelper stenge ute fra hestemarked.no.

Å legge inn namna her ser eg ikkje på som noko løysing da det vil bli å drive med skittkasting tilbake pluss att dei som driver med dette ikkje nødvendigvis er her inne og leser ein gang.
Lopke Postet - 18/12/2005 : 22:17:24
ja her... så kunne det være det ikke var så gøy for dem som slengte drit.. det er bare skrive inn dem som synes det blir slengt dritt på gjesteboka si.. er vel lov det??
Horton & Renate Postet - 18/12/2005 : 21:54:40
Kopi av melding:
kan du ikke skrive hvem som slenger dritt da? så kansje det ble stoppa..
tror ikke moderator har tid til å gå gjennom alle vippene for å tjekke gjestebøker


Skrive det ned her mener du?

Kopi av melding:
Kanskje det er et rop om hjelp... Det er iallefall det fra min side det jeg skriver i dagboken min... Men her er det fakta!!
Godt å få noen trøstene ord i gjesteboken sin, når livet ens har blitt ødelagt. Og en har blitt øverkjørt og pissa på!


Har full forståelse for din fortvilte situasjon for tiden Susanne, og jeg tenkte vel ikke akkurat spesielt på "debatten" som foregår i din gjestebok, men når du selv nevner det så kan jeg jo for det første si at det er en usmakelig måte å ordne opp i ting på. Og for det andre er jeg ikke veldig fan av heksejakt uten at "heksa" har en sjanse til å forsvare seg.

Kopi av melding:
Jeg oppfordrer MIX sterkt til å legge inn en "upassende" funksjon på vipene slik som man har på innlegg her på mix'en, samt på annonsene.


Godt forslag


Lopke Postet - 18/12/2005 : 21:43:41
kan du ikke skrive hvem som slenger dritt da? så kansje det ble stoppa..
tror ikke moderator har tid til å gå gjennom alle vippene for å tjekke gjestebøker..
Anette&Ali&Aurello Postet - 18/12/2005 : 20:31:19
Enig Renegate! Har tenkt på det samme selv...

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.