hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - SnikkSnakk
 Hestemarked.no
 Forumets utvikling

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
Ullsokken Postet - 19/07/2005 : 23:02:17
Hva syns du om forumets utvikling?

Jeg syns MIX-forumet blir mer og mer jalla. Helt klart over at jeg er her av fri vilje.

Forumet har blitt større, hvilket i seg selv ikke er negativt, men det har også blitt mye mer useriøst. Folk gidder ikke lenger å bruke søkefunksjonen hvilket fører til at det blir flere og flere identiske tråder. Ikke gidder folk å lese reglene for ogod oppførsel, eller bruke folkeskikk, for det er i bunn og grunn det de går ut på.

Det savner "gamle dager" da overskrifter som "HJELP!!!!!!!!!! PLIS..........KOZ" var meget sjeldne, og de fleste trådene var "one of a kind".

Jadda, nå ble det mye bruk av hermetegn igjen.. Det er seint, og jeg er trøtt.
14   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
JiviDream Postet - 27/07/2005 : 12:00:25
Heihei:) Jeg òg syns dette er ett bra forum, jeg har fått svar på en god del jeg har lurt på, og lest meg til en del:) Jeg skjønner ikke den søkefunksjonen i det hele tatt, men har prøvd å surfe litt rundt før jeg sender inn innlegg;) Det er noe useriøst her, men det kommer det nok alltid til å være, så det vi bare leve med:)
batta Postet - 27/07/2005 : 01:59:41
Er ganske ny her inne, så kan ikke si så mye om hvordan forumet var "før". Synes jeg lærer masse av å se gjennom debatter her inne, og eventuelt spørre selv hvis det er noe jeg lurer på (men kommer ofte først på at det er ting som kunne vært greit å vite når andre spør).

Og sammenlignet med mange andre forum jeg har vært innom, er dette svært lite fjortis. NRK klarte å ødelegge sitt gode musikkforum ved å gjøre det om til Topp 20 backstage, som består av 98% fjortiz og 2% seriøse mennesker, og sistnevnte gruppe vokser iallefall ikke.
Horzigirl Postet - 25/07/2005 : 21:31:22
Søkefunksjonen virker ofte ikke hos meg, så derfor blir det veldi vanskelig for meg, men jeg prøver å lete over;)
lillings Postet - 23/07/2005 : 23:41:14
Det jeg liker veldig godt her er at man kan utveksle masse erfaringer og at man ikke blir sett ned på når man spør om ting som andre kanskje synes er opplagte. Synes dette forumet er veldig bra jeg, eneste er at det av og til er litt dumt med overskriftene, synes det er greiest når man kan se hva debatten handler om ved å titte på overskrifta...
Tone_ Postet - 23/07/2005 : 16:12:47
Syns forumet er gøy, jeg. Men har merket at det har blitt litt mer "fjortisfaktor" her inne siden jeg begynte å "vanke" her. Er 25 år, og har på følelsen at jeg er litt eldre enn de fleste her inne.. (selv om det er noen eldre også.) Syns det er flott med et forum for oss hesteinteresserte, der vi får utveksle ideer og meninger. Har sett litt dårlig oppførsel, og har opplevd å fått svar som har ligget på grensen til å bli litt spydige.. men stort sett syns jeg folk her inne er snille og høflige mot hverandre..
Lucinda: Postet - 23/07/2005 : 01:09:00
Eg har vel vore her på forumet siden ca november 2004. Eg trivast veldig godt her. Det dukker jo til tider opp ein del "fjortisinnlegg" og slikt men synest ikkje det er så gale. Det finst jo også nokon som ikkje kan styre seg og som mangler folkeskikk osv. Men det er snakk om ein liten liten del av brukerne. Lærer masse ved å være her og får stadig vekk nye ideer til trening, hestehold osv. Alt i alt eit kjempetrivelig forum som er "vanedannande"
Olithyon Postet - 21/07/2005 : 21:34:15
Jeg har ikke vært med så lenge, men har brukt forumet en del den siste tiden. Har også lest gjennom mange av de "gamle" debattene. Jeg er enig med MissEva i at det blir vanskeligere etter hvert å finne "unike" emner, og det nok derfor vil dukke opp de samme temaene igjen. Irriterende er det dog når folk ikke gidder å bruke søkefunksjonen, eller starter med debatter som det finnes "hundrevis" av fra før. Syntes det er kjekt at MIX har blitt mer synlig den siste tiden - noe som har vært på sin plass da det har vært en opphopning av "fjortisinnlegg" og noe som hvertfall jeg anser som på grensen til uthengig / diskriminering i flere typer debatter. Men at forumet har blitt mer "jalla" - ja det kan jeg nok ikke si meg enig i. Jeg finner stadig masse spennende tema og lærer mye av å "henge rundt" her inne. Tror faktisk ikke jeg hadde fått frisket opp / oppdatert hestekunnskapen min etter 10 år vekk fra ridning så raskt uten den kunnskapen som blir formidlet her på forumet=)
Alt i alt trives jeg godt, og useriøse folk som ikke oppfører seg - ja de forsvinner ofte ganske raskt ut.
LiseLorentzen Postet - 21/07/2005 : 19:08:03
Synes det er et fint forum vi har her. Det blir selvfølgelig en del mer eller mindre useriøse innlegg, men det er ikke værre enn at vi kan leve med det:)
De fleste av oss kan nok bli flinkere å bruke søkefunksjonen samt lage bedre titler, det skal jeg ærlig innrømme.
Men alt i alt, et bra forum.
AneBlidaBranaTindra Postet - 21/07/2005 : 18:48:10
Enig med deg Ragnhild E, de er mer aktive, de "synes" og de holder orden =)
Fortsett med det =)
Ragnhild E Postet - 21/07/2005 : 01:27:28
Vil bare gi litt ros til hestemarked for at vi stadig ser mer aktive moderatorer (moderatører?) her inne. Det er flott!
spoff Postet - 19/07/2005 : 23:49:26
Jeg er egentlig ikke helt enig i at forumets utvikling er på vei "nedenfor og ut".. Dvs, nye brukere må man tollerere at bruker litt tid på å "tilpasse" seg. Det har kommet endel nye brukere nå, og det synes jeg er positivt. Det er riktignok litt frustrerende med dårlige titler på innleggene, men jeg synes de fleste er flinke likevel. En liten dose med dårlige titler har det vært bestandig etter min mening. Å bli god på å søke ser jeg at mange av de erfarne heller ikke er..

Ellers er det kanskje vært tilfeller hvor enkelte har vist litt manglende forumvett. Det er jeg enig i, men det gjelder ikke mange brukere, og de fleste skal ha at de er flinke og rederlige. Jeg tror de useriøse innleggene syneliggjøres mer nå som MIX kun endrer og kommenterer, og ikke bare sletter. Tidligere var det heller ikke egne forumregler for MIX. Dette er ganske nytt. Sånnsett er det enklere for MIX nå og skille mellom forbudte og lovlige innlegg. Jeg ser at "på kanten"-innlegg fjernes tidligere nå enn før f.eks.

Jeg tror de som har manglende forumvett vil tilpasse seg etterhvert. Bare synd noen må ha det inn med 10 t-skjeer først, mens andre klarer seg med maks en, antagelig kun ingen ved å lære av andres "feil" også..
Eva V Postet - 19/07/2005 : 23:46:39
Det er helt naturlig utvikling av diskusjonsforum, det du nevner.. De fleste emner har kanske blitt diskutert ihjel fra før, så "one of a kind" diskusjoner blir litt vanskelig å få til.

Useriøse brukere plager meg ikke så mye, de kommer og går. Og mange av de som før ble sett på som "fjortis" og useriøse har utviklet seg mye og "lært seg folkeskikk".

Syntes ikke forumet er blitt så gale ennå ;)


AneBlidaBranaTindra Postet - 19/07/2005 : 23:35:37
Jeg er en av de skyldige ang søkefunksjonene, men det hender jeg jeg føler at jeg ikke får fullgodt svar av de tidligere innleggene. Har blitt veldig flink til å lete før jeg skriver noe innlegg =)
Synes det er mye greiere nåe det står hva innlegget handler om i overskriften.
Kanskje alle kan jobbe litt hver for å "få tilbake" det gode gamle?
Bustetrollet Postet - 19/07/2005 : 23:18:46
Jeg kan ta på meg litt av skylden for at jeg ikke har brukt søkefunksjonen før nå, når jeg har lært meg og bruke den.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,14 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.