hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Kjøp og salg
 Hestekjøp
 hva hadde du gitt for disse hestene??

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
sannejento Postet - 06/05/2006 : 21:18:16
Hest 1: Kaldblodsvallak, 11 år, kan ingen dressur, hoppet litt, ganske fyrrig, så trenger erfaren rytter, har ett sår på rumpen, men det er gammelt.. Fin og se på, men trenger som sagt en erfaren eier!snill på stall.. Han har tendenser til og staile.trafikksikker. aldrig bukket. selges med sprangsal,vinterdekken og sommerdekken + hodelag.

Hest 2: Varmblodsvallak 14 1\2 år, kan litt dressur og hoppet 110 sprang, snill på stall,trafikksikker, snill og håndtere og kan ries av nybegynnere. Selges med vinterdekken og regn dekken, + dressur sal, og 2 hodelag.

Begge hestene er nyvaksinerte og i god form.. ingen av de biter eller sparker, og begge er trafikk sikker.
Hva hadde du gitt for disse? en for en liksom.!=)
Tanten min som skal selge hestene sine...
Hehe..
*sandra*
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
Preston Postet - 23/05/2006 : 11:00:52
ps, hvorfor hadde du aldri gitt 35.000 for en 12 år gammel hest?? den er jo ikke halvgammel da engang! Hester blir ca 20-30 år hvis de lever bra, kanskje eldre og. Ja, hun var verdt de 25.000 da vi kjøpte henne. Da kunne hun ikke så mye, men hadde blitt kjørt og ridd. Da hadde hun 2. pr og dårligere kvalitet. Vi har fått henne til å få 2 pr og 1 i kvl. Representerte nordlandshesten på "hest 2006" :) Hopper bra, kan dressur og er en super kjørehest. Beste lynnet du kan tenke deg, og står dønn rolig hvis hun blir bedt om det. Er ikke om å gjøre å få høyest pris, for det er viktigere hvem hun blir solgt til:)
Preston Postet - 22/05/2006 : 09:39:29
det var med utstyr;) mhm, men prisnivået på nordlandshester har steget myyye de siste årene! Kanskje sant at du ikke ville gitt så mye for en såpass gammel hest, men hun duger iallefall som avlshest!
sannejento Postet - 21/05/2006 : 22:15:49
jeg hadde aldrig i livet gitt 35.000 for en hest på 12 år.
lucky june Postet - 21/05/2006 : 11:04:11
Kopi av melding:
Hva med denne:

rød, 12 år gammel nordlandshest/lyngshesthoppe. 2 pr. kvalitet 1.
har fått ett føll som fikk bare 8 ere på føllutstilling. Fin ride og kjørehest, trafikksikker, veldig stødig. 10 i lynne, 9 i bevegelser. Sterkt bygd, vakkert hode. Stødig og rolig, ingen uvaner.

Kjøpt for 25 000, men er verdt MYE mer nå, vet bare ikke hvor mye?Har steget i pris pga bedre bruksegenskaper, bedre utstillingsresultater og bedre lynne!

Hvor mye tror dere hun er verdt??

Opprinnelig postet av Preston


var hun verdt de 25.000 da hun ble kjøpte da?
jeg hadde ikke gått over 30.000, kanskje 35 000 men da burde det være med utstyr.
lønner seg iallfall ikke å legge seg for høyt i pris, da mister du alles interesse siden det er å få tak i gode hester til under 25.000 også.
sannejento Postet - 20/05/2006 : 22:10:31
varmblodsen er solgt, 20.000 fikk de for den med utstyr.
Kalblodsen har enda ikke hatt noen intresserte, får se hvordan det går.
Cowgirlchris Postet - 20/05/2006 : 18:31:02
Nå er jeg faktisk litt spent på hvordan salget går, jeg..
Regner faktisk med at varmblodsen eneten er solgt eller er like før den blir solgt.
Men den kaldblodsen...
Hvis selger er ærlig, noe hun absolutt bør være, så tror jeg hun får store vansker med å selge den som ridehest for den summen.
Jeg vet enkelte kjøper hest på utseendet og er helt mongo når det gjelder å vurdere bruksmulighetene og reell verdi, så det er jo mulig noen forelsker seg nok til å betale uten å tenke først. Men de vil nok våkne når de kommer hjem med den og prøver å bruke den..

Line :-)
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 20/05/2006 : 18:26:22
Kopi av melding:
Hva med denne:

rød, 12 år gammel nordlandshest/lyngshesthoppe. 2 pr. kvalitet 1.
har fått ett føll som fikk bare 8 ere på føllutstilling. Fin ride og kjørehest, trafikksikker, veldig stødig. 10 i lynne, 9 i bevegelser. Sterkt bygd, vakkert hode. Stødig og rolig, ingen uvaner.

Kjøpt for 25 000, men er verdt MYE mer nå, vet bare ikke hvor mye?Har steget i pris pga bedre bruksegenskaper, bedre utstillingsresultater og bedre lynne!

Hvor mye tror dere hun er verdt??

Opprinnelig postet av Preston



tja.. tror jeg ville ha sett litt an om hun fikk flere føll, hvordan det lå an. Men foreløpig kunne hun ha blitt en god avlshest, men de 25.000 hun ble kjøpt for, var dette kun for hesten da? og ingenting utstyr?

for min del hadde jeg nok ikke gått over 30.000 for den hesten uten utstyr, men det har mye med meg å gjøre, pga. mine ambisjoner osv.
dessuten ligger jo ikke prisnivået på nordlandshester så høyt heller..
AnneSpotGinaOgHuldra Postet - 20/05/2006 : 18:19:43
Hvorfor 6000 for varmblodsen? Kunne ha gitt 10.000, men jeg kunne ikke tenkt meg hesten for det om pga. rasen. Men syns den er verdt rundt det.

Kaldblods, 11 år og steiler og ingenting dressur..? Slaktepris.
Preston Postet - 18/05/2006 : 13:26:18
Hva med denne:

rød, 12 år gammel nordlandshest/lyngshesthoppe. 2 pr. kvalitet 1.
har fått ett føll som fikk bare 8 ere på føllutstilling. Fin ride og kjørehest, trafikksikker, veldig stødig. 10 i lynne, 9 i bevegelser. Sterkt bygd, vakkert hode. Stødig og rolig, ingen uvaner.

Kjøpt for 25 000, men er verdt MYE mer nå, vet bare ikke hvor mye?Har steget i pris pga bedre bruksegenskaper, bedre utstillingsresultater og bedre lynne!

Hvor mye tror dere hun er verdt??
sannejento Postet - 16/05/2006 : 17:39:00
foretrekker varmblods framfor kaldblods jeg da men..:S Hehe..:D Takk for svar!
Bea Postet - 08/05/2006 : 20:35:38
Jeg ville generelt gitt mer for kaldblods da de blir bedre ridehester, de har bedre eksteriør til ridning, og bedre gangarter. En varmblods er i mine øyne ofte uegnet ( ikke alle! )
men de henger på en måte ikke helt sammen :p
Stall-Vinga Postet - 08/05/2006 : 20:13:05
Kaldblodsen ville jeg ikke gitt noe for.
Og når du skriver at varmblodsen er 14 og et halvt år, regner jeg med den fyller femten i år, altså er den femten år (husk alle hester blir et år eldre 1 januar). Dersom den var fire- fem år yngre, hadde femten vert en fornuftig pris.
Selv om 15 ikke er så veldig gammelt, må du huske at om 5 år er den 20, da er den gammel.
sannejento Postet - 08/05/2006 : 18:49:18
det skjer ofte.
når han blir ivrig.
TORHILD Postet - 08/05/2006 : 18:32:48
Nope! Jeg skulle faktisk gitt like mye for kaldblodsen som for varmblodsen, da den faktisk er yngre. Og tendenser til steiling tolker jeg som om det KAN skje, ikke at det er noe som skjer ofte.
Elenion Postet - 08/05/2006 : 17:44:25
etter hva forskeren som foreleste i ene faget mitt forrige uke fortalte om estimering (beregning av pris/tid/e.l) og hvor påvirket man blir av selv urelevant informasjon osv. så er jeg ganske sikker på at dere hadde "priset" den varmblodsen høyere om dere ikke hadde lest det om kalblodsen først. psykologi er en funky ting...^^

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,12 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.