hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Konkurranseridning/stevner
 Ditt første stevne

MERK: Du må være registrert for å kunne sende et svar.
For å registrere, klikk her . Registrering er gratis!

Skjermstørrelse:
Brukernavn:
Passord:
Format modus:
Format: FetKursivUnderstreketGjennomstrek VenstrejustérSentrertHøyrejustér Horisontal linje Sett inn linkSett inn e-postSett inn bilde Sett inn kodeSett inn sitatSett inn liste
   
Melding:

* HTML er AV
* Forumkode er PÅ
Smileys
smil [:)] stort smil [:D] cool [8D] rødme [:I]
tunge [:P] ond [):] blink [;)] klovn [:o)]
sort øye [B)] åtter [8] rynke [:(] sjenert [8)]
sjokkert [:0] sur [:(!] død [xx(] søvnig [|)]
kyss [:X] godkjent [^] mislike [V] spørsmål [?]

  Kryss av her for å inkludere signatur fra din profil.
    

E M N E      H I S T O R I K K
ShyBoy Postet - 06/11/2005 : 19:52:21
Hvordan gikk ditt første stevne? Kan dere som gidder og vil, fortelle meg hva dere gjorde fra dere kom til stevneplassen og til dere dro hjem? Er usikker på hva jeg skal gjøre. Noen anbefalinger å komme med? Noen som har en "huskeliste"? F.eks transporsbeskyttere, hodelag, ridebukse ++?
15   S E N E S T E      S V A R    (Siste først)
ann-elen Postet - 14/01/2006 : 12:33:37
mitt aller første stevne husker jeg faktisk ikke
men jeg husker mitt første stevne med min hest. jeg startet lc:1 dressur ca 3 uker etter at jeg hadde kjøpt han, gikk bra det! fikk 2 plass=) kjempe fornøyd siden jeg akkurat hadde kjøpt han=)
*littledevil Postet - 31/12/2005 : 03:50:20
Mitt første stevne (og eneste så langt) startet jeg i juni i år. snart ifjor:
Hun som eide hesten fikset alt, sa ifra at vi var der, og ga dem diverse papirer. Jeg bare stelte hesten, salte på og ventet til at banen var klar til å gåes. Jeg startet LD clearround og LC. LD'en gikk kjempebra, men herregud jeg var tørr i kjeften da jeg var ferdin! sååå nervøs!:p Men det var jo og veldig morsomt! Så skulle jeg ri LC, hadde sett maaasse på banetegninga først, så jeg lærte meg banen ganske lett. Så var det bare å ri. Glemte bort under omhoppinga at det foregikk på tid og tok litt unødvendige lange rideveier, men tok det igjenn på resten av banen ;) Holdt til en delt andreplass som jeg er kjeeempestolt over! Etter det dro vi hjem :)



Bilde fra seiersrunden som ble uten sal da eieren skulle ha den til sin hest.
VictoriaTh Postet - 30/12/2005 : 15:25:19
Mitt første stevne var på rideskolen. Jeg tror vi hoppet 20cm eller noe sånt :P Var veldig liten da, men det var kjempe skummelt, for hesten før meg løp ut og ble helt gærn. Jeg hadde en hest som het Gyrd, og hun var evrdens snilleste, så det gikk helt fint :) Fikk en liten gul sløyfe for det også :P Men senere vant jeg nesten på 60cm på min første ponni. Det var kostyme konk el. noe sånt, så vi red med noen andre. Jeg 60, og hun andre 90cm tror jeg det var. Men min lille Silver stoppet foran det ene hinderere :P Men etterpå suste hun over resten av hindrene da Kom på 5 eller 6 tror jeg :) Alle sier at man skal tenke på at det er trening og sånt. Det e jo en god ide, hadde det ikke vært for at jeg stresser nå jeg skal på vanlig sprang trening også :P Jeg er helt håpløs når det kommer til sånt ;)
Rebekka Postet - 11/12/2005 : 23:35:40
Vel kan jo bare fortelle om min lillesøsters første stevne. Det skjedde rett og slett slik at jeg tok med ponnien hennes opp og startet de større klassene og tok ansvaret for ponni og utstyr og alt mulig. Hun hjalp til så godt hun kunne. Så overtalte jeg henne til å starte i 40 cm, men det ble 50 cm i stedet siden vi kom litt seint. Det er lillejenta som kan ri det. Spik spenna gærn ponni som suser rundt, men hu fikk beskjed om å ha det gøy og holde seg på og drite i resten. Jaggu meg ble det ikke sløyfe også. Var Clear round dette her nemlig. Tror hu fikk blod på tann nå.

Men det er en fin måte og gjøre unna første stevnet, ha noen som er mer erfarne til å bli med. Nå var det første stevnet med egen hest for meg også, men jeg har nå startet før. Å huske hva man skal ha med er heller ikke så vanskelig. Det er bare og ta med alt man ellers bruker til vanlig rett og slett. Det viktigste er bare å slappe av og ikke ta det så seriøst, det skal jo først og fremst være gøy. Dessuten anbefales det virkelig og starte i en klasse du vet du kan klare, bedre og starte under sitt nivå og føle at man får ting til enn å ikke få ting til på et stevne.
MP & Nehemyah Mulan Postet - 05/12/2005 : 18:20:29
Var nettopp på mitt første, ble imponert over hesten min! De spilte musikk og det var julekuler på hindrene, men hun hoppa rett over! Akkurat da elsket jeg pånnisen min ;) Fikk clear round i 60cm, et riv i 80cm og andre plass i 90cm. Er kjempefornøyd jeg. Var kjempestressa før start, men da jeg kom ut på banen var det bare GØY! Kjempekul opplevelse :)
CarOline^^ Postet - 03/12/2005 : 00:38:28
Har du ingen som kan hjelpe deg da? :))
Som har startet en del ganger før ;))

Siden det blir første gang for deg er det lurt å ha med en/ei som er der hvis du eventuelt skulle lure på noe :))
Wendy-J Postet - 28/11/2005 : 09:11:06
Første stevnet mitt var et sprangstevne på en rideklubb. Og der gjprde jeg den store synden å starte med fjordingen min. Jeg red den eneste fjordingen på hele stevnet, resten var store og ikke minst dyre ridehester. Jeg startet 80cm stil og sits, og var først ut i klassen. Jeg fikk ikke med meg poengsummen, og det gjorde ingen andre heller. Men da vat jeg faktisk. Hesten hadde oppført seg kesemplarisk hele dagen, men da vi skulle ta seiersunden måtte hun selfølgelig stikke.
Første dressurstevnet mitt startet jeg LB:3 tror jeg det var. Da startet jeg med en skolehest som var vandt med å gå i ridehus. Problemet var at stevnet var utendørs og ved siden av oppvarmingsbanen sto det sauer med bjeller på beite. Med min flaks var jeg den første startende i denne klassen også. Her gikk det ikke så bra, mes pga nerver tror jeg. Red vel til rett over godkjent, 50,4 eller noe tror jeg at jeg fikk.

Under sprangstevner har jeg mindre nerver enn når jeg skal starte dressur. Men det har sikkert noe med at jeg er en ypisk sprangrytter o har ikke helt konsentrasjonen til å trene så mye på programmet, og hesten har enda miundre konsentrasjonsevne.
Hege J Postet - 27/11/2005 : 01:59:58
Tror mitt første "stevne" var et gymkanastevne da jeg var 9 1/2, men vi kom for sent, så det ble ikke noe av:) Etter det hang jeg og mine venniner mye i stallen, slik at vi ikke skulle gå glipp av noe, hehe:)
Mitt første ordentlige stevne, startet jeg 60 og 80, da var jeg 10 år. Hadde ingen nerver, og red bare, så gikk flott det:) Har blitt verre de siste årene, glemmer og puste og greier. Nå har jeg ikke startet på en stund, siden jeg er hesteløs, men jeg har generelt blitt mye mer tøffere og sikker på meg selv (har ridd mange ulike hester, og blitt utrolig trygg på det jeg gjør), så derfor tror jeg ikke det hadde vært så stort problem å starte nå:)

Uansett så er det ikke noe stress å starte, ta det som det kommer og ikke være stresset. Man trenger ikke se på lokale stevner som noe annet enn trening, og da er det ikke så høytidelig. Psyken spiller utrolig mye inn her, så vær litt "ovenpå" inni deg, så takler du det fint:)
HanneBF Postet - 27/11/2005 : 00:57:42
Mitt første stevne var med Welsh Mountain hoppen MAkima Arina. Sprang 60 og 80. Startet mot de "store" hestene og rytterne, og klarte og slå noen av dem, og kom til omhoppingen med de tre beste. Det var kult. Ble nr 4,var 11år eller noe sånt!
Tone_ Postet - 21/11/2005 : 20:00:16
Mitt første stevne var "clear round" sprangstevne med en stor brun skolehest- Dario. Jeg var vel 11-12 år gammel tror jeg..

Hinderne var 40-50 cm høye, og det var om å gjøre å komme feilfritt rundt banen! En fikk to forsøk på seg... (Jeg klarte det på andre forsøk..) Fikk en fin liten rosett som var blå og hvit, og det står "stavanger rideklubb" inni. Var veldig stolt av den...hehe..
Lita<3 Postet - 19/11/2005 : 16:28:23
Mitt første stevne var et distanseritt. Vi hadde leigd oss stallplass, og kjørt hestane dit dagen før. Så det einaste vi hadde å tenke på var å ha det gøy! Endte opp på en 2.plass :)

Mitt beste råd: ha ALLTID god tid, ikkje stress om du ikkje har det. Kos deg ;)
ingahelene Postet - 17/11/2005 : 17:26:52
Mitt første stevne var sprang, 60 cm. Startet hjemme da, så det var ikke noe fare for å glemme noe..
Jeg var gaanske nervøs på forhånd, men med en gang vi begynte å hoppe storkoste jeg meg
Det var direkte omhopping.
Hesten sprang utfor et hinder, men pga at jeg ikke krysset mitt eget spor fikk jeg visst ikke noen feilpoeng for det.. Jeg visste ikke dette, og etter grunnomgangen (vet ikke om det heter det når det er direkte omhopping..) brøt jeg litt skuffet av til skritt, og skulle ri ut. Men da ropte de på meg og sa at jeg skulle hoppe omhoppingen også.. Det tok en del tid før det gikk opp for meg, men hoppet til slutt de siste hinderene også. Da hadde jeg brukt så lang tid at jeg endte opp med over 30 feilpoeng pga tiden!

Skal du starte, Maxi&Mathilde? Lykke til isåfall
ToneK Postet - 17/11/2005 : 09:26:31
Det begynner å bli noen år siden nå ja.. Var på rideklubbens bane, og dressur. Tror det var distriksstevne. Rei en kladblodstraver med navn Sjurvana. Det var før LD's tid, så vi red LC:1 der galoppen var bytta ut med trav. Var kjempenervøs og hesten løp igjennom i programmet i superfart og med hodet i været. Men vi kom oss nå igjennom og havna til slutt på 4. Kan jo nevnes at det bare var 5 med da Fikk rosett og greier Kjempestolt husker jeg
Hadde med meg hesteeieren, så hun ordnet alt, ingen huskeliste her nei. Men nå har jeg alltid en "sjekkliste" for å huske alt.
Klem fra Tone
LilleMint Postet - 16/11/2005 : 21:07:50
Mitt første dressur stevne gikk bra,deltok i LC.1 stor koste meg på banen, det første sprang stevnet mitt var 40 cm, fikk clear round! *stolt* enig med de andre at du ikke skal bry deg om resultatene bare at du er med i konkuransen og har det gøy! jeg tror jeg var 8-9 år da=)
Silje-og-Tindra Postet - 07/11/2005 : 15:07:51
Mitt første stevne var LC:1 dressur, og jeg startet med en ponni som Katie. Det gikk ypperlig og hun ledet meg fint gjennom programmet. Red inn til en 3.-plass ;-) Startet CR rett etterpå, noe som gikk like fint. Var 10 år da.

 Image Forum 2001 This page was generated in 0,16 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.