hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Travsporten finansierer drift på Starum
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Debatter fra nyhetene
 Travsporten finansierer drift på Starum
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Wenche=)

» VIP

Norway
Innlegg: 1227

Skrevet - 07/01/2006 :  13:39:55  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideWenche=)  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseWenche=)  Svar med kopi av melding
Viser til ett brev, skrevet i Trav og galloppnytt for en tid tilbake, hvor det står at NR (Norsk Rikstoto), årlig bidrar med 20 millioner til drifta på Norsk Hestesenter.

Nå har da Starum spurt om ytterligere 10 millioner til drifta der oppe.

Som det ble skrevet: Det er vi som blir sett på som håret i suppa, som finansierer hele moroa på NHS, men det er det altfor få som vet.

Jeg ble litt lettere overraska da jeg leste dette, for jeg trodde at det var midler fra Staten, og det starum selv drar inn, som finansierer greiene oppå der, men der tok jeg feil gitt.

Wenche & Amber


xxxx

Innlegg: 2913

Skrevet - 07/01/2006 :  13:50:49  Vis profil  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Som det ble skrevet: Det er vi som blir sett på som håret i suppa, som finansierer hele moroa på NHS, men det er det altfor få som vet.


Jeg forsto ikke helt hvem det sitatet kom fra jeg i forbindelse med innlegget ditt..? Rikstoto??
I såfall forstår jeg jo hva de vil frem til. Sikkert ikke så mange som tenker over det nei.

Edit. pga. skriveleif..

Redigert av - xxxx den 07/01/2006 13:55:09 Gå til toppen av siden

Wenche=)

» VIP

Norway
Innlegg: 1227

Skrevet - 07/01/2006 :  13:52:15  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideWenche=)  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseWenche=)  Svar med kopi av melding
Husker ikke navnet, men det var han som skrev dette brevet/innlegget i trav- og galloppnytt. Kan finne det ut jeg.
Wenche & Amber


Gå til toppen av siden

xxxx

Innlegg: 2913

Skrevet - 07/01/2006 :  13:54:04  Vis profil  Svar med kopi av melding
Da er det vel trolig en fra rikstoto ja.Greit nok det. Gå til toppen av siden

LinnMerethe

Innlegg: 282

Skrevet - 08/01/2006 :  10:09:20  Vis profil  Svar med kopi av melding
Når jeg leser dette så irriterer jeg meg grønn over "ridefolk" som rakker ned på travsporten.Det er faktisk travsporten som bidrar til å utdanne ridefolk her i landet...
Ride with the wind Gå til toppen av siden

Wenche=)

» VIP

Norway
Innlegg: 1227

Skrevet - 08/01/2006 :  10:56:37  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideWenche=)  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseWenche=)  Svar med kopi av melding
Ja, har blitt slik mange steder. "ridefolk" ser på seg selv som fiffen, ingen over, ingen ved siden av. Mange av dem, men er også mange som ser på ridesport og travsport som likeverdig, så er det noen som ser på travsport som fiffen. Er nok alltid slik det vil være, unødvendig..
Wenche & Amber


Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.