hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Gjør ikke fra seg inne.. nesten!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Hest og helse
 Gjør ikke fra seg inne.. nesten!
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

AnneSpotGinaOgHuldra

» VIP

Norway
Innlegg: 2870

Skrevet - 14/11/2005 :  22:56:43  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnneSpotGinaOgHuldra  Svar med kopi av melding
Har lagt merke til noe rart ved den ene hesten min.. HVer morgen når jeg slipper han ut, ligger det sjeldent noe møkk etter han. Kanskje bare en. Men når jeg tar han inn om kvelden fra paddocken, ligger det sikkert 5-6 klatter igjen etter han. Møkka ser helt normal ut, han drikker normalt, passelig med piss i sponen, og spiser ordentlig.

Dager hvor han har stått inne når været har vært for ille, har det gjerne ikke ligget mer enn en klatt igjen etter han! Men neste dag når det er pent vær og han går ute, er alt som normalt igjen. Merket igjen i dag, hvor han stod inne hele dagen, at han fra kl.9 om morgenen til kl.4 om dagen kun hadde gjort fra seg en gang!
Begynner nesten å lure på om han holder seg! Så jeg slapp han ut litt for å se, men ingen reaksjon da. Virker ikke som om han har forstoppelse heller, og dette har jo også gått over en lang tid. Hesten er 100% kvikk og opplagt ellers!

Skjønner ikke hvorfor han ikke skulle gjøre fra seg i boksen akkurat.. Det blir jo møkket hver dag(2 ganger hvis han står inne hele dagen), og han har mye spon og stallen er luftig og får ikke avføringen til lage sterk lukt pga. det.

Hvordan kan dette ha seg?

http://vip.hestemarked.no/vip.asp?id=54


Anne, Spot & Gina

Redigert av - AnneSpotGinaOgHuldra den 14/11/2005 22:59:05

AnneSpotGinaOgHuldra

» VIP

Norway
Innlegg: 2870

Skrevet - 16/11/2005 :  11:44:41  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnneSpotGinaOgHuldra  Svar med kopi av melding
er det ingen som har en anelse?? lurer fælt..
http://vip.hestemarked.no/vip.asp?id=54


Anne, Spot & Gina
Gå til toppen av siden

Guro
» VIP

Innlegg: 2031

Skrevet - 16/11/2005 :  12:08:05  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideGuro  Svar med kopi av melding
Jeg har vel i grunnen bare opplevd hester som er motsatt jeg, sånn som alltid gjør ifra seg inne når du har sluppet dem inn..
Men hvilken av hestene dine er dette da? Er det den yngste? Kan det være at den er vant med å stå mest ute? Kanskje den føler seg mest komfortabel med det?
Ellers kan det jo også være såpass enkelt som fordeling av mat. Om de bare står inne på natta kan det jo være at den ikke har behov for å gjøre fra seg i fast forstand mer enn den gjør?

Jeg vet ikke så masse om dette altså, så dette var nok ikke mye til hjelp

Guro

Guros hjemmeside
og
NTNUI-ridning
Gå til toppen av siden

Wendy-J

» VIP

Norway
Innlegg: 341

Skrevet - 16/11/2005 :  12:12:50  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseWendy-J  Svar med kopi av melding
Dette er nesten sånn som min. Bare at mi gjør det omvendt. Hun tisser ikke inne. Så når hun blir sluppet ut om morgenen går det bare 1-2 min før hu står og tisser leeeenge. Og inne i boksen er det tørt og fint. Lurer litt på hvrfor hun gjør det. Gå til toppen av siden

Lene.

Norway
Innlegg: 1129

Skrevet - 16/11/2005 :  12:30:21  Vis profil  Svar med kopi av melding
Når Knekten står på utegang om sommeren,er det max en gang i mnd jeg må inn i boksen og ta ut en glunt...ellers gjør han fra seg ute. Samme nå om vinteren,så lenge han har fri tillgang til boksen,gjør han helle fra seg ute :)
Om natten(vinters-tid når han er inne) møkker han i boksen,men alltid i samme hjørne...og pisser alltid på samme plass. Han er en utrolig renslig hest,noe som gjør det enkelt å gjøre reint hos ham! På tur er det ytterst sjeldent han gjør fra seg,om vi er lenge ute skjer det gjerne litt oftere,men da går han alltid inntil kanten og snur baken ut i grøfte-kanten :) Kjempe-praktisk,slipper å gå av for å spenne det selv
Tror noen hester er ekstremt renslige,og tviler på det er noe galt i slik som hesten din holder på så lenge han ser glad og fornøyd ut,og ikke ser ut til å være voldsomt trengt om morgenen når han sleppes ut ;)

Takker for meg. Gå til toppen av siden

AneBlidaBranaTindra

» VIP

Norway
Innlegg: 756

Skrevet - 16/11/2005 :  18:42:17  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAneBlidaBranaTindra  Svar med kopi av melding
Blida er akkurat lik, det virker som om hun holder seg.
Kan kan til nød gjøre fra seg inne i en boks, men venter helst til hun kommer ut. Om morgene ligger det igjen en til to hauger hvis hun har vært inne, og tiss, det gjør hun ute.
Hun gjør heller ikke fra sefg på stier eller veier ute på tur, men rir vi utenom en sti inne i skogen hender det seg at hun tar seg den frihet.
Så hvis det er en haug med hestemøkk som ligger igejn på stien er det ikke oss....
Men med en gang hun kommer ut igjen på beitet går hun på do ;)

Enten det eller så stopper hun før grinde når jeg skal ha henne med meg inn i stallen, står der til hun får gjort sitt, ok da kan vi gå.

Snodig hæ?

Og at hun klarer å holde seg i det hele tatt er jo utrloig, til og med ute på tur!

The worst way to miss someone is to be sitting right beside them knowing you can' t have them
Gå til toppen av siden

AnneSpotGinaOgHuldra

» VIP

Norway
Innlegg: 2870

Skrevet - 17/11/2005 :  21:14:15  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnneSpotGinaOgHuldra  Svar med kopi av melding
Snodige greier dette ja..

Det er yngstemann ja, særingen Aromayo! Har frem til nå vært storfornøyd med opplegget hans, møkker jo på 2 min i boksen hans! Men da er det vel kanskje bare det at han holder seg, han har ikke vært vandt til å stå ute der han kom fra før, enn her. Men så stod han jo på utegang til han var 2, så det kan vel kanskje spille en aldri så liten rolle!

Rare greier, men det ser ikke ut til at han tar skade av det vertfall! Men alltid greit å være litt på lur og spørre, for sikkerhetsskyld! Det er jo gutten til mamma jo! :)

http://vip.hestemarked.no/vip.asp?id=54


Anne, Spot & Gina
Gå til toppen av siden

eligj

Innlegg: 1294

Skrevet - 17/11/2005 :  22:42:14  Vis profil  Svar med kopi av melding
Ingen sjans for at han spiser møkk? Det er noen hester som gjør det.. Men de pleier vel kanskje ikke å spise så fryktelig mye (får vi håpe). Gå til toppen av siden

AnneSpotGinaOgHuldra

» VIP

Norway
Innlegg: 2870

Skrevet - 17/11/2005 :  22:48:28  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnneSpotGinaOgHuldra  Svar med kopi av melding
trro sannsynligheten for det er lik null, hadde nok lagt merke til det i tilfelle, han rører jo aldri møkka ute heller.
http://vip.hestemarked.no/vip.asp?id=54


Anne, Spot & Gina
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.