hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Sprang: Flatback eller deepseat; hva mener du?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Sprang: Flatback eller deepseat; hva mener du?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Ullsokken

Norway
Innlegg: 1873

Skrevet - 29/06/2005 :  21:12:41  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseUllsokken  Svar med kopi av melding
Hva foretrekker du når du rir sprang; flatback eller deepseat? Hvorfor?

Hvilket nivå er du på/hvor høyt hopper du til vanlig?

Jeg avstår fra å svare da jeg rett og slett ikke rir noe spesielt sprang, bortsett i fra å hoppe over stokker og grøfter på tur. På mitt nivå er altså saltypen bortimot ubetydelig..

Raving madness suits me fine

Lucinda:

Norway
Innlegg: 2233

Skrevet - 29/06/2005 :  21:27:09  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLucinda:  Svar med kopi av melding
Eg har fram til i dag eigd ein windsor elite flatseat. Den er veldig god å hoppe i synest eg, men dertil dårleg å ri på tur i. Eg har derfor solgt salen da eg ikkje hopper så mykje. Eg er i startfasen på min hest når det gjelder sprang så vi hopper 60-80 cm for tiden. håper å komme opp i 1- 1,1 m med henne, men sprang er ikkje min hovedinteresse så ja.

Har tidlegare eigd to forskjellige stubben sprang sal og allround mot sprangsal. Desse har også vore gode å hoppe i, men windsorsalen (med flatseat) trur eg er den beste eg har prøvd. Men eg har ikkje så vanvittig erfaring i sprang da.

Men neste gang eg skal ha sprangsal (når eg får betre råd, sukk) blir det vel mulgens ein deepseat som da forhåpentlegvis er betre å ri tur i. Vi får sjå.


Redigert av - Lucinda: den 29/06/2005 21:27:39 Gå til toppen av siden

Helle_

» VIP

Norway
Innlegg: 2372

Skrevet - 29/06/2005 :  21:38:30  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideHelle_  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseHelle_  Svar med kopi av melding
Deepseat, fordi jeg sitter bedre og rett og slett liker disse bedre en flatseat.
.:: Helle & Borken::.

Hvil i fred Bjerge<3

Gå til toppen av siden

Hege J

» VIP

Norway
Innlegg: 1964

Skrevet - 30/06/2005 :  22:52:21  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg har alltid hatt flatseat, men det er vel smak og behag dette, og ikke at det ene er bedre enn det andre. Hesten jeg hadde nå hoppet rimelig høye hinder, og man sitter godt med en flatseat. Men som sagt, det er hva man selv foretrekker som blir det beste:)
Hege Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.