hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Trening av galopphester
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Galopp
 Trening av galopphester
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Ullsokken

Norway
Innlegg: 1873

Skrevet - 05/05/2005 :  21:52:41  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseUllsokken  Svar med kopi av melding
Hvordan trenes en aktiv galopphest? Er det bare løping i ulike hastigheter og lengder, eller varierer man mer?

Så vidt jeg vet har jeg aldri sett en galopphest annet enn på TV. Jeg fikk ganske store øyne når jeg så hvor mye muskler de har, Horgenjenta er jo helt "pudding" i forhold
Jeg har ikke noen ambisjoner om å få henne til å se ut som en galopphest heller, slik at det er sagt, men litt mere muskler er ikke å forakte.. (Det er alltid noe som kan bli bedre, eller hur?)

Er det mulig å bygge ryggmuskler bare ved å løpe i forskjellige hastigheter, uten tanke på om hesten går på tøylen osv?

Raving madness suits me fine

Opal

» VIP

Innlegg: 1101

Skrevet - 11/05/2005 :  11:40:46  Vis profil  Svar med kopi av melding
Det er nok like mange teorier om trenig av galopphester som det er galopptrenere (og litt til...). For de hestene som er lokalisert ved banen (arme dyr!) blir selvsagt banen flittig brukt samt de turmuligheter som er i området. Lange trav/canterturer er mye brukt samt at hestene går jobber på banen. Ofte avtaler rytterne seg imellom fremdriften i banejobbinga (hvem som skal opp og dra, når det skal speedes på osv).
Generelt bør treningen intiveres over tre dager (hvorav man har høyest intensitet dag 3) så følger en dag hvile og så samme leksa om igjen. Hestene går sjelden mere enn 80 % på trening. Dagene før løp er oftest hviledager (mange får ikke være ute i paddock en gang)..
Gå til toppen av siden

jalla

Innlegg: 635

Skrevet - 10/07/2005 :  13:49:16  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hestene på stallen der jeg jobber går fort ca 3 dager i uka, når jeg har slodda galoppsporet. Ellers blir de ridd en del på tur i skog og mark, i variert terreng, og noe på ridebanen. Noen av hestene blir også trent i rundpaddocken hver dag. Men hvordan intensiteten og det er vet jeg ikke så mye om enda, har bare vært på stallen en uke. Gå til toppen av siden

Bea

» VIP

Norway
Innlegg: 1100

Skrevet - 31/08/2005 :  13:29:58  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideBea  Svar med kopi av melding
Jeg jobbet på galoppstall tidligere, hestene går sjeldent job (altså fort) Mye travturer, trave lange distanser. Kantrer på galoppsporet ett par ganger i uka (rolig galopp). Og inn på øvrevoll en dag i uka å gå job. Så blir mest travturer. Hender de går job en dag i uka hjemme også. (vil legge til at de fleste av hestene samler seg naturlig, de bøyer seg og jobber bra når de blir trent i galoppen, så det er ikke "hue i været og løp det du kan")


Redigert av - Bea den 31/08/2005 13:31:39 Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.