hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Den perfekte nettbutikk
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Den perfekte nettbutikk
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

mint
» VIP

Innlegg: 255

Skrevet - 02/03/2005 :  16:55:47  Vis profil  Svar med kopi av melding
Er det flere som irriterer seg over at man aldri kan finne alt man vil ha på samme butikk? Som regel må man til flere plasser for å finne det man vil ha. Hva er den perfekte nettbutikk? Hvilke type varer/merker har den perfekte nettbutikk, og hva er viktig av service osv for at du skal handle der flere ganger?

For min egen del ønsker jeg meg en butikk hvor jeg finner kjente merkevarer i godt utvalg (eskadron, horsewear, pikeur, charles owen, hilton herbs, equistro, sabre, passier, hansbo osv), samt varer som kanskje ikke er så lett å finne andre steder ( weatherbeeta, FAL, oster. TLtrico osv). Kan ramse opp i det uendelige! Varer som selges i utlandet er ofte mer spennende enn det som "alle" har her i norge. Jeg betaler heller litt mer for å finne alt på en plass. Jeg ønsker meg en butikk som selger utstyr til dressurhesten, og ikke bare senebeskyttere og martingaler. Hvilke varer savner du?

Silje-og-Tindra

Norway
Innlegg: 4435

Skrevet - 02/03/2005 :  17:49:18  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseSilje-og-Tindra  Svar med kopi av melding
Savner egentlig en god og oversiktlig nettbutikk med normale priser iht. kvaliteten på det de selger.
Kunne tenkt meg en butikk som ikke bare har de gode merke-tingene, men som også har et billigere alternativ - men ikke -kun- det, slik som Horze.no.

Ønsker et bredt og godt alternativ innen merkevarene, og det hadde virkelig vært supert med en butikk som kunne spesialbestille varer for deg, være seg alt fra bekledning for hest og rytter til bøker, fôr e.l.

Og gjerne en som hadde tatt med seg litt mer kvalitetssaker på islandshestsiden, og ikke bare en "islandshestsal til 1298" osv. ;-)
Gå til toppen av siden

HelleG

Innlegg: 380

Skrevet - 04/03/2005 :  14:09:00  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideHelleG  Svar med kopi av melding
Skjønner godt hva du mener med en slik nettbutikk, men det som er problemet til at den ikke finnes er at vi har så utrolig teite regler på toll og moms. Disse varene koster butikken en formue å ta inn til landet og dermed blir prisene altfor dyre til at noen vil kjøpe nok til at det går i overskudd.

Dermed blir det billigere å kombinere en ferietur til f.eks. Tyskland hvor du kan få de merkene du nevner for halve prisen, tenker da på den prisen som er på de varene som finnes her i Norge nå.

Har en venninne som har handlet masse i Tyskland i kombinasjon med ferie. Får jo nesten dobbelt så mye varer der som her for samme summen. Sukk......innemellom er Norge et skikkelig potetland!!

Å leve er som å tegne uten viskelær.
www.stallfox.piczo.com
Gå til toppen av siden

mint
» VIP

Innlegg: 255

Skrevet - 06/03/2005 :  09:12:03  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg har funnet en nettbutikk som utrolig bra i mine øyne. Saddlersdirect.com sender også til hele verden. Men vet ikke hvor dyrt det blir med tilleggsavgifter osv. Noen som har bestillt derfra? Gå til toppen av siden

Liwi

Innlegg: 171

Skrevet - 06/03/2005 :  10:32:54  Vis profil  Svar med kopi av melding
I Sverige finnes det også en jeg tror er bra (på utvalg i hvertfall), og de sender til Norge. De fører bl.a. Action, Dyon, Equality Line, Equiline, Equistro, Eskadron, Hansbo, Herve Godignon, Horseware, Pikeur, Veredus m.m.

www.equinet.nu

Ellers dekker vel Divoza et veldig bredt spekter av varetyper og merker. Der ser man vel også fraktkostnader.

Gå til toppen av siden

Cowgirlchris

» VIP

Norway
Innlegg: 1568

Skrevet - 06/03/2005 :  11:18:26  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideCowgirlchris  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseCowgirlchris  Svar med kopi av melding
Noen som vet en nettbutikk i Norge som selger store lekeballer til hest?
Eller utenlandske som sender til Norge?
Har lyst til å ta en fotballkamp med Frøkna, men vil ha stoooor ball.
Tenkte et øyeblikk på sånn fysioterapiball, for de er jo absolutt store nok.
Men regner med at de ryker på tre sekunder, for de er jo ikke laget for fotballkamp med hest, akkurat.. ;-)

Hørte noen fra en traverstall sa de hadde noen store baller på stallen, og etterpå tenkte jeg det hadde vært noe.

Noen tips?

Hilsen Line.

Mark Rashid: "There is almost always a big difference between what is perceived and what is real."


Gå til toppen av siden

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 06/03/2005 :  20:13:45  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Divoxa virker veldig bra. Utenlandsk butikk, som sender til Norge. Jeg har ikke erfaring med butikken, men debatt om denne debatten har vært oppe her på MIX før. Da har det kun vært folk med gode erfaringer.

Men sant.. Det skulle vært noe i Norge. Selv om jeg helst går i butikken selv, men det er vel mest fordi jeg har et greit utvalg av hestebutikker godt tilgjengelig. Også har jeg ikke hest, så jeg er ikke så sær i hva jeg trenger. Mulig jeg kunne funnet på å bestille over nett om det var eneste måte jeg fant det på, og det ikke kostet meg så mye ekstra. Jeg bestiller jo mye annet på nett (går mest i bøker og datautstyr).

dressurblogg.no Gå til toppen av siden

Dream

» VIP

Norway
Innlegg: 22

Skrevet - 09/03/2005 :  23:32:04  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseDream  Svar med kopi av melding
Er det noen her som har bestilt utstyr fra en butikk i utlandet og vet om vi må betale noe toll eller slikt? :)

Mvh. Therese og Fanta

Therese Gå til toppen av siden

mint
» VIP

Innlegg: 255

Skrevet - 28/03/2005 :  19:48:03  Vis profil  Svar med kopi av melding
Liwi: Vet du med sikkerhet at equinet sender til Norge? Det står ingenting om det på siden. Har du bestilt derfra? Kunne gjerne tenke meg å handle der, men ser gjerne at det går riktig for seg. At de trekker fra svensk moms bl.a.. Gå til toppen av siden

Nat

Norway
Innlegg: 10

Skrevet - 09/04/2005 :  10:55:03  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei på dere, dette var faktisk en meget bra debatt ang utstyr og nettbutikker. Har lest hva dere synes og leter etter, selv så driver jeg en butikk på nettet som er ganske så ny (åpnet for 2 mnd siden). Jeg tar inn allt mulig fra utland som ikke finnes i Norge, så som dekken du ikke finner her i forskjellige farger med motiv så som hjerter, stjerner etc, happy mouth bitten i pastell farger + bestiller inn det folk vil ha hvis vi ikke har det inne. Jeg pratet med mann igår om hvordan vi skal jobbe med butikken for å gi Nordmennen best mulig servise og med best mulig utvalg innen utstyr til hest og rytter, og da er det litt vanskelig å komme frem til noe når man ikke vet hva folk leter etter. Men nå vet jeg - merkes varer (masser forskjellige på samme sted) og uvanlige ting til et rimeligt pris.MEN hvordan vil dere at en nettbutikk skal se ut da? Lett å lete igjenem siden? Ryddig? Litt vanskelig å få en ryddig side med masser av produkter, selv har vi 700 stk og skal ha inn ca 2000, vanskelig at siden ser ryddig ut da. Ha en fin dag / Natali Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.