hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - hodelag uten hakerem
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 hodelag uten hakerem
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Anette&Ali&Aurello

Norway
Innlegg: 1273

Skrevet - 12/02/2005 :  23:09:12  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnette&Ali&Aurello  Svar med kopi av melding
Kjøpte et Red Line Hodelag for noen dager siden. Kikka ikke så nøye på det i butikken, for jeg hadde bestemt meg for å kjøpe et med sånne klips-spenner til å feste bittet med.
Men nå jeg kom hjem og skulle prøve det, hadde det ikke hakerem... ar aldri sett et hodelag uten hakerem jeg. Noen som har prøvd det? Synes hodelaget er knallfint, men jeg trodde hakeremmen burde være der...

~anette & ali & aurello~

www.haflinger.no

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 12/02/2005 :  23:30:01  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Hakereima har jo kun den funksjonen at dersom hodelaget først er på vei av, så kan hakereima hindre at det faller helt av.

Jeg er enig i at det ser litt rart ut uten hakereim, og det er noe jeg legger merke til dersom hodelagt ikke har det. Så f.eks. at Tony Andre hadde hodelag uten hakereim på en av sine hester i siste Hestesport.

Hakereima kan være uheldig dersom den settes for stramt. Da vil den ligge i veien når hesten forsøker å gå på tøylen. Selvsagt er det slik at alt utstyr som er lagt på feil er uheldig, men at folk har for stram hakereim er egentlig ikke så unormalt. Eventuelt også alt for løs (og da har den jo ingen effekt).

Om du synes hodelaget er fint synes jeg at hakereim er så ubetydelig at det igrunn har lite å si. Spørsmålet er selvsagt at kan det være at den skulle hatt hakereim, men at denne mangler? Hender jo at nakkestykke og hakereima er satt sammen som to separate reimer. Om det skulle vært hakereim på, så burde du jo fått den med.. Men det kan godt være at det ikke skulle være det.

dressurblogg.no Gå til toppen av siden

Silje-og-Tindra

Norway
Innlegg: 4435

Skrevet - 12/02/2005 :  23:50:20  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseSilje-og-Tindra  Svar med kopi av melding
De fleste islandshestehodelag er f.eks. uten hakereim, og jeg kan ikke si jeg savner den heller :-)
Det eneste er jo om du skulle falle av og klare å rive med deg hodelaget.
Gå til toppen av siden

Anette&Ali&Aurello

Norway
Innlegg: 1273

Skrevet - 13/02/2005 :  09:48:16  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnette&Ali&Aurello  Svar med kopi av melding
Sjekka litt på internett igår og fant det hodelaget jeg har kjøpt. Det skal ikke være hakereim på det...
Kikka litt rundt på nettet, og fant faktisk flere hodelag uten hakerem. Har aldri sett det (eller har aldri lagt merke til det) før.. Men tror jeg beholder det jeg! Sånne klips-spenner er absolutt en super "oppfinnelse"...;)

~anette & ali & aurello~

www.haflinger.no
Gå til toppen av siden

Eikdokka

Norway
Innlegg: 1925

Skrevet - 13/02/2005 :  11:16:18  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseEikdokka  Svar med kopi av melding
Synes det ser finere ut uten hakereim jeg!! Og alle hakereimene på mine hodelag har aldri vært til noe help akkurat!
Therese
Gå til toppen av siden

Molly

» VIP

Innlegg: 776

Skrevet - 13/02/2005 :  22:11:38  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg har 2 nylonhodelag og de tok jeg av hakereima på har ikke angret på det Det går helt fint, har ikke mista hodelaget av hesten.....
Bare si det du sku´

Spring Sprang Snubbla Og Datt
Gå til toppen av siden

ToneKristin

» VIP

Norway
Innlegg: 2056

Skrevet - 14/02/2005 :  17:39:29  Vis profil  Svar med kopi av melding
hodelag uten hakreim fungerer fint det. man må faktisk være veldig obs på at hakereima ikke alltid har den funksjonen som den skal! gamle fjordingen min klarte å hekte av seg hodelaget selv med hakereim hun, og den var ikke for løs. jeg har studert det der litt, og funnet ut at for at hakereima skal ha den funksjonen som den er konstruert for, så er det nødt til å være sinnsykt stram på mange hester, fordi kjevebeinene deres er så små i forhold til overgang hals/hode. dette er spesielt på grovere hester, som fjordinger, kaldblodser og islendinger. det er jo ikke for uten grunn av islandshodelagene er uten hakereim; de har liten funksjon og er derfor unødvendig bruk av penger.

mvh tone kristin og lolita

Mvh Tone Kristin


Gå til toppen av siden

Eikdokka

Norway
Innlegg: 1925

Skrevet - 14/02/2005 :  18:02:34  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseEikdokka  Svar med kopi av melding
Eikdokka har klart å dratt/klødd av seg hodelaget opp til flere ganger! Hakereima har ikke vært for slakk hær heller..

En gang klarte ei jeg kjenner å dra hodelaget av hesten sin! hesten ville ikke gå lenger (vi leide på tur) så hon gikk litt vidre og holdt ett lite trykk.. *swooosj* så datt hele greia av! litt dårlig da..

Therese
Gå til toppen av siden

Ullsokken

Norway
Innlegg: 1873

Skrevet - 14/02/2005 :  18:41:50  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseUllsokken  Svar med kopi av melding
Har spesielt merket meg at nakken til fjordingene "ikke er der" som på andre hester, hvilket i praksis betyr at hodelag og grimer sklir av.
Luringene lærer seg at de kan klø den av seg også. Hehe..

Raving madness suits me fine
Gå til toppen av siden

AAndreA

Innlegg: 73

Skrevet - 17/02/2005 :  16:56:59  Vis profil  Svar med kopi av melding
Er det lov å starte med et hodelag uten hakereim?? Gå til toppen av siden

Anette&Ali&Aurello

Norway
Innlegg: 1273

Skrevet - 17/02/2005 :  18:30:18  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAnette&Ali&Aurello  Svar med kopi av melding
Fikk prøvd ut om hodelaget "holdt seg på plass" på søndag da... Hadde et lite rodeoshow, hvilket endte med brak og tøylene over hodet på hesten. Men hodelaget holdt seg på plass det!

Har ikke hørt at det ikke er lov å starte uten hakerem...men det står kanskje i konkurransereglementet?

~anette & ali & aurello~

www.haflinger.no
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.