hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - DESPERAT!!!!!!!!!!!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 DESPERAT!!!!!!!!!!!
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Aniita

Norway
Innlegg: 7

Skrevet - 16/10/2004 :  15:27:31  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg er DESPERAT!!!!!!
Prøver å overbevise mamma om å få hest/ponni!
Jeg har prøvd nesten ALT, men hu er sååååå sta!
Please send inn tipz, jeg tar imot absolutt EVERYTHING!!!!!

KOZZ meg!!

Hester gir oss vingene vi mangler <3

Hege J

» VIP

Norway
Innlegg: 1964

Skrevet - 16/10/2004 :  16:13:26  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg synes mamman din er fornuftig jeg! Husk at du er ung enda, og har mye igjen å lære om hest. Det å ha hest er et stort ansvar, og krever både mye tid og penger, og siden du ikke er gammel nok til å tjene egne penger, er det vel foreldrene dine som må betalte..
Det er egentlig ikke noen tips å komme med- foreldre er foreldre:) Lei deg heller en hest på for, og lær deg så mye du kan om hest! Spar penger, og øv deg på å leve et strukturert liv- det trenger du når du har hest!

Hege Gå til toppen av siden

Skogstroll

Norway
Innlegg: 780

Skrevet - 16/10/2004 :  16:34:28  Vis profil  Svar med kopi av melding
Du er tross alt bare 12 år så kanskje moren din har rett i at du bør vente...

Men på vipen din står det "JIPPI! Jeg skal snart få hest/ponni, så hvis du har en hest/ponni som du skal selge så send meg en mail, eller skriv i gjesteboka mi!" så der ser ut til at du har klart å overtale ho...
Bare vær sikker på hva du går til... (for hestens skyld)
Gå til toppen av siden

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 16/10/2004 :  16:48:45  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Jeg er også desperat, og vil gjerne ha egen hest. Jeg er 26 år, og av en eller annen merkelig grunn vil heller ikke mamman min kjøpe hest til meg. Ikke at hun noen gang har hatt lyst heller..

Mitt tips er å ta utfordrgingen med å gjøre det beste av situasjonen likevel. Bli hestepasser, vær mye i stallen, få deg hest på for noen dager i uka. Du er dessuten alt for ung til å ha egen hest i en alder av 12 år. Så at moren din sier nei er et svært fornuftig svar. Kanskje hun så vidt aner bak og frem på en hest også? Altså ikke har kunnskapene? Da er det nok best for den aktuelle ponnien også..

Du kan ha et fullverdig liv med hest som hobby selv om du ikke eier en. Gjør det beste ut av situasjonen som sagt.. Kanskje du med tiden klarer å jobbe, og kjøpe og betale for hesten selv. Å få alt servert er ikke alltid like lærenyttig. Moren din kan trossalt ikke stille opp med lommebok for deg resten av livet heller..

dressurblogg.no Gå til toppen av siden

Inga&Sleipner

Norway
Innlegg: 246

Skrevet - 16/10/2004 :  22:45:10  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseInga&Sleipner  Svar med kopi av melding
Har du ikke mulighet for å ha hest på halvfôr eller noe sånt da???:) Ganske enkelt, og du får innblikk i hva det innebærer å ha hest. Det er så mye mer arbeid enn du tror!!
Hva alder anngår, fikk jeg hesten min da jeg var 12. På fôr riktignok.... Det var noen ganger det ble for mye arbeid for meg, og jeg måtte ha hjelp. Dessuten var vi to jenter som hadde to hester sammen.

Har du vurdert den økonomiske ulempen ved å ha hest?? Kanskje det er grunnen til at moren din ikke vil kjøpe en hest til deg??

Black Baily <3 Gå til toppen av siden

vatican

» VIP

Innlegg: 122

Skrevet - 16/10/2004 :  23:16:01  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg fikk hest da jeg var 12 men da hadde jeg råd til å betale selv både hest og for dessuten måtte jeg uansett stelle hesten skikkelig fordi folk holdt öye med hva som ble gjort og jeg fikk streng beskjed om at ett "uhell" med noe som var glemt eller at hesten ikke fikk riktig stell så ble den solgt. Jeg trivdes godt med det og gjorde alt som skulle gjöres, men jeg var også veldig ansvarsfull i forhold til alderen og jeg kunne aldri bruke penger på noe annet enn hest.
De fleste på 12 år er nok for unge til å eie en egen hest.
Gå til toppen av siden

Skogstroll

Norway
Innlegg: 780

Skrevet - 17/10/2004 :  00:22:28  Vis profil  Svar med kopi av melding
Så enig så enig... Jeg hadde ihvertfall aldri klart å ta på meg ansvaret for en hest da jeg var 12...
Synes det er bedre å vente til man slipper å måtte "overtalle mamma"


MEN, på vipen din skriver du at du SKAL få deg hest og at du leter etter en...så hvorfor spørre oss om råd da?
Gå til toppen av siden

Aniita

Norway
Innlegg: 7

Skrevet - 17/10/2004 :  12:51:40  Vis profil  Svar med kopi av melding
Takk, jeg har lest alle svarene.
Jeg har lett i et år etter hest på for, men det er ingen i Drammens området!
Så hvis du leser dette og har en hest som du skal sette på for, så bare ta kontakt!

Kozzz meg!

Hester gir oss vingene vi mangler <3 Gå til toppen av siden

Guro
» VIP

Innlegg: 2031

Skrevet - 17/10/2004 :  13:15:44  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideGuro  Svar med kopi av melding
En liten ting som jeg ikke heeelt tror at er nevnt her er at det hender seg at mammaer og pappaer ikke sier nei for å være slemme, men rett og slett fordi de heller ikke har penger til å kjøpe og holde en hest, noe som jo koster en del penger.
Jeg var i min fulle overbevisning om at mamma og pappa bare ikke _ville_ kjøpe hest til meg da jeg var ca 12 år (og jeg er 22 nå, fortsatt hesteløs), men etter noen år har det gått opp for meg at med den pengesituasjonen som var hos oss da, så hadde de ikke hatt mulighet til å kjøpe hest til meg om de hadde hatt aldri så lyst!!

Så prøv heller å høre med dem hva de kan hjelpe deg med. kanskje de er villige til å betale for at du kan få ha en forhest (noe det virker som) og kanskje at du kan få gå på ridekurs også..
Ikke noen vits i å gi opp iallfall, selvom du ikke har fått hest enda

Guro
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.