hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Smart Club og hesteutstyr.
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Smart Club og hesteutstyr.
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Silje-og-Tindra

Norway
Innlegg: 4435

Skrevet - 10/09/2004 :  14:07:22  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseSilje-og-Tindra  Svar med kopi av melding
Satt og leste i Smart Clubs reklameavis nå, og må si jeg lo godt når jeg kom til siden deres med hesteutstyr. Godt mulig tingene har bra kvalitet, meen - de kunne satt seg litt inn i hva ting er?

Cob størrelse har blitt "cod størrelse".
Schabrak har nå blitt et slags "sadeltrekk".
Leietau har blitt trekktau(!).
Dekken har blitt dekke, som forsåvidt ikke er en feil, med alt det andre så hørtes det bare ut som om de mente dekke som i sånn man kler på bilen med ;-)
Chaps har blitt "leggingsskinn".

Dekkenene var i allefall billige, grimen var OK, "trekktauet" var dyrt - og "sadeltrekk", "leggingsskinn", "jordphurs sko" og "stall trille" var vel normalt priset.

(Ja, det var skrevet med orddelingsfeil også ;-)

Fikk meg bare en god latter der :-)

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 10/09/2004 :  14:10:38  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Hesteutstyr på Smart Club er iallfall nytt. De hadde ikke det i sommer da jeg var der..

Apropo billig utstyr.. Horze åpner butikk i Oslo 2. oktober.

En annen sak er da kvalitet.. Men ikke alt utstyr bruker man så ofte at kvalitet nødvendigvis er et krav. Noen ting bør være av kvalitet av sikkerhetsmessige grunner likevel da...

dressurblogg.no
Redigert av - spoff den 10/09/2004 14:18:40 Gå til toppen av siden

cecilie86

Innlegg: 53

Skrevet - 10/09/2004 :  14:21:51  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hehehe...artig sak det der. Mye mulig det er ok kvalitet, men litt koreekturlesing av en hestekyndig skader sikkert ikke:D Gå til toppen av siden

spoff

» VIP

Norway
Innlegg: 3639

Skrevet - 11/09/2004 :  15:22:59  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidespoff  Svar med kopi av melding
Stakk innom Smart Club i dag jeg, og tok for morro skyld en titt på dette omtalte hesteutstyret.

Shabrakene synes jeg virket veldig billige i kvaliteten. De fungerer nok, og gjør sin nytte, men til kr 239,- finner du bedre varer. F.eks. på Hööks. Mulig disse er slitesterke, det er jo en ting som er vanskelig å avgjøre. Men stoffet virket veldig billig, og i samme type på shabraker du finner til kr 98,- på div messer. Liker faktisk Horze-shabrakene bedre.. De koster jo kr 98,- på messer, og finnes også i dressurmodell.

Fleeceteppet virket også billig i kvaliteten, mens ulldekenet (som egentlig bare er 75% ull) virket mer ok. Og hjelmene er jo caparello (leverandør i Norge er Eldonor), og er nok ok. Leggchapsene var i skinn, men så igrunn mer ut som plast. De var veldig stive..

Eneste jeg kunne tenke meg å kjøpe tror jeg var den sammenleggbare trillebården. Sånn hadde vært kjekt å ha om jeg faktisk hadde hatt hest, og var litt rundt omkring og startet, og hvor jeg hadde overnatting. Men det er ikke tilfelle da.. Men trillebåra var altså ok tror jeg

Om noen høster erfaringer med dette utstyret så del det gjerne med oss. Jeg har trossalt bare sett dette i butikken. Kanskje mitt førsteinntrykk ikke stemmer overens, og alt egentlig er kjempe slitesterkt.. Men det så altså ikke sånn ut..

dressurblogg.no Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.