hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - hesten vicky!!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Generell ridning/trening
 hesten vicky!!
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

gresias

» VIP

Norway
Innlegg: 17

Skrevet - 26/06/2004 :  09:39:00  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressegresias  Svar med kopi av melding
det er en hesten vicky på stallen som biter=( jeg får han nesten altid=( jeg håper noen kan si meg hva jeg skal gjøre???!!!

Mayah89

Innlegg: 5

Skrevet - 26/06/2004 :  22:45:57  Vis profil  Svar med kopi av melding
hei:) jeg vet ikke jeg. Kanskje du skal bestemt vise han at du er sjef og leder. Det hjelper ofte. helst ikke slå hesten selv om den biter. Bare vær bestemt, og vær leder.

Koz Nuvanda89
Gå til toppen av siden

lekkerParaply

Innlegg: 30

Skrevet - 09/07/2004 :  18:54:39  Vis profil  Svar med kopi av melding

Hester har IKKE lov og bite!
Kansje du burde snakke med ridelæreren hva dere kan gjøre med dette?
Er ikke noe gøy å ha hest på stallen som biter.
Vet dere hvorfor den biter?
En del hester kan bli frekke og nappe/bite hvis di er skjemt bort med
godbiter.
Vær bestemt mot hesten, biting aksepteres ikke!

Gå til toppen av siden

~*+Chasja+*~
» VIP

Innlegg: 29

Skrevet - 17/07/2004 :  18:47:41  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei!
Snakk til den eller Ignorer den! Selfølgeli er det ikke gøy når hesten biter. Men har den noen gang bitt deg? Noen hester tøffer seg bare, og vill egentli ikke bite, men bare vil sjefe!

Klem fra Jeanette
Gå til toppen av siden

Oxhovd Victoria=o)

» VIP

Norway
Innlegg: 376

Skrevet - 24/07/2004 :  19:40:14  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideOxhovd Victoria=o)  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseOxhovd Victoria=o)  Svar med kopi av melding
Hei.. viss ein hest bite, bruke ej alltid å bite igjen.. enten på mule, halsen, eller øra.. for viss den same hesten hadde bete ein anna hest, hadde den mest sannsynlig blitt bitt igjen....

Ann Lajla

Ann Lajla


www.annlajlabrungot.piczo.com :)

Gå til toppen av siden

Irriducibili

» VIP

Innlegg: 827

Skrevet - 25/07/2004 :  00:39:36  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hvorfor biter den?

Kan det tenkes at den har vondt noen steder (skader, eller utstyr som ikke passer), er det menneskene som plager den, i såfall, hvorfor? Kanskje den prøver å fortelle deg noe?

Før en begynner å tenke på hva man skal gjøre for å få hesten til å slutte å gjøre noe, så må man alltid tenke på hvorfor hesten gjør nettopp dette. Ofte er det et helt logisk svar, som man lett kan fikse på uten å måtte ty til noen form for vold eller avstraffelser.
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.