hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Hva synts du om feil og stil?!?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Ridegrener
 Sprang
 Hva synts du om feil og stil?!?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

_lizy_

Innlegg: 20

Skrevet - 09/01/2008 :  11:01:58  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hva synts du om feil og stil?!?
Er det like gøy for de som ikke har peiling på hest å se på en sprangklasse med feil og stil, som det var å se på den gamle gode sprangen med omhoppning?

missixty

» VIP

Norway
Innlegg: 551

Skrevet - 09/01/2008 :  12:07:26  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressemissixty  Svar med kopi av melding
Synes dette er en bra ting de har innført jeg. Hva folk vil se/ikke se har jo ingen betydning uansett, de fleste som ser på stevner med klasser som har feil og stil kjenner som regel de som starter.

Hele poenget med feil og stil er at det er ikke den som rir fortest (og styggest?) som vinner, men faktisk den som bruker rideveiene godt og rir pent gjennom hele banen. Dette for å lære de unge rytterne og eldre i de lavere klassene at det er ikke om å gjøre å sette sporene lengst mulig inn i hesten, rykke og dra i tøylene, vrenge hesten over og gi f*** i alt som heter rideveier.

Omhoppninger er morsomere å se på ja, men da må det gjøres på en ordentlig måte av noen som vet hva de driver med!

Hvorfor gjøre det i dag når du kan utsette det til i morgen ? Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 09/01/2008 :  12:44:33  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
kjempe bra ting.
da får rytterne høre hva de trenger og trene på. synd det ikke er så mye av det enda.

Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden

**sofie**

» VIP

Norway
Innlegg: 337

Skrevet - 17/01/2008 :  13:34:02  Vis profil  Svar med kopi av melding
jeg synes det er helt supert :) er så kjekt å få litt tilbakemeldinger, i tillegg til at faktisk alle har en sjanse, ikke bare de med de raskeste hestene og de som rir fortest :)
men såklart, for en som ikke har så mye peiling på sprang, så er del nok litt morsomere å se på omhopping.

de som sier lykke ikke kan kjøpes, et ikke hva det vil si å eie en hest=)

www.sofieoglasso.piczo.com
Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 17/01/2008 :  23:44:46  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
dessuten lærer rytterene og ri litt penere.
Og at det ikke gjeller bare og spore hesten gjennom fortest mulig.

Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden

mariemilie

» VIP

Innlegg: 30

Skrevet - 18/01/2008 :  13:24:03  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg syns feil og stil er en veldig bra ting, spesielt for meg som ikkehar så veldig rask hest (og trives med det!).

Jeg tror egentlig ikke det er mindre underholdende å se på, og jeg vet at de som ikke kan så mye om hest liker å se på høyere klasser hvor man hopper høyt, og der har man som regel ikke feil og stil uansett.
Gå til toppen av siden

TORHILD

» VIP

Innlegg: 2595

Skrevet - 18/01/2008 :  22:36:07  Vis profil  Svar med kopi av melding
Liker også godt feil og stil, MEN ikke det at dommerene kan dømme forskjellig. Noen dommere gir trekk om hesten ikke har flettet man, men i mine øyne er dette mer en del av dressur-utseende enn av sprang... Og det at man må ha hansker... Hvorfor det? Det er jo også en del av dressur-antrekket. Masse slike plukke-ting som dommerene kan henge seg opp i, noe som ikke alltid er like rettferdig.
Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 19/01/2008 :  01:03:01  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
nei burde være ridingen de ser mest på.

Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden

mariemilie

» VIP

Innlegg: 30

Skrevet - 23/01/2008 :  19:44:27  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg syns det er bra at de dømmer litt utifra utstyr og hvordan ekvipasjen er stelt til stevne, det er jo ganske billige poeng. Det er ikke ofte det er mulig å få 10ere på stevner!;)

På den annen side er det litt teit at man må ha så mye fokus på det, det kan være ganske mye styr iblant, for ikke å snakke om dyrt!
Gå til toppen av siden

*Showjumping*

Innlegg: 229

Skrevet - 26/01/2008 :  01:04:09  Vis profil  Svar med kopi av melding
Selv er jeg ikke stor fan av feil og stil når det ERSTATTER vanlig dømming i større klasser.
Jeg mener at når man rir større klasser, bør man kunne ri pent og bruke riktig utstyr.
Det er dog fint tiltak som en erstatter for clearroundklasser, hvor meningen er å utdanne rytter og hest.

Gå til toppen av siden

Don_Raul

» VIP

Denmark
Innlegg: 24

Skrevet - 05/03/2008 :  12:41:59  Vis profil  Svar med kopi av melding
Er selv utdannet feil og stil dommer. Vi lærte på kurset om riktig antrekk og det skal faktisk dømmes på de to øverste punktene og hesten er flettet, at man har hvite hansker på seg og slik.
MEN om du har hansker på skal ikke trekke ned hånden din til f.eks. 5, bare fordi du ikke har hansker på. Antrekk og sikkerhet og hestens presentasjon tar seg av det. Er kun to karakterer av flere, så er jo ridningen som har mest å si...

~Cecilie&Don Raul~

Gå til toppen av siden

*Showjumping*

Innlegg: 229

Skrevet - 13/03/2008 :  01:27:09  Vis profil  Svar med kopi av melding
Er feil og stil dommer selv jeg også, og står fortsatt på mitt om at det er unødvendig i klasser over 1 meter. Jeg ser på feil og stil som et tiltak til clearround klasser/rekruttklasser, og ikke som en ny "konkurranse" som skal overta bedømmingen i de høyere klassene.
For eksempel at NM for ponniryttere og junior, og at Norgesserien nå blir bedømt i feil og stil er helt tåpelig! Rytterne som rir på dette nivået KAN ri, uansett om de ikke har perfekt sits eller whatever.. Folk som rir høyt må gjerne starte egne feil og stil klasser, men er helt i mot at feil og stil skal OVERTA annen bedømming (over 100cm klasser).
Gå til toppen av siden

hebebba

» VIP

Norway
Innlegg: 17

Skrevet - 09/04/2008 :  16:32:53  Vis profil  Send %s1% en ICQ meldinghebebba  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressehebebba  Svar med kopi av melding
Jeg syns feil og stil er bra i de litt mindre klassene.
Syns at hest og rytter skal ta seg ok ut og være pent stelt.
men nå er det snakk om at alle hester samme hvilken rase skal
være barbert, flettet og ikke ha hov sjegg? det syns jeg blir dumt!
Noen hester må ha vinterpelsen sin og hester med lang man er ikke
noe fint når de blir flettet. det er blitt for mye fokus på utseene, syns
at fokuset skal være på hvordan vi rir, jeg har lært mye av å ri feil og stil! Men syns det er dumt med trekk for å ikke ha flettet manen eller som tidligere sagt, ikke ha hvite hansker. er ikke alle som har råd til å ha den peneste utstyret. syns det er dumt, hvis du ikke er nesten rik så kommer du ikke så langt i denne sporten. noe som jeg syns er dumt fordi jeg prøver å satse. det skal ikke være feil og stil når det er omhopping ihvertfall!'

Hilsen hebebba

eirin heddeland :-) Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.