hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Salsåper?
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Utstyr
 Salsåper?
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

Tina_Marie

Innlegg: 315

Skrevet - 13/04/2007 :  21:27:57  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg lurer på hva dere mener er den beste salsåpen?

Jeg kjøpte nettopp Stübben glyserolsåpe som man bare tar på, uten vann, lar tørke, og polerer etterpå. har også en lincoln glyserolsåpe, men den må jo brukes med vann.

hva mener dere?

Roxira

» VIP

Norway
Innlegg: 2272

Skrevet - 13/04/2007 :  21:44:32  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRoxira  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseRoxira  Svar med kopi av melding
Jeg har samme såpen som deg. Stubben, men jeg bruker vann med den jeg... Hmmm...
*~Susanne~*

Sadness is not a crime. Making someone sad is!
Gå til toppen av siden

Royal-X

» VIP

Innlegg: 862

Skrevet - 13/04/2007 :  21:57:45  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg har en som heter Eldorado - den syns jeg er veldig god... men er usikker på om den selges i dette århundre, hehe! kjøpte den på nittitallet når jeg var en liten kid som samla på hesteutstyr til min fremtidige hest - som jeg kjøpte for snart 2 år siden :) Gå til toppen av siden

picazzo

» VIP

Norway
Innlegg: 611

Skrevet - 13/04/2007 :  22:12:17  Vis profil  Svar med kopi av melding
Passier sin er også veldig god! Men synes ikke den tar så veldig om utstyret er veldig møkkete, føler damest at den bare gnir inn, så da går jeg først på med grønnsåpevann,for å deretter pusse over med Passier salsåpe og fett :)
We`re just out of controll Gå til toppen av siden

TORHILD

» VIP

Innlegg: 2595

Skrevet - 13/04/2007 :  23:19:13  Vis profil  Svar med kopi av melding
Denne liker jeg godt: Siterer: Absorbine Horseman's One Step:
Renser og smører alle typer lær uten bruk av vann. Fjerner møkk, svette og salt og reimpregere læret, samt gir den en naturlig glans.

Ellers liker jeg godt parisol sine produkter.

Gå til toppen av siden

Royal-X

» VIP

Innlegg: 862

Skrevet - 13/04/2007 :  23:40:52  Vis profil  Svar med kopi av melding
ja, den one step greia har jeg prøvd - den er kjempegod! uten bruk av vann også Gå til toppen av siden

Caeles

» VIP

Innlegg: 256

Skrevet - 13/04/2007 :  23:42:22  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideCaeles  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseCaeles  Svar med kopi av melding
Jeg bruker også Absorbine´s One Step til daglig etter ridning. Innimellom vasker jeg ordentlig med glycerinsåpe (Kieffer) og renser med fluid (en slags tonic) også fra Kieffer. Etterpå fetter jeg med bivokskrem (Kieffer) eller en god olje.

Jeg synes ikke at merket på såpen betyr så mye, og egentlig heller ikke merket og typen på fettet. -Både Stübben, Passier og Kieffer har ypperlige produkter, mens Kieffer´s "Leather Fluid" hadde jeg aldri klart meg uten! Jeg har ikke funnet et helt tilsvarende produkt i andre merker enda. Carr Day & Martin hadde et flytende rensemiddel for lenge siden, men jeg vet ikke om de lager det fortsatt. Uansett så synes jeg ikke det var fullt like godt som Kieffers.
Det som gjør fluid´en så god er at den renser dypt ned i porene og fjerner gammelt fett, såperester mm.

:-) Kari-Anne
Redigert av - Caeles den 13/04/2007 23:48:32 Gå til toppen av siden

Wich

» VIP

Innlegg: 16

Skrevet - 14/04/2007 :  00:27:19  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg bruker Kieffer - med glyserol. Den er knallgod! :P Gå til toppen av siden

Tigull the best 4 life

Norway
Innlegg: 3332

Skrevet - 14/04/2007 :  09:16:49  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideTigull the best 4 life  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseTigull the best 4 life  Svar med kopi av melding
Jeg bruker en som er både fin til og rense og smøre.

det er en liten boks, med kjøre hester uten på. men husker ikke navnet.

innholdet er rødt

Bedre med et møkkete paradis enn et rent helvete Gå til toppen av siden

meg_selv2
» VIP

Innlegg: 609

Skrevet - 14/04/2007 :  17:15:24  Vis profil  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Denne liker jeg godt: Siterer: Absorbine Horseman's One Step:
Renser og smører alle typer lær uten bruk av vann. Fjerner møkk, svette og salt og reimpregere læret, samt gir den en naturlig glans.

Ellers liker jeg godt parisol sine produkter.


Opprinnelig postet av TORHILD



Den liker jeg også veldig godt;) Er veldig enkel og raskt å bruke. Men hvis jeg skal ta en skikkelig ordentlig puss, bruker jeg heller annen salsåpe, med vann, og fett/balasm.
Gå til toppen av siden

mariakaogcindy

Innlegg: 706

Skrevet - 06/05/2007 :  12:55:40  Vis profil  Svar med kopi av melding
hei
Jeg bruker stubben, veldig fornøyd med den
Men jeg også bruker vann...

også bruker jeg stubben fett etter jeg har pussa det med den såpa

Nå kom jeg på at jeg må pusse utstyret mitt i dag
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2026 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.