hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Nattsyn og hodelykt?!
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Diverse
 Nattsyn og hodelykt?!
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

linnkjersti

» VIP

Innlegg: 73

Skrevet - 29/01/2007 :  18:01:18  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg bare lurer på en liten ting.... jeg har som regen ikke tid til å ri på dagen da jeg går på skole. derfor må jeg ri på ettermiddagen, altså når det er mørkt, å da pleier jeg å ri med hodelykt... Så det jeg lurer på er: blir ikke nattsynet til hesten "forvirra" når jeg rir med hodelykt???

Kom kansje litt uklart frem hva jeg lurte på men, hedde vært fint om dere som skjønte spørsmålet kunne svart

på forhånd takk

summer

Innlegg: 1167

Skrevet - 29/01/2007 :  18:27:27  Vis profil  Svar med kopi av melding
På en måte blir de nok det, man bør tenke litt hvor man virrer hodet hen :) Min ene hest har en tendens til å følge lyset, dvs direkte gå den veien jeg ser, så da er det jo kjekt å holde nesa mot stia ;) OG ikke lys rett i øynene på de når man står på bakken eller rir flere sammen.

HAr ridd med hodelykt på endel hester i flere år, og aldri opplevd noe problem med det :) Noe må man gjøre når det er mørkt.
Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.