hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - Fått jobb som rytter=)
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Jobb/utdanning
 Fått jobb som rytter=)
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forrige side
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne
Side: av 2

Marte&Don:)

Norway
Innlegg: 1200

Skrevet - 27/12/2006 :  19:16:42  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseMarte&Don:)  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Takk takk Nå er det bare 3dager igjen til avreise... Gleder meg som en liten unge!!!

Opprinnelig postet av Camilla & Kidman


Hvor mye må man kunne for å få en lignende jobb? På hvilket nivå må man være?
Gå til toppen av siden

LadyOgCashel

Innlegg: 26

Skrevet - 28/12/2006 :  22:00:41  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideLadyOgCashel  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseLadyOgCashel  Svar med kopi av melding
Kopi av melding:
Vet at dette ike er noe ordentlg innlegg, no spørsmål jeg lurer på eller noe. Men vil bare dele min glede med dere andre;) hehe.

Jeg har blitt ansatt som rytter på Unihorse, en svensk salgsstall i Helsingborg som drives av et ungt danskt par.

Jobben er fra 07.30 til 15-16.00. Og om det kommer kunder som skal se på hestene på ettermiddagen/kvelden, må vi stille opp da også. Jeg får gratis boks, flis, høy og kraftfòr til hesten min. Dems rabatter på smed og vet. (ca.40-50%), og kost og logi til meg selv. I tillegg til dette får jeg undervisning MINST en gang om dagen, og utbetalet 3500kr i måneden

Jobben består av ridning, det er egne stalljenter som tar stallarbeidet. Er veldig fornøyd med dette tilbudet Syntes nesten det høres for godt ut til å være sant. Men nå flytter jeg om en uke og to dager, så da får jeg se om det innfrir forventningene mine

Jeg og Kidman gleder oss MASSE til å komme ned å utvikle oss som hest, rytter og ekvipasje

Opprinnelig postet av Camilla & Kidman



Wow! Heldiggris! Snakk om drømmejobb=) Håpr jeg kan få en lignende jobb når jeg blir "stor"!=)

"En hestetrener kan få hesten til å gjøre det han vil. En god hestetrener kan få hesten til å ville gjøre det!" Monty Roberts. Gå til toppen av siden

Kidman_og_Pfeiffer

» VIP

Innlegg: 24

Skrevet - 24/02/2007 :  00:39:35  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei hei alle sammen En liten oppdatering fra oss her i Sverige...

Jeg stortrives som bare det. Ålreite mennesker, gode hester og god undervisning. Jeg sa opp for en stund siden, og var på vei hjem, da jeg ikke fikk nok undervisning. Men de lovet meg å gjøre noe med det, og jeg ga det en sjanse til. Og det angrer jeg ikke et sekund på!!!!

Kidman ble halt rett etter vi flyttet ned dit (har vert halt til og fra hele tiden siden mai), og det var fortsatt inegn som fant ut hva som feilte han. Etter masse om og men, bestemte vi oss for å opperere bort den løse benbiten han hadde i koden i høyre bakben (noe som ingen av de uttallige vetrinærene jeg har hatt han hos har trudd vert årsaken til hans problemer). Nå går han på skrittbånd hver dag, og vi skal snart tilbake til kontroll. Så blir spennende å se om han blir frisk igjen... Så som dere skjønner har vi ikke utviklet oss så mye som ekvipasje:P

Men jeg har kjøpt meg en hest til=) Ei 9år gammel svensk hoppe ved navn Pfeiffer. Kanon helig hest. Red henne når jeg var der nede på jobbsamtale, og har ridd henne hver dag de siste månedene, og nå er hun min=)

Ellers går agen med på litt stallarbeid om morningen, ellers tilbringer jeg resten av dagen på hesteryggen. Jeg rir for det meste unghester, men er fornøyd med det, da jeg har Pfeiffer jeg kan lære å ri "ordentlig" på ved siden av.

Jeg får nå undervisning på Pfeiffer 3dager i uken, og hjelp med de andre hestene stadig vekk. Og etter Herning blir det enda bedre. jett hvem som kommer å underviser oss annenhver weekend da, jo, ingen andre enn Mikael Søgård=) Det blir spennende!!! Nå begynner stevnesesongen snart også, så vi går en spennende fremtid i møte med unghest championater og høyere klasser:)

Så, det var en liten oppdatering fra oss. Håper alt er bra med dere alle=)

Stor klem fra Camilla, Kidman og Pfeiffer
Gå til toppen av siden

Guro
» VIP

Innlegg: 2031

Skrevet - 27/02/2007 :  22:29:19  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideGuro  Svar med kopi av melding
Så flott at ting har ordnet seg, og at det nå er opp til forventningen for deg :-)

Krysser fingrene for at Kidman er bra igjen, slik at du har to hester som er bare dine, og at sjansen til å utvikle seg som rytter økes enda litt.

Guro
Gå til toppen av siden

AinaNangaOgGittiamo

Norway
Innlegg: 157

Skrevet - 28/03/2007 :  16:09:24  Vis profil  Svar med kopi av melding
nei så utrolig gøy!!!! skriv hvordan det er der da!!!!

Gå til toppen av siden

Caeles

» VIP

Innlegg: 256

Skrevet - 04/04/2007 :  01:08:02  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideCaeles  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseCaeles  Svar med kopi av melding
Du får hilse Kidman og si god bedring! I motsetning til de andre her, så misunner jeg deg ikke... -Jeg er SÅÅ glad for å bare ha 1-3 hester å ri daglig. Ha det gøy så lenge det er gøy, men husk: "Det er ingen skam å snu"...

:-) Kari-Anne Gå til toppen av siden

Kidman_og_Pfeiffer

» VIP

Innlegg: 24

Skrevet - 05/04/2007 :  15:44:46  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei igjen

Kidman tar imot alle gode tanker. Vi dro på konrtoll for 5uker siden, og han var forsatt halt. Så viser det seg at han har brudd i hovbenet og må stå stille på boksen ett halvt år med en spesial-laget ringsko. Så min lille engel har ingen artig tid i vente. Han får ikke en gang komme ut og se sola (forutenom de gangene vi skal til kontroll hos vetrinæren).

Pfeiffer derimot går det bare bra med. Vi begynte stevnesesongen så vidt forrige helg, og blir vel stevner nesten hvar helg fremover Endelig for jeg kommet ut og ridd noen stevner også, det har jeg alltid drømt om!

Ellers er alt bare bra. Jeg vet ikke om jeg kommer til å starte noe i unghestchampionatene alikevell, mulig jeg konsentrerer meg mer om Pfeiffer isteden=)

Håper alt er vel med alle der hjemme i Norge=)

Stor klem fra oss tre "utlenningene"
Gå til toppen av siden

Rebekka

» VIP

Norway
Innlegg: 315

Skrevet - 27/04/2007 :  13:29:47  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesideRebekka  Svar med kopi av melding
Ville bare si tusen takk for at du lagde denne tråden, den inspirerte meg til å søke hestejobb i danmark, og fikk faktisk jobb der også. Nå gikk det ikke pga forloveden, men gud så bra for selvtilliten. Og nå vet jeg at jeg kan få jobb der en annen gang.
Du får kose deg med den supre sjangsen din der nede i sverige. ;)

www.hestegal.no/forum <--- Flott forum. Gå til toppen av siden

Chiquita

» VIP

Innlegg: 106

Skrevet - 09/05/2007 :  18:18:21  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg ser at noen tidligere har spurt om hvilket nivå man bør/må være på som rytter for å få en tilsvarende jobb. Ingen har, som jeg kan se, svart på dette.

Noen som vet?

Gå til toppen av siden

**rebecca**

» VIP

Innlegg: 16

Skrevet - 13/05/2007 :  23:44:18  Vis profil  Svar med kopi av melding
jeg fikk jobb i danmark som rytter,jeg har ikke konkurert mer en LC i dressur og 80 i sprang(kan mer men ikke konkurert mer)vil vel si jeg er på LB/LA nivå på begge grenene....har erfaring innen unghest og hingster...hmm...ja uansett så var det nok til å få jobben....men andre setter höyere krav...noen kanskje nöyer seg med at du kan sitte på en hest å styre..det er jo alt etter hva slags hester de trener og hva de vil oppnå med at akkurat DU rir hesten...

(takket nei til jobben i danmark:/)
Gå til toppen av siden

Kidman_og_Pfeiffer

» VIP

Innlegg: 24

Skrevet - 01/07/2007 :  15:15:39  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei igjen alle sammen

Siste nytt: Kidman har stått på boksen sin i et halvt år for ingen ting. Han har ikke noe hovbensfraktur, og grunnen til at han er halt sitter i ryggen, ikke benet. Det har jeg sakt hele tiden!! Og vi var på rett spor for et halvt år siden.... Det er bare super frustrerende!!! Men men, sånn er det. Nå får han iallefall gå ute i luftegård Og ti minutter på skrittbånd om dagen. Hehe.

Med Pfeiffer er alt bra. Vi har vert ute og debutert middels nå Og trener videre mot Prix St.Georg. 4er og 3er byttene begynner å sitte, men piruettene er ikke så supre enda... Så det blir spennende å se fremover. Nå den siste tiden har det gått veldig fort frem med oss=)

Nå er jeg hjemme i Norge noen dager, så drar jeg til Bulgaria på tirsdag sammen med min søster Og når jeg kommer tilbake, så er det Falsterbo. Så blir deilig med litt ferie Patricia har kvalifisert seg til Falsterbo med sin 5års, Akeem Og Pfeiffer skal også vere med til Falsterbo. Hun skal, sammen med Bølle, demonstrere spaa... Vi åpner nemlig spaa og rehabiliterimgssenter nå iløpet av sommeren

Det var det for denne gang. God sommer!! Er det forresten noe som vet om man kan kvalifisere seg til NM i Sverige??
Gå til toppen av siden

hestefreek

» VIP

Norway
Innlegg: 445

Skrevet - 20/07/2007 :  12:35:27  Vis profil  Besøk %s1%s hjemmesidehestefreek  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adressehestefreek  Svar med kopi av melding
Du skal kunne kvalifisere deg så lenge klassen er godkjent i henhold til NRYF sine regler. Men det er jo bare å sende inn en mail til de. Alltid opplevd å få svar av de;)

Jeg flytter til Danmark om en uke! Må si jeg gleder meg enormt!
Jeg skal jobbe på en beriderstall og kanskje på vilhelmsborg under avprøvninger av hopper og hingster.
Så får jeg forhåpentlighvis konkurrert litt og ridd andre hester.
Håper på å få solgt hesten og spare opp til en liten stjerne:)

Utrolig synd å høre om Kidman! Men flott han er på bedringens vei!
Så dere på Lier tror jeg i sommer? i LA?
Må si det ikke gikk så bra for meg, men dere så i allefall godt ut.
Gå til toppen av siden

Kidman_og_Pfeiffer

» VIP

Innlegg: 24

Skrevet - 23/10/2007 :  15:21:25  Vis profil  Svar med kopi av melding
Gratulerer Hestefreak. Håper du får et supert opphold Nei, vi var ikke på Lier i sommer. Det eneste Kidman har startet, var 4års cupen i 2006. Og Pfeiffer har jeg kunn startet i Sverige. Så det var nok noen andre Gå til toppen av siden
Side: av 2 Tidligere emne Emne Neste emne  
Forrige side
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.