hestemarked.no - Norges Største Hestemarked! [ Hest / Ponni / Hesteutstyr / Rubrikk annonser / Kjøp / Salg / Stall / Debatt / Kurs / Nyheter / Ridehesten / Rytter / Webshop / Hestebutikk / AUksjon / Nettbutikk ]
 
 

Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
MIX - for Hest og Hund! - størrelse på boots
    MIX - for Hest og Hund!
MIX - for Hest og Hund!
Hestemarked.no | Hovedside MIX | Forum-regler | Brukerprofil | Aktive emner | Medlemmer | Søk | Hjelp
Brukernavn:
Passord:
  Velg språk
Lagre passord
 Alle fora
 Hest - Generelle forum
 Høver og hovpleie
 størrelse på boots
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Forfatter Tidligere emne Emne Neste emne  

LilleMarie

» VIP

Innlegg: 221

Skrevet - 02/09/2006 :  18:45:38  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg har bestilt meg Easyboots Bare fra Emma i Sverige. Det gjorde jeg i slutten av mai, men hun har ikke fått inn noen leveranse på det før en som visstnok skal komme nå snart.

På den tiden har hesten gått ned i størrelse, og jeg skal se hvilke størrelser som passer best nå. Men trenger da litt veiledning.

Framhøvene hans hadde en bredde på 117 mm og en lengde på 115 mm.

Bakhøvene hadde en bredde på 110 mm og en lengde på 115 mm.

Bør jeg da ta størrelse 1 på fremhøvene og 00 bak? Lengden på bootsene fremme blir ganske så stor i forhold til hovlengden.

Her er størrelseskjemaet

- Marie & Lipdonn -

Harneshaug

» VIP

Norway
Innlegg: 1488

Skrevet - 02/09/2006 :  23:36:02  Vis profil  Svar med kopi av melding
Hei har svart på HF jeg (-: om du vil lese...
Når Gubben er borte driter hestene på plenen Gå til toppen av siden

LilleMarie

» VIP

Innlegg: 221

Skrevet - 03/09/2006 :  00:23:57  Vis profil  Svar med kopi av melding
Jeg så det, og takker så mye :)

Dobbeltpostet i tilfelle noen ikke er på begge forumene

- Marie & Lipdonn - Gå til toppen av siden

Alger97

» VIP

Norway
Innlegg: 425

Skrevet - 03/09/2006 :  08:26:35  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAlger97  Svar med kopi av melding
Nå vet ikke jeg hva Harneshaug har svart inne på HF da, men skal si hva jeg mener :)
Jeg kjøpte for store boots til min hest første gang, og det funker ikke særlig bra. I ditt tilfelle ville jeg valgt 0 fram og 00 bak. Kan jo være de blir litt vanskelig å få på til å begynne med. Men du kan jo raspe inn noen mm, eller du kan legge bootsene i varmt vann. Det skulle jeg ha gjort også, men det ble aldri. Og nå passer heldigvis mine boots, men måtte kjøpe nye da. De fram ble for store. De jeg bruker fram nå, var veldig trange til å begynne med, men det går seg til :)
Lykke til!!

Beate & Alger Gå til toppen av siden

LilleMarie

» VIP

Innlegg: 221

Skrevet - 03/09/2006 :  11:16:35  Vis profil  Svar med kopi av melding
Du svarte det samme som Harneshaug

Han var helt nytrimmet da vi målte høvene, da. Men siden han bare har gått uten sko siden i slutten av mai, er jeg veldig usikker på hvor mye de vil forandre seg videre.

- Marie & Lipdonn - Gå til toppen av siden

Alger97

» VIP

Norway
Innlegg: 425

Skrevet - 03/09/2006 :  12:29:46  Vis profil  Klikk for å se %s1%'s MSN Messenger adresseAlger97  Svar med kopi av melding
Hovene til min hest har blitt mindre etterhvert, men har blitt bredere bak. Så derfor er det viktig å kjøpe så trange boots, som du får til å bruke ;) Men i følge andre "barfotfolk" er det lett å selge brukte boots da :) Ordner seg nok serru!!
Beate & Alger Gå til toppen av siden
  Tidligere emne Emne Neste emne  
 Nytt emne  Svar på emne
 Skrivervennlig versjon
Snarvei:
 Image Forum 2001 This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000
[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2025 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Du kan enkelt Slette din bruker/vip eller Kontakte Kundeservice.
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.